Zavrieť

Porady

Aké sú možnosti na skopírovanie mailov z Outlooku na USB kľúč?

Aké sú možnosti na skopírovanie mailov z Outlooku na USB kľúč? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bastian Pozri príspevok
    Aké sú možnosti na skopírovanie mailov z Outlooku na USB kľúč? Ďakujem
    Neviem, v akom formáte chceš tie maily kopírovať, ale pokiaľ ich chceš preniesť komplet všetky maily do iného kompu, dá sa to tak, že si v adresári

    C:\Documents and Settings\"meno užívateľa"\Local Settings\Data aplikací\Microsoft\Outlook

    nájdeš súbory, ktoré majú koncovku .pst a tie skopíruješ na USB kľúč. Na druhom PC potom stačí tieto súbory skopírovať zase do rovnakého adresára a Outlook ti ukáže všetky e-maily.

    Outlook totiž funguje tak, že všetky maily sú ukladané v jednom veľkom súbore - kontajneri na disku a len outlook ich pre užívateľa rozbíja na individuálne maily.

    Takým spôsobom som si vždy brával so sebou celé e-maily z bývalých zamestnaní. Pokiaľ som potreboval nájsť nejaký starý mail, tak si zoberiem ten uložený súbor s koncovou .pst a nakopírujem si ho do súčasného kompu.Nevýhodou je, že v takom formáte ti to prečíta len Outlook (resp. možno iná poštová aplikácia). Priamo z USB to neprečítaš napr. vo Worde.

    Pozor ale, ak používaš firmený e-mail. Vtedy je hlavná poštová schránka užívateľa uložená na serveri a nie v PC užívateľa. Vtedy treba presunúť všetky maily do Archívneho priečinku (ktorý už je uložený lokálne) a potom urobiť záložnú kópiu. Pokiaľ si kamarát s administrátorom, tak sa dostaneš aj na sieťový kontajner .pst. Inak nie a musíš si ich skopírovať.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Keď ich chcem skopírovať, tak mi to vypíše: "K spracovaniu tohoto príkazu nie je dostatočný priestor.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Môžeš si aj klasickým exportom v Outluku vytvoriť súbor DOS, alebo WORD, alebo EXCEL, alebo DBASE...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Infarkt Pozri príspevok
    Môžeš si aj klasickým exportom v Outluku vytvoriť súbor DOS, alebo WORD, alebo EXCEL, alebo DBASE...
    Áno, takto si vytvoríš textový dokument z jedného mailu. Ak by si mal 100 mailov, tak by si musel túto procedúru "Save as.." > ".txt file" urobiť 100x. Pritom neviem, čo by to urobilo s prílohami. Asi by si ich stratil.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Kopírujem ich cca 1.000 aj s prílohami, takže skôr ten prvý spôsob
    Ale ja mám v počítači C/Documents and Settings/"meno"/Application Data/Microsoft/Forms
    V Microsoft tam mám iba ten Forms (v ňom WINWORD.box).

    Mám to hľadať inde?

    Dakujem za ochotu

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bastian Pozri príspevok
    Kopírujem ich cca 1.000 aj s prílohami, takže skôr ten prvý spôsob
    Ale ja mám v počítači C/Documents and Settings/"meno"/Application Data/Microsoft/Forms
    V Microsoft tam mám iba ten Forms (v ňom WINWORD.box).

    Mám to hľadať inde?

    Dakujem za ochotu
    Hľadaj buď najväčší súbor na Documents and Setings, alebo súbor s koncovkou .pst alebo pozri si názov hlavného priečinku v Outlooku a rovnaký názov bude mať aj ten súbor. Napr. ja mám hlavný lokálny priečinok "Osobní složky" a rovnaký názov má aj ten archívny súbor:

    Osobní složky.pst a má celkovo 242 MB.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    U mňa to má názov Místní složky ale nájsť to zatiaľ neviem. Už som to skúsil aj cez Štart - Hľadať - Složky ale nič nenašiel.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Už som našiel súbor Outlook.pst (600MB malo by to byť ono). Ale keď to chcem hodiť na kľúč, tak mi to vypíše "Outlook sa nedá skopírovať: Proces nemôže pracovať so súborom, lebo iný proces uzamkol časť tohoto súboru."

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Bastian Pozri príspevok
    Aké sú možnosti na skopírovanie mailov z Outlooku na USB kľúč? Ďakujem
    Skopírovanie iba na surovú zálohu?
    Pokiaľ nevyhovuje exportovanie priamo z Outlooku, existuje i doplnok do systému MS Office, a to Outlook PST Backup stiahnuteľný zo stránok Microsoftu, alebo možno vyskúšať niektoré na to špeciálne určené programy (napr. BackRex Outlook Backup http://www.office-addins.com/-outlook-addins/outlook-backup.html )

    Na zálohovanie jednotlivých verzií Outlook-u docela pekný návod je tu:
    http://www.sitedeveloper.ws/tutorials/outlook.htm

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Pred chvíľou sa mi podarilo skopírovať tie maily. Keby to chcel niekto v budúcnosti robiť, tak (ako ja) tu napíšem ako som to vykonal:
    Súbor - Exportovať (buď Adresár alebo Správy) - Správy - dá sa to exportovať buď do Microsoft Outlook alebo do Microsoft Exchange
    Potom som si otvoril Microsoft Office Outlook a tam som si označil všetky Doručené správy (Ctrl+A) - Kopírovanie (Ctrl+C) - a potom som to prilepil (Ctrl+V) na vybrané miesto.
    Potom druhýkrát to isté s odoslanými a je to tam všetko s koncovkou .msg a sú tam aj šaláty (t.j. prílohy).

    Dúfam, že som to opísal zrozumiteľne

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Tu je moj poznatok. Podotykam, ze vsetko ide robit len MS Outlook, teda nie cez Outlook Express. V MS Outlook pouzijem export. A je to.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.