Zavrieť

Porady

Cena PHM a spotreba

pefu pefu

pefu je offline (nepripojený) pefu

Viaceri diskutujuci v porade i mimo nej hovoria, ze pri vypocte nahrad za spotrebovane PHM sa pocita priemerna cena PHM za cely mesiac. Kde to je uvedene? ja som stale pouzival ceny zo stranky slovnaftu, poznam ludi, ktori to tak robia a danovaci im to schvalili.

K tomu otazka: mozem mat vo vypocitanych cest. nahradach aj viac prejdenych kilometrov - tj spotrebovanych litrov - ako som nakupil (tj ake mam uvedene v nakupoch nezahrnovanych do zakladu dane)?

A este: pri sukromnom aute pouzivanom na podnikanie som si v r. 2003 mohol uplatniť základnú náhradu, prvych 10 mesiacov 2004 bude iba nahrada za spotrebovane phm a november december opat aj zakladna nahrada?


dakujem
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

otázka Pozri príspevok
No poriadne som si prečítala Tvoju odpoveď ona si neuplatňuje paušálne výdaje, ale paušálne náhrady na cestovnom ( kilometre ), auto je na súkromnú osobu používané v podnikaní.
volá sa to: "základná náhrada za 1 km jazdy" viď zákon o CN.
(tiež som nerozumela zadaniu)
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
liba2 Pozri príspevok
volá sa to: "základná náhrada za 1 km jazdy" viď zákon o CN.
(tiež som nerozumela zadaniu)
Ďakujem za ponaučenie.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

otázka Pozri príspevok
Paušálne náhrady za používanie vlastného vozidla, nemám bloky za r.2008 o nákupe a neviem ako postupovať a zaúčtovať to, aby to bolo pri príp. daňovej kontrole O.K. ( čo aj tak asi nebude ).
Spotrebu PHM určite nemôžeš účtovať do nákladov, pokiaľ nemáš bločky o nákupe. Ale na základe knihy jázd môžeš do nákladov účtovať sadzbu základnej náhrady za prejazdené km.
0 0
esterjuca esterjuca

esterjuca je offline (nepripojený) esterjuca

A ako zapíšete tú nadspotrebu v uzávierkových operáciách do PD.
Ja mám problém, že auto má spotrebu 5,4 l/100 km a vek auta je 10 rokov. Jeho spotreba je vyššia ako 5,4l. Na konci roka mi vyšlo, že mám mať v nádrži 85 l, čo nie je pravda. ČO mám s tým urobiť?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

[SEARCH]nadspotreba[/SEARCH]
0 0
esterjuca esterjuca

esterjuca je offline (nepripojený) esterjuca

a ďalej
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
dogicka Pozri príspevok
Spotrebu PHM určite nemôžeš účtovať do nákladov, pokiaľ nemáš bločky o nákupe. Ale na základe knihy jázd môžeš do nákladov účtovať sadzbu základnej náhrady za prejazdené km.
Áno, ale vo všetkých mojích príspevkoch v tejto téme sa snažím získať informáciu ako. Keďže ide o súkromné vozidlo, použijem ( tak ako minulý rok ) vzorec: priem.spotreba ( TP ) x cena PHM :100 = ? Sk na 1 km + 6,20 = ? Sk na 1 km do 31.5.2008. To isté, len od 1.6.2008 zmena z 6,20 na 5,5 na 1 km. Kde mám zobrať priemernú cenu za PHM ( do vzorca ), keď klient nemá bloky?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

otázka Pozri príspevok
Áno, ale vo všetkých mojích príspevkoch v tejto téme sa snažím získať informáciu ako. Keďže ide o súkromné vozidlo, použijem ( tak ako minulý rok ) vzorec: priem.spotreba ( TP ) x cena PHM :100 = ? Sk na 1 km + 6,20 = ? Sk na 1 km do 31.5.2008. To isté, len od 1.6.2008 zmena z 6,20 na 5,5 na 1 km. Kde mám zobrať priemernú cenu za PHM ( do vzorca ), keď klient nemá bloky?
nepoučujem snažím sa pomôcť
http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=5645
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
liba2 Pozri príspevok
nepoučujem snažím sa pomôcť
http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=5645
Nebolo to myslené v zlom. Z tejto stránky som používala priem.ceny za r. 2007. Asi sa naozaj neviem vyjadrovať, keď v prísp. 194 napíšem paušálne náhrady a niekto si myslí že píšem o paušálnych výdajoch ( v ktorých MV vozidlo nemá čo robiť ). Každopádne ďakujem za radu.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

otázka Pozri príspevok
Áno, ale vo všetkých mojích príspevkoch v tejto téme sa snažím získať informáciu ako. Keďže ide o súkromné vozidlo, použijem ( tak ako minulý rok ) vzorec: priem.spotreba ( TP ) x cena PHM :100 = ? Sk na 1 km + 6,20 = ? Sk na 1 km do 31.5.2008. To isté, len od 1.6.2008 zmena z 6,20 na 5,5 na 1 km. Kde mám zobrať priemernú cenu za PHM ( do vzorca ), keď klient nemá bloky?
Keď nemá bločky nemôžeš mu dať do nákladov spotrebované PHM, to platí od 1.1.2008! Môžeš mu dať ale do nákladov sadzbu základnej náhrady za každý kilometer jazdy. Teda z knihy jázd zistíš počet najazdených km od 1.1.2008 do 31.5.2008 tie vynásobíš 6,20. Počet km od 1.6.2008 do 31.12.2008 vynásobíš sadzbou 5,50. Neboj sa že sa nevieš vyjadrovať, každý sa niekedy zamotá.
0 0
esterjuca esterjuca

esterjuca je offline (nepripojený) esterjuca

Účtujem tiež v JÚ, som platca DPH. Spotrebu auta na konci roka som mal po prepočte z techničáku vyššiu. Nadspotreba sa vyjme z daňovo uznaných nákladov, čiže zapíše mínusom z prevádzkovej réžie, ale čo s DPH, tú nemôžem len tak vymínusovať. Vie mi s tým niekto poradiť?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

S DPH nebudeš robiť nič ( z nadspotreby).
Iba z náklady znížiš v rámci uzáv. účt. operácií o nadspotrebu.(bez DPH)
0 0
kvitko kvitko

kvitko je offline (nepripojený) kvitko

Tak ako je to teda s uplatňovaním si výdavkov PHM?
priem.spotreba ( TP ) x cena PHM :100 = ? Sk na 1 km + 6,20 (5,5) alebo len najazdené km x 6,2 (5,5)? Vždy som náhrady rátala podľa prvého vzorca aj keď som nemala bločky, cenu za PHM som si stiahla z netu.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

pozri príspevok 204, je to tam jasne napísané.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

kvitko Pozri príspevok
Tak ako je to teda s uplatňovaním si výdavkov PHM?
priem.spotreba ( TP ) x cena PHM :100 = ? Sk na 1 km + 6,20 (5,5) alebo len najazdené km x 6,2 (5,5)? Vždy som náhrady rátala podľa prvého vzorca aj keď som nemala bločky, cenu za PHM som si stiahla z netu.
Od 1.1.2008 musíš mať bloky o nákupe pohonných hmôt. Pokiaľ ich nemáš, tak máš nárok iba na základnú náhradu :
km x náhrada 6,20 Sk, a neskôr 5,50 Sk (rok 2008)
Prečítaj :
Pokyn DRSR k § 19 ods.2 e : (pozri str. 12 uvedeného pokynu)http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/pokyn621.pdf

0 0
wasko wasko

wasko je offline (nepripojený) wasko

V tejto téme som si prečítala všetky príspevky a len pre istotu lebo čím viac čítam tým mám v tom viac chaos. Takže pri používaní súkromného motor.vozidla konkr.konateľ .spoloč.s.r.o na podnikateľské účely s tým že auto nie je zaradené v majetku firmy:
1. nemusím zaplatiť cestnú daň,teda daň z motorovývh vozidiel?
2. DPH si uplatniť nemôžem?
3. účtujem sadzbu základnej náhrady za každý km jazdy podľa vzorca a musím dokladovať bločky od PHM?
4.Vychádzam z ceny PHM v čase nákupu PHM a nie v čase konania prac.cesty?
ďakujem vopred za odobrenie alebo vyvrátenie
Naposledy upravil wasko : 16.03.09 at 14:21
0 0
wasko wasko

wasko je offline (nepripojený) wasko

05. Aj pri používaní súk.vozidla nezar.v majetku počítam na konci nadspotrebu PHM lebo podľa stavu tachometra tam budú km aj za súkromné jazdy aj prac. cesty, z čoho potom treba vychádzať?

Prosím, prosím nikto mi to neodobrí ani nevyvráti?
Naposledy upravil wasko : 16.03.09 at 07:57
0 0
unaghy unaghy

unaghy je offline (nepripojený) unaghy

Pri používaní súk.vozidla nezar.v majetku nie si povinný uvádzať stav tachometra.

Si povinný uvádzať iba firemné jazdy:
- odkial kam
- počet KM
- spotreba PH na túto cestu
- výpočet náhrady + cena spotrebovaných hmôt
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

wasko Pozri príspevok
05. Aj pri používaní súk.vozidla nezar.v majetku počítam na konci nadspotrebu PHM lebo podľa stavu tachometra tam budú km aj za súkromné jazdy aj prac. cesty, z čoho potom treba vychádzať?

Prosím, prosím nikto mi to neodobrí ani nevyvráti?
Nevedieš Knihu jázd (kde sa píšu všetky jazdy aj súkromné) lebo nemáš vozidlo v obchodnom majetku.
Vedieš len Evidenciu jázd, t.j. iba tých, ktoré boli pracovné a riešiš ich jednorazovo - teda neskúmaš nič z hľadiska celého roka.
0 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

Otázka ohľadom nadspotreby - ďalšia

Vyjde mi nadspotreba za celý rok napríklad 100 l nafty (podľa TP mám 7l a jednoducho mám spotrebu vyššiu)

Stačí keď v peňažnom denníku zapíšem mínusom réžiu vo výške
100 x priemerná cena nafty v roku 2008 41,65 - teda si znížim režijné náklady o sumu 4165,- Skk???

Ďakujem veľmi pekne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať