Zavrieť

Porady

platba POS-terminál a bankové poplatky

Dobrý večer, viete mi poradiť?

Účtujeme podvojné účto.

Platby uskutočnené platobnou kartou dňa 31.12.04 nám nabehli na účet 3.1.05. Z tejto došlej platby si banka automaticky stiahla províziu. Má sa táto provízia zaúčtovať ešte ako náklad roku 2004 ?

Ak sa pozriem na to z jednej strany vychádza mi to do r.2004 lebo aj predaj je vo výnosoch 2004 a uvedený poplatok sa vzťahuje k tomuto predaju.

Ak sa na to pozriem z druhej strany banka si stiahla províziu za úhradu pohľadávky t.j. finančná transakcia na ktorú sa vzťahuje uvedená provízia bola uskutočnená v r.2005 takže je to náklad roku 2005.

TAKŽE AKO TO MÁ SPRÁVNE BYŤ ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    skús si dať vyhľadávanie.... platba platobnou kartou.. už to bolo riešené na porade...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ivanO1, ja by som zaúčtovala províziu ako náklad r. 2005, nakoľko je na výpise spou s príjmom príslušnej platby a za príslušnú platbu. Nezdá sa mi robiť v r. 2004 nejakú "rezervu" na provízie, pretože pohľadávka môže byť uhrádzaná teoreticky aj na 10 krát resp. viac rokov. Ak ovšem máš na mysli faktúru, nie nákup cez pokladňu.

    ivan01 je offline (nepripojený) ivan01

    ivan01
    Babanko1- hladal som ale riešenie takejto situácie tam nie je.
    Paula – jedná sa o náš predaj v maloobchode cez POS terminál v r2004 a inkaso platby v r 2005. Nie je to uhrada faktury.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tiež mám také platby. Aj keď tržba - výnos je v r.2004 a prijatá platba s ním súvisí, podľa mňa provízia s tržbou nesúvisí. Myslím, že aj banka si tú províziu dá do výnosov v r. 2005.
    Nevie niekto z poraďákov, do ktorého roka si takýto prípad účtujú finančné inštitúcie? Ďakujem za informáciu

    platba POS-terminál a bankové poplatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.