Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva na 40 hod. mesačne

Podujme sa mi niekto pomôcť? Keď zamestnám na kratší pracovný úväzok na 40 hodín mesačne dôchodkyňu, za mzdu 40,- Sk brutto za hodinu. Aké budem mať náklady na takéhoto zamestnanca? Kde ho mám všade prihlásiť a kde všade sa dávajú mesačné výkazy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

    Lentilka
    Ďakujem, ale tam je len DoVP, ale mňa zaujíma čo treba odvádzať keď je dôchodca v r.2005 zamestnaný na skrátený pracovný uväzok, a to na 40 hod za mesiac za 40,-/1hod. Čo do sociálnej poisťovne a koľko na zdravotné poistenie.

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Lentilka, mám takého zamestnanca - je to starobný dôchodca, robí 1 hod.denne (len na zástup počas obed.prestávky normálneho zamestnanca), hrubú mzdu má cca 900 Sk mesačne. Má riadnú pracovnú zmluvu. Od 1.1 za neho zamestnávateľ platí zdrav.poist., aj jemu sa stiahne (je prihlásený do zdrav.poisťovne). Do sociálky sa uhrádza všetko, okrem invalidného poist. a prízpevku v nezamestn. (ani zamestnávateľ, ani zamestnanec). Tak mi povedali na sociálke aj na zdrav., verím, že je to tak správne.

    Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

    Lentilka
    Ďakujem Iva. Ešte jedna otázočka? Všetky zrážky mu počítaš z tej sumy 900,-Sk v Tvojom prípade?

    Nemocenské poistenie platí on i ja po 1.4%

    starobné poistenie on 4% ja 16%
    zdravotné on 4%, ja 10%
    ja ešte odvádzam úrazové 0.8% a garančné poistenie 0.25% a poistenie do rezervného fondu 2,75%
    Je to tak, alebo tam mám nejakú chybu?

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Robím to presne ako ty, všetko odvádzam zo sumy 900,- Sk. On odrobí mesačne napr.20 hodín, á 45,- Sk (nesmie to byť menej ako minimálna mzda).

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Lentilka
    Ďakujem Iva. Ešte jedna otázočka? Všetky zrážky mu počítaš z tej sumy 900,-Sk v Tvojom prípade?

    Nemocenské poistenie platí on i ja po 1.4%

    starobné poistenie on 4% ja 16%
    zdravotné on 4%, ja 10%
    ja ešte odvádzam úrazové 0.8% a garančné poistenie 0.25% a poistenie do rezervného fondu 2,75%
    Je to tak, alebo tam mám nejakú chybu?
    Áno máš tam dve chyby od 1.1.2005 :
    Starobné - zamestnávateľ 14%, rezervný fond 4,75 % ! Uprav si to v mzdovom programe, ak nemáš novú verziu!

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Lentilka
    Minimálna mzda je teraz 40,-Sk na hodinu?
    aktuálna výška minimálnej mzdy je 37,40 Sk v prvom stupni náročnosti práce

    Pracovná zmluva na 40 hod. mesačne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.