Zavrieť

Porady

kniha jázd

M13 M13

M13 je offline (nepripojený) M13

Súkromné auto využívam na firemné účely. Všetky bločky z benzínu som zaúčtovala do nákladov, lenže kedže je auto evidované ako súkromné, musia byť v knihe jázd zapísané aj nejaké súkromné jazdy? Nemusia byť k nim doložené aj bločky? Prosím viac informácii na danú tému.
Usporiadat
Danuska Danuska

Danuska je offline (nepripojený) Danuska

obyčajný človek- žena
Kniha jázd slúži len pre podnikateľské účely, takže ti v nej nebudú sedieť kilometre, ale nič sa nestane, ak tam tie súkromné kilometre budeš písať. Pohonné hmoty do nákladov dávaš len podľa technického preukazu = km, spotreba, aktuálna cena nákupu. Takže ak si natankoval viac ako si mohol spotrebovať, eviduješ len phm vo výške, ktorá ti vyšla z výpočtu podľa tech. preukazu.
0 0
tima tima

tima je offline (nepripojený) tima

ahojte,

chcela by som sa spýtať ku knihe jázd, musí obsahovať úcel? Ja si myslim,
že hej,ale riaditeľ mi dáva len služobne a súkromne a neviem,či to stačí,
chce vidieť, v akom zákone alebo predpise je, že musí byť aj účel.
ďakujem za odpoveď
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
M13
Súkromné auto využívam na firemné účely. Všetky bločky z benzínu som zaúčtovala do nákladov, lenže kedže je auto evidované ako súkromné, musia byť v knihe jázd zapísané aj nejaké súkromné jazdy? Nemusia byť k nim doložené aj bločky? Prosím viac informácii na danú
tému.
Bloky za PHM môžeš účtovať do peňažného denníka a uplatniť výdavky na MV vozidlo len vtedy , ak je firemné , resp. vložené do majetku firmy a užívané pre podnikateľské účely .
Inak nie .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
tima
ahojte,

chcela by som sa spýtať ku knihe jázd, musí obsahovať úcel? Ja si myslim,
že hej,ale riaditeľ mi dáva len služobne a súkromne a neviem,či to stačí,
chce vidieť, v akom zákone alebo predpise je, že musí byť aj účel.
ďakujem za odpoveď
Nestačí len služobne a súkromne . Ak trvá na tom , tak pri kontrole bude musieť dokumentovať , že čo služobne vybavoval . Ty sa netráp , zodpovednosť je na ňom samom .
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Zivnostnik pouziva sukr. auto na podnikanie. Ma urobenu knihu jazd, kde je prestne vypocítane na aku sumu ma podla prejdenych km, zakl. sadzby a priem.ceny PHM kolko si moze dat do vydavkov. Staci cez interny doklad, dat to k 31.12.05 ako nepenazny vydavok do rezie?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

nika.sum
Zivnostnik pouziva sukr. auto na podnikanie. Ma urobenu knihu jazd, kde je prestne vypocítane na aku sumu ma podla prejdenych km, zakl. sadzby a priem.ceny PHM kolko si moze dat do vydavkov. Staci cez interny doklad, dat to k 31.12.05 ako nepenazny vydavok do rezie?
Správnejšie by bolo dávať mesačne na konci mesiaca, ale asi už máš PD hotový, takže to daj k 31.12. za celý rok. Ja osobne to dávam ako výber z pokladne, pretože v tom paušáli je prakticky všetko /benzín aj údržba auta/ takže aby toto všetko mal SZČO z čoho platiť. Niekto to dáva aj cez ID do réžie, takže s pokladňou nehýbe. Mne osobne je logickejší ten prvý spôsob. To ale pre mnohých SZČO ktorí stále dotujú pokladňu je nemožné.
Pekný večer...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Manual
Správnejšie by bolo dávať mesačne na konci mesiaca, ale asi už máš PD hotový, takže to daj k 31.12. za celý rok. Ja osobne to dávam ako výber z pokladne, pretože v tom paušáli je prakticky všetko /benzín aj údržba auta/ takže aby toto všetko mal SZČO z čoho platiť. Niekto to dáva aj cez ID do réžie, takže s pokladňou nehýbe. Mne osobne je logickejší ten prvý spôsob. To ale pre mnohých SZČO ktorí stále dotujú pokladňu je nemožné.
Pekný večer...
Aj ja Ti prajem pekny vecer. Bolo by logicke to dat mesacne, ale aj ked ma v pokladni peniazky nestacilo by to. A da sa pochopit aj financovanie toho auta, lebo FO si moze predsa s uctu alebo s pokladne aj pocas roka zobrat peniaze - osobny vyber (ved na co by podnikala keby to tam muselo ostat)....
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

ahojte,
mam taky problem. Sukromne auto je vyuzivane na podnik. ucely.
Z technicaku som zadala spotrebu, ale skutocna spotreba daneho auta je vyssia. Takze ked natankujem plnu nadrz, tak mam zostatok v nadrzi napr. o 7 litrov viac ako je kapacita nadrze.

Co mam robit aby mi sedela aj spotreba aj km? resp vadi, to ze mi nesedi zostatok v nadrzi?

DAKUJEM
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kattka.c
ahojte,
mam taky problem. Sukromne auto je vyuzivane na podnik. ucely.
Z technicaku som zadala spotrebu, ale skutocna spotreba daneho auta je vyssia. Takze ked natankujem plnu nadrz, tak mam zostatok v nadrzi napr. o 7 litrov viac ako je kapacita nadrze.

Co mam robit aby mi sedela aj spotreba aj km? resp vadi, to ze mi nesedi zostatok v nadrzi?

DAKUJEM
Vacsina aut ma taky problem, pri sukromnom aute ide do nakladov prejazdene km + PHM (spotreba podla tech.p.)+ zakladna sadzba (6,20/km). Kedze auto je vyuzivane aj na sukromne ucely, nemoze sediet ani takochometer a ani zostatok v nadrzi.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

kattka.c
ahojte,
mam taky problem. Sukromne auto je vyuzivane na podnik. ucely.
Z technicaku som zadala spotrebu, ale skutocna spotreba daneho auta je vyssia. Takze ked natankujem plnu nadrz, tak mam zostatok v nadrzi napr. o 7 litrov viac ako je kapacita nadrze.

Co mam robit aby mi sedela aj spotreba aj km? resp vadi, to ze mi nesedi zostatok v nadrzi?

DAKUJEM
kattka, ak používaš súkromné auto pre účely podnikania tak v tomto prípade sa stav tachometra nesleduje ani neeviduje v KJ. Eviduješ si len prejazdené kilometre. A nesleduješ ani zostatok v nádrži ani nič podobné. Pri firemnom aute tachometer sleduješ a musí "pasovať" s KJ. A sleduješ aj PHM a tých 7 litrov môžeš mať v "bandaske" Treba tomu pomôcť
Pekné ránko...
0 0
ini ini

ini je offline (nepripojený) ini

Chcela by som sa spytat, ak mate spotrebu podla EHK, uvadza sa priemer a v meste to, co je v meste. Mozem u SZCO, ktora ma sukromne auto na sl. ucely pouzivat len jednu priemernu sadzbu?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

ini
Chcela by som sa spytat, ak mate spotrebu podla EHK, uvadza sa priemer a v meste to, co je v meste. Mozem u SZCO, ktora ma sukromne auto na sl. ucely pouzivat len jednu priemernu sadzbu?
Môžeš uvádzať len tzv. kombinovanú spotrebu, ale veď pri jazdách v meste je výhodnejšie používať spotrebu uvádzanú v TP pre mesto.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

nika.sum
Zivnostnik pouziva sukr. auto na podnikanie. Ma urobenu knihu jazd, kde je prestne vypocítane na aku sumu ma podla prejdenych km, zakl. sadzby a priem.ceny PHM kolko si moze dat do vydavkov. Staci cez interny doklad, dat to k 31.12.05 ako nepenazny vydavok do rezie?
A prečo nie z pokladne? Veď odniekaľ tie peniažky vziať musel. :-)))
0 0
Elen1 Elen1

Elen1 je offline (nepripojený) Elen1

Musím mať na súkromnom vozidle aj nejaké súkromné kilometre, je problém, ak ho používam len na služobné cesty???
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Elen1
Musím mať na súkromnom vozidle aj nejaké súkromné kilometre, je problém, ak ho používam len na služobné cesty???
Súkromné vozidlo (nezaradenú do firmy) - vykazuješ len tie km, ktoré si uplatňuješ v rámci živnosti. Celkové km nie sú zaujímavé a nikde ich nevykazuješ.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Dada
A prečo nie z pokladne? Veď odniekaľ tie peniažky vziať musel. :-)))
Môže to účtovať ako výdavok z podkladne cez výdavkový pokladničný doklad.
Ale je správne aj ak zaúčtuje cez interný doklad ako nepeňažnú operáciu.
V podstate si nemusí vyplácať 6,2/km fizycky, je pre neho podstatné, že je to výdavok znižujúci základ dane.
0 0
weva weva

weva je offline (nepripojený) weva

SZČO v roku 2006 používa súkromné auto na služobné účely. Zaplatil daň z motorových vozidiel. Manual nemusí si teda vypisovať knihu jázd? A keď nemá vypisovať knihu jázd, tak cez čo má robiť nejakú evidenciu? A čo bločky? Keď sa teda nedávajú priamo do nákladov, ale spotreba sa musí prepočítavať, treba ich niekde založiť?
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Keď nemáš auto v majetku firmy, nemusíš robiť klasickú knihu jázd, stačí keď budeš niekde evidovať služobné cesty, aby bolo jasné koľko km si prešla a bločky ti poslúžia len na to aby si mala z kade určiť sadzbu a preukázať cenu PHM v čase uskutočnenia jazdy. Ja si evidujem jazdy v knihe jázd, ale stav tachometra pred každou jazdou je 0. Spotrebu si potom vypočítam za každý mesiac podľa km.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

weva
SZČO v roku 2006 používa súkromné auto na služobné účely. Zaplatil daň z motorových vozidiel. Manual nemusí si teda vypisovať knihu jázd? A keď nemá vypisovať knihu jázd, tak cez čo má robiť nejakú evidenciu? A čo bločky? Keď sa teda nedávajú priamo do nákladov, ale spotreba sa musí prepočítavať, treba ich niekde založiť?
Manual Ti už odpovedal vo svojom príspevku č. 11 v tejto téme. Len pre doplnenie: vykázanie jázd je podkladom pre uznanie výdavku na prepravu. Môžeš použiť aj knihu jázd, ale keďže sa nejedná o vozidlo zaradené do majetku, uvádzaš tam len km odjazdené v rámci živnosti. Rovnako sa používajú aj klasické cestovné príkazy. Forma nie je predpísaná, len obsah (odkiaľ-kam, kedy...).
Spotreba vozidla sa vykazuje podľa odjazdených km a v prepočte podľa TP vozidla. Pri prvom použití vozidla ho vo fotokópii prikladáš do dokladov firmy.
Bločky za nákup PHM nie je potrebné doložiť všetky. Stačí vzorka preukazujúca za aké ceny si PHM nakupoval.
Skús sa aj pozrieť cez vyhľadávanie na Porade. Je tu toho toľko o tejto problematike, že pravdepodovne za chvíľu zistíš, že už toho vieš dosť
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A akú cenu za PHM používate? Tankujem napríklad 2x do mesiaca, urobím prieber za tie dve tankovania a takú používam na celý mesiac? Alebo ako?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať