Zavrieť

Porady

Cena PHM a spotreba

pefu pefu

pefu je offline (nepripojený) pefu

Viaceri diskutujuci v porade i mimo nej hovoria, ze pri vypocte nahrad za spotrebovane PHM sa pocita priemerna cena PHM za cely mesiac. Kde to je uvedene? ja som stale pouzival ceny zo stranky slovnaftu, poznam ludi, ktori to tak robia a danovaci im to schvalili.

K tomu otazka: mozem mat vo vypocitanych cest. nahradach aj viac prejdenych kilometrov - tj spotrebovanych litrov - ako som nakupil (tj ake mam uvedene v nakupoch nezahrnovanych do zakladu dane)?

A este: pri sukromnom aute pouzivanom na podnikanie som si v r. 2003 mohol uplatniť základnú náhradu, prvych 10 mesiacov 2004 bude iba nahrada za spotrebovane phm a november december opat aj zakladna nahrada?


dakujem
Usporiadat
wasko wasko

wasko je offline (nepripojený) wasko

To znamená že pri výpočte nadspotreby na konci roka pri aute nezaradenom v majetku vychádzam len z firemných jázd? Ďakujem pekne za pomoc pri riešení nadspotreby ale potrebovala by som ešte odpoveď na otázky v príspevku č. 217. Prosím poraďte mi niekto a ďakujem pekne
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

wasko Pozri príspevok
To znamená že pri výpočte nadspotreby na konci roka pri aute nezaradenom v majetku vychádzam len z firemných jázd? Ďakujem pekne za pomoc pri riešení nadspotreby ale potrebovala by som ešte odpoveď na otázky v príspevku č. 217. Prosím poraďte mi niekto a ďakujem pekne
Ešte raz: neriešiš nič z hľadiska celého roka. Vedieš len Evidenciu jázd a to len pracovných jázd ; vyúčtuješ konkrétnu jazdu resp. PC a tým to skončilo.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

wasko Pozri príspevok
V tejto téme som si prečítala všetky príspevky a len pre istotu lebo čím viac čítam tým mám v tom viac chaos.
Takže pri používaní súkromného motor. vozidla konkr. konateľ s.r.o na podnikateľské účely
... konateľ je z hľadiska zákona o cestovných náhradách považovaný za zamestnanca a preto ak na pracovnú cestu použije svoje vlastné vozidlo, on ho nepoužíva na podnikanie ;

v súvislosti s podnikaním toto vozidlo používa s.r.o.

s tým že auto nie je zaradené v majetku firmy:
1. nemusím zaplatiť cestnú daň,teda daň z motorovývh vozidiel?
konateľ neplatí DzMV ; konateľ použil vlastné vozidlo pre svojho zamestnávateľa , t.j. pre s.r.o. a preto zamestnávateľ - teda s.r.o. je povinná zaplatiť DzMV.
2. DPH si uplatniť nemôžem?
wasko, myslíš tým s.r.o. ? je s.r.o. platiteľom DPH ?

3. účtujem sadzbu základnej náhrady za každý km jazdy podľa vzorca a musím dokladovať bločky od PHM? wasko, ak si ty tým konateľom, musíš mať 2 pohľady pri pracovných cestách - raz ako konateľ/zamestnanec a vlastník vozidla a raz ako konateľ spoločnosti ktorá toto vozidlo používa v súvislosti s podnikaním.... účtuješ základnú náhradu za km + účtuješ náhradu za spotrebované PHL ; ako zamestnanec nemáš povinnosť dokladovať cenu PHL.
4.Vychádzam z ceny PHM v čase nákupu PHM a nie v čase konania prac.cesty? ... to môžu byť (halierové) centové rozdiely...
ďakujem vopred za odobrenie alebo vyvrátenie
v texte
0 0
wasko wasko

wasko je offline (nepripojený) wasko

Ďakujem za vysvetlenie nadspotreby a pardon zle som sa vyjadrila, nemyslela som či konateľ s.r.o. musí platiť daň z mot.voz.ani DPH ale firma. Konateľ s.r.o. nemá uzavretú pracovnú zmluvu vo firme a je riadne zamestnaný v inej firme aj tak sa považuje vo svojej firme za zamestnanca? s.r.o. nie je platcom DPH ale bude od apríla dobrovolným platcom. v predošlích príspevkoch som si prečítala že ak auto nie je zaradené v majetku a uplatňuje sa základná náhrada a náhrada za PHL tak s.r.o. aj keď je platcom tak nemá nárok na odpočet DPH a podľa predošlích príspevkoch, že sa menil zákon a doklady od PHM treba dokladovať vzhľadom že už sa vychádza z ceny PHM v čase tankovania a nie konania pracovnej cesty. No neviem asi sa mýlim a som z toho už jeleň. Nechcem byť otravná ale prosím liba2 mohla by si sa mi k tomu ešte vyjadriť alebo niekto iný. Ďakujem veľmi pekne
Naposledy upravil wasko : 17.03.09 at 08:16
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

wasko Pozri príspevok
Ďakujem za vysvetlenie nadspotreby a pardon zle som sa vyjadrila, nemyslela som či konateľ s.r.o. musí platiť daň z mot.voz.ani DPH ale firma. Konateľ s.r.o. nemá uzavretú pracovnú zmluvu vo firme a je riadne zamestnaný v inej firme aj tak sa považuje vo svojej firme za zamestnanca?
To že je zamestnaný v inej firme nemá absolutne žiadny súvis s jeho funkciou konateľa. Ako konateľ je v tej firme kde je konateľom považovaný za zamestnanca (veď doteraz sme hovorili len o vzťahu konateľa ku svojej s.r.o.)

s.r.o. nie je platcom DPH ale bude od apríla dobrovolným platcom. v predošlích príspevkoch som si prečítala že ak auto nie je zaradené v majetku a uplatňuje sa základná náhrada a náhrada za PHL tak s.r.o. aj keď je platcom tak nemá nárok na odpočet DPH
Toto je problematika DPH a odpoveď treba hľadať v témach o DPH; určite to tam je vysvetlené. Ja sa nepovažujem na odborníka pre DPH , preto neodpovedám....

a podľa predošlích príspevkoch, že sa menil zákon a doklady od PHM treba dokladovať vzhľadom že už sa vychádza z ceny PHM v čase tankovania a nie konania pracovnej cesty. No neviem asi sa mýlim a som z toho už jeleň.
odporúčam ti, začať si trošku veriť sama sebe. Je to presne tak ako si to pochopila, len si to ešte doplň o informáciu, že zamestnanci ak použijú vlastné vozidlo na PC, nemajú povinnosť dokladať bloček o nákupe PHL.

Nechcem byť otravná ale prosím liba2 mohla by si sa mi k tomu ešte vyjadriť alebo niekto iný. Ďakujem veľmi pekne
o.k.
0 0
esterjuca esterjuca

esterjuca je offline (nepripojený) esterjuca

ale čo s DPH?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

esterjuca Pozri príspevok
ale čo s DPH?
hľadaj v témach o DPH
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

wasko Pozri príspevok
Ďakujem za vysvetlenie nadspotreby a pardon zle som sa vyjadrila, nemyslela som či konateľ s.r.o. musí platiť daň z mot.voz.ani DPH ale firma. Konateľ s.r.o. nemá uzavretú pracovnú zmluvu vo firme a je riadne zamestnaný v inej firme aj tak sa považuje vo svojej firme za zamestnanca? s.r.o. nie je platcom DPH ale bude od apríla dobrovolným platcom. v predošlích príspevkoch som si prečítala že ak auto nie je zaradené v majetku a uplatňuje sa základná náhrada a náhrada za PHL tak s.r.o. aj keď je platcom tak nemá nárok na odpočet DPH a podľa predošlích príspevkoch, že sa menil zákon a doklady od PHM treba dokladovať vzhľadom že už sa vychádza z ceny PHM v čase tankovania a nie konania pracovnej cesty. No neviem asi sa mýlim a som z toho už jeleň. Nechcem byť otravná ale prosím liba2 mohla by si sa mi k tomu ešte vyjadriť alebo niekto iný. Ďakujem veľmi pekne
a podľa predošlích príspevkoch, že sa menil zákon a doklady od PHM treba dokladovať vzhľadom že už sa vychádza z ceny PHM v čase tankovania a nie konania pracovnej cesty. No neviem asi sa mýlim a som z toho už jeleň.
odporúčam ti, začať si trošku veriť sama sebe. Je to presne tak ako si to pochopila, len si to ešte doplň o informáciu, že zamestnanci ak použijú vlastné vozidlo na PC, nemajú povinnosť dokladať bloček o nákupe PHL.


presne s rovnakým problémoím bojujem aj ja

zamestnanec používam auto na služobné účely, ale bločky o PHM nemám... par 19 odst 2 písm e hovorí že: ... uplatní výdavky do výšky náhradyza spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase nákupu...

tak ako to vlastne bolo v roku 2008? musí mať zamestnanec bločky od PHM alebo nie? ak mu budem vyplácať náhrady za používanie motorového vozidla

dakujem
0 0
Black Black

Black je offline (nepripojený) Black

Chcem sa opýtať podľa zákona o cest. náhradách: "Náhrada za spotrebované PHM patrí zamestnancovi podľa cien pohonných látok prepočítaných podľa spotreby pohonných látok uvedenej v TP."

Kedže sa jedná o SZČO a ja uplatním §19 (2) písm l) č.1 zákona o DzP znamená, že ak je v TP uvedené: "Spotreba paliva: 6,4 l/100km" znamená, že podľa zákona o cest. náhradách §7 (6) písm d) budem rozdeľovať náhrady za spotrebované PHM v meste a mimo mesta? Správne som zaradil výpočet do písm. d, podľa tvrdenia uvedeného v TP?

Vďaka za odpoveď
0 0
Black Black

Black je offline (nepripojený) Black

Black Pozri príspevok
Chcem sa opýtať podľa zákona o cest. náhradách: "Náhrada za spotrebované PHM patrí zamestnancovi podľa cien pohonných látok prepočítaných podľa spotreby pohonných látok uvedenej v TP."

Kedže sa jedná o SZČO a ja uplatním §19 (2) písm l) č.1 zákona o DzP znamená, že ak je v TP uvedené: "Spotreba paliva: 6,4 l/100km" znamená, že podľa zákona o cest. náhradách §7 (6) písm d) budem rozdeľovať náhrady za spotrebované PHM v meste a mimo mesta? Správne som zaradil výpočet do písm. d, podľa tvrdenia uvedeného v TP?

Vďaka za odpoveď
posúvam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať