Zavrieť

Porady

Práčka vzduchu

Máte niekto skúsenosť s práčkou vzduchu? Na čo treba dávať pozor pri kúpe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Braňo Pozri príspevok
    Myslí čističku vzduchu. Čistí a ionizuje vzduch, zbavuje alergénov a prachu.

    Aj som si myslela, ale s takýmto názvom som sa ešte nestretla
    Práčka vzduchu, čistička vzduchu pozor!

    1. Tak po prvé pozor na Ionizáciu priamo totižto vytvára ozón a ten je dosť jedovatý, dosť dráždivý a v podstate aj škodlivý. (nielen vlastná skúsenosť) Výrobca na to prirodzene určite neupozorní no Ionizátor radšej nepoužívať a ak tak len krátko.
    (Riešenie? Jednoducho Ionizáciu vypnúť ak sa dá.)

    2. Po druhé moji známy sa sťažujú že po dlhšom používaní t.j. pár dní a viac sa im ich zdravotný stav nezlepšoval ale zhoršoval a to tak že "čističku vzduchu" museli postupne úplne prestať použivať a definitívne odložiť do pivnice, čo je dosť paradox, že prístroj, ktorý má zlepšovať kvalitu vzduchu ju zhoršuje. (Inak mám úplne rovnakú skúsenosť) Dôvod je jednoduchý práčka vzduchu má filtre (najmä ten hepa), ktoré naberú všetko čo nimi prejde to jest vlhkosť, prach, prachové čiastočky kože, roztoče, peľ a podobne. Skrátka samé živiny. Aj aj mierna vlhkosť ktorá sa tam zachytí tiež v uzatvorenom prístroji bez svetla a ďalšieho prístupu vzduchu zariadi, že na tých živinách bujnejú baktérie, plesne a môžete hádať čo sa asi tak stane keď tade pustíte opäť vzduch. (pre alergika celkom chuťovka)
    (Riešenie? Vždy po vypnutí filtre vybrať, hlavne ten Hepa a položiť na niekde suché miesto ja dávam hore na skriňu kde prúdi vzduch a nieje to uzavreté v malom priestore bez pohybu vzduchu. Zatiaľ sa mi to osvedčilo, bola to zmena)

    3. Po tretie určite sa vyhni "zvlhčovacím" práčkam na vzduch. pretože počas dvoch tretín roku keď sa nekúri je ďalšie zvlhčovanie vzduchu v bytoch a hlavne domoch absolútne nevhodné pre plesne, potuchlinu baktérie a aj vlhko. Práčky vzduchu ktoré používajú vodu majú aj obrovskú odparovaciu schopnosť až do 10 litrov za deň, čo je ako malé záhradné jazierko.
    (Riešenie? Je jednoduché. Práčku vzduchu s filtráciou cez vodu prosto vôbec nekúpiť)
    Naposledy upravil alternat3112 : 28.07.11 at 23:40

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    alternat3112 Pozri príspevok
    na tých živinách bujnejú baktérie
    a prave preto by tam mala byt aj UV lampa a predpokladam ze aj cistit to treba - ale ako casto? 1-2x tyzdenne staci?

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    ja som tiež uvažoval o nejakej s uv lampou, ale zatial som sa k ničomu nedopracoval. ide mi hlavne o to, ked príde choré dieťa domov nech sa minimalizuje možnosť nákazy na druhých členov domácnosti. existuje aj germicídny žiarič, čo je v podstate tá uvc lampa čo sa používa v zdravotníctve, zapnete počas neprítomnosti v miestnosti a zabije to všetko živé. výhoda je tá, že to vykántri aj ťažko inak čistitelné časti domácnosti ako je stena alebo koberec, sedačka a podobne.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    tak som hladal ale tiez som nenasiel ziadnu cisticku ktora by filter ozarovala UV lampou
    ale pri niektorych pisu zevraj ten ich filter neprepusti ani bakterie

    ale to je zvlastne, lebo pametam sa ze niektore klimatizacie mali filter aj s UV lampou
    a niektore cisticky vzduchu maju vraj nejaku plazmu (mozno to je len honosnejsi nazov pre ten klasicky ionizator?) a to by tiez malo bakterie spolahlivo zabijat

    keby som vedel o klimatizacii ktora ma zabudovane take dobre filtrovanie a cistenie ako dedikovane 3-4stupnove cisticky tak by som bol aj za klimu, akurat to sa tazsie cisti kedze by to bolo hore na stene
    Naposledy upravil charonme : 04.03.13 at 09:02

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Čisto len môj názor.Zamysleli ste sa niekedy čo sa stane keď si doma krásne vyčistíme vzduch a potom vyjdeme von,kde je x-násobne viac alergénov a všeliakých mikróbov?Veď ochvíľu budeme chodiť po vonku v skafandroch?
    buchač ...že 100 bodov ???......trt 100 ....milióóón bodov.... :-)

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    presne tak.ved nemozeme zit sterilne,cim viac sa sterilizujeme tym viac sme chori...
    sice plati-cistota pol zivota,ale treba si budovat aj üriamu imunitu.ja toto povazujem za uplne nezmyselne,rovnako ako aj klimatizaciu v dome-byte.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    peterkos2 Pozri príspevok
    Čisto len môj názor.Zamysleli ste sa niekedy čo sa stane keď si doma krásne vyčistíme vzduch a potom vyjdeme von,kde je x-násobne viac alergénov a všeliakých mikróbov?Veď ochvíľu budeme chodiť po vonku v skafandroch?
    prečítal si si o čom som písal? pri čističke vzduchu alebo germicídnom žiariči mi ide o zmenšenie rizika nakazenia iného člena domácnosti. ak máš malé deti, tak vieš čo všetko donesú zo škôlky, školy. takže násobne viac tých mikróbov máš v tomto prípade doma a nemôžeš mať otvorené okno kôli vetraniu stále. a s tou kvalitou ovdzušia vonku versus vo vnútri to nie je také ružové, pozri si čo všetko sa ti nahromadí doma, či už radón z podložia, spaliny z varenia, uvoľnovanie rôznych zaujímavostí z interiérového vybavenia a podobne. ak nemáš strojové vetranie, tak to nie je tak jednoduché ustrážiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.