Zavrieť

Porady

Cena PHM a spotreba

pefu pefu

pefu je offline (nepripojený) pefu

Viaceri diskutujuci v porade i mimo nej hovoria, ze pri vypocte nahrad za spotrebovane PHM sa pocita priemerna cena PHM za cely mesiac. Kde to je uvedene? ja som stale pouzival ceny zo stranky slovnaftu, poznam ludi, ktori to tak robia a danovaci im to schvalili.

K tomu otazka: mozem mat vo vypocitanych cest. nahradach aj viac prejdenych kilometrov - tj spotrebovanych litrov - ako som nakupil (tj ake mam uvedene v nakupoch nezahrnovanych do zakladu dane)?

A este: pri sukromnom aute pouzivanom na podnikanie som si v r. 2003 mohol uplatniť základnú náhradu, prvych 10 mesiacov 2004 bude iba nahrada za spotrebovane phm a november december opat aj zakladna nahrada?

dakujem
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

PRIEMERNÉ CENY POHONNÝCH LÁTOK V SR V ROKU 2005 (v Sk za 1 l)

Rok 2005
Názov výrobku

Benzín 95 Benzín 91 Nafta

január 33,02 33,03 33,88
február 33,71 33,72 33,56
marec 33,83 33,84 34,38
apríl 35,83 35,85 36,52
máj 36,13 36,14 36,30
jún 36,86 36,87 36,94
júl 37,54 37,57 37,93
august 38,89 38,91 38,97
september 40,94 40,94 40,68
október 40,69 40,63 40,89
november 39,12 39,10 40,63
december 38,43 38,41 39,34

priemer roka 37,08 37,08 37,50
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Akú priemernú cenu používate na konci roka pri prepočte spotreby PHM do daňových nákladov?
1. počet km x priem.spotreba x zverejnená priem.cena za rok (viď predošlý príspevok od Mušky), alebo
2. počet km x priem.spotreba x priem.cena z bločkov, ktoré ste tankovali?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

silvia
Akú priemernú cenu používate na konci roka pri prepočte spotreby PHM do daňových nákladov?
1. počet km x priem.spotreba x zverejnená priem.cena za rok (viď predošlý príspevok od Mušky), alebo
2. počet km x priem.spotreba x priem.cena z bločkov, ktoré ste tankovali?
Dôverihodnejšia je varianta č.2, pretože v určitom regione môže byť cena PHM vyššia ako priemerná štatistická cena a naopak. Ale až nie je iná možnosť tak aj variant č.1 alebo info nejakej verejnej inštitúcie, ktorá sa zaoberá sledovaním cien PHM. A asi by som použil hodnotu o 0,50 Sk niššiu ako udáva štatistika, pretože pri výpočte paušálu to robí max. niekoľko halierov a v mesiaci pár korún ??? A DU "poteším" že som nepoužil nejaké vyššie ceny
0 0
Vladol Vladol

Vladol je offline (nepripojený) Vladol

Ak by som použil variant č.1 bolo by asi vhodné vedieť v prípade obhajoby pri daňovej kontrole, že kým bola táto zverejnená priemerná cena za rok. Neviem, či mi pomôže odpoveď, že som to vyhrabal na "porade".
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Vladol
Ak by som použil variant č.1 bolo by asi vhodné vedieť v prípade obhajoby pri daňovej kontrole, že kým bola táto zverejnená priemerná cena za rok. Neviem, či mi pomôže odpoveď, že som to vyhrabal na "porade".
S tým by si asi nepochodil
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Vladol
V PORADCOVI 4/2006 str.229-230 je uvedený príspevok na výpočet spotreby auta zaradeného do majetku firmy. Pozrite sa na ten príspevok. Podľa toho som toho názoru ,že sa priemerná cena počíta z nakúpených blokov - zostatok v nádrži : spotreba poľa TP.
Cila
0 0
janul janul

janul je offline (nepripojený) janul

viete mi poradiť ako sa vyratúvajú moto-hodiny pri práci straktorom?
0 0
mtdz mtdz

mtdz je offline (nepripojený) mtdz

Ahoj Andrej,prosím ťa nemáš sumár cien PHM zo Slovnaftu za rok 2005, alebo mi poraď, kde ho zoženiem.Dík.
mtdz.
0 0
riso1 riso1

riso1 je offline (nepripojený) riso1

Môže mi niekto poradiť, kde nájdem ceny PHM (na stránke Slovnaftu sú uvedené len do júna 2005)?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
riso1
Môže mi niekto poradiť, kde nájdem ceny PHM (na stránke Slovnaftu sú uvedené len do júna 2005)?
skús tu: http://www.mototuristika.sk/index.ph...d=10&Itemid=88
0 0
Vladol Vladol

Vladol je offline (nepripojený) Vladol

riso 1 pozri len vyššie #61 až 62. Myslím, že to by mali daniari akceptovať keď je to zo štatistického úradu SR.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Chcem sa spytat ako je to v pripade auta z pozicovne pouziteho na sluzobnu cestu. Co s DPH ked mam blok o nakupe PHM...? Mam narok na odpocet? Ja myslim, ze ano.....v PU zauctujem 501 a 343?

A este k sukromnemu autu pouzitemu na sluzobnu cestu dohodara...

potrebujem suhlas ze moze sukromne auto pouzit...
dalej na cestaku mam zakladna nahrada je 6,2 X pocet najazdenych km (ucet 512)
a nahrada za spotrebovane PHM je podla spotreby uvedenej v technickom preukaze ( co ked su tam tri cisla...v meste, mimo a kombinovana..mam vybrat tu kombinovanu?)
a ceny PHM v case jazdy ( cena..t.j. aj s DPH?).. (cele na ucet 512)
ked mam blok mam brat cenu z blocku ( s DPH) a ked nemam blok, tak si mam niekde zistit cenu...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
DOPISUJEM

bui
Chcem sa spytat ako je to v pripade auta z pozicovne pouziteho na sluzobnu cestu. Co s DPH ked mam blok o nakupe PHM...? Mam narok na odpocet? ANO Ja myslim, ze ano.....v PU zauctujem 501 a 343? ANO

A este k sukromnemu autu pouzitemu na sluzobnu cestu dohodara...

potrebujem suhlas ze moze sukromne auto pouzit...JEDNODUCHA ZMLUVA - dohoda o používaní s firmou
dalej na cestaku mam zakladna nahrada je 6,2 X pocet najazdenych km (ucet 512) ANO
a nahrada za spotrebovane PHM je podla spotreby uvedenej v technickom preukaze ( co ked su tam tri cisla...v meste, mimo a kombinovana..mam vybrat tu kombinovanu?)
a ceny PHM v case jazdy ( cena..t.j. aj s DPH?). ANO. (cele na ucet 512) ANO
ked mam blok mam brat cenu z blocku ( s DPH) a ked nemam blok, tak si mam niekde zistit cenu...ANO - JE TU NA PORADE AJ LINK NA CENY
pozdravujem
0 0
bui bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
uz len k tomu sukr.autu...tam nemusi byt zaplatena dan z motor.vozidie,ze?
a k tym linkam na ceny...slovnaft nefunguje...tak ktoru linku?natankuj si?
ale tam to chce vybrat aj cerp. stanicu....ktoru?je to jedno?
dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

bui
uz len k tomu sukr.autu...tam nemusi byt zaplatena dan z motor.vozidie,ze?
a k tym linkam na ceny...slovnaft nefunguje...tak ktoru linku?natankuj si?
ale tam to chce vybrat aj cerp. stanicu....ktoru?je to jedno?
dakujem
napr.:
http://www.statistics.sk/webdata/slo...nz/benz05n.htm
(link som vytiahla zo staršieho príspevku, iste sú aj novšie údaje)
0 0
bui bui

Ja potrebujem pre vypocet nahrady za spotrebovane PHM na sluzobnej ceste cenu PHM v case 24.5. a 25.5...vtedy mam sluzobky...blok nemam..
a priemerna cena? Na stranke statistic.uradu je priemer za april...maj este nemaju...a co sa tyka jednotlivych dni, tak su tam len niektore....

mam uviest 41 sk a basta...? je to menej..danovaci by nemali namietat...

poradte...
Naposledy upravil bui : 06.06.06 at 15:21
0 0
jajusa jajusa

jajusa je offline (nepripojený) jajusa

Prosim poradte,
celu diskusiu som si precitala, ale mala by som otazku. Auto je majetkom firmy vedieme PU sme platcami DPH. Auto ma knihu jazd skutocnu t.j. aj sukromne jazdy a ja to mam teraz ucesat a dat do programu. Ale neviem ake ceny tam mam uvadzat (teda z toho statistickeho uradu? priemerne za mesiac) musim kazdy mesiac uvadzat nadspotrebu? alebo to staci 1 x za rok. S DPHckou nieco robim ked mam nadspotrebu? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jajusa
Prosim poradte,
celu diskusiu som si precitala, ale mala by som otazku. Auto je majetkom firmy vedieme PU sme platcami DPH. Auto ma knihu jazd skutocnu t.j. aj sukromne jazdy a ja to mam teraz ucesat a dat do programu. Ale neviem ake ceny tam mam uvadzat (teda z toho statistickeho uradu? priemerne za mesiac) musim kazdy mesiac uvadzat nadspotrebu? alebo to staci 1 x za rok. S DPHckou nieco robim ked mam nadspotrebu? Ďakujem
Nie, nemusíš ju uvádzať mesačne, raz ročne urobíš prehľad, a prípadnú nadspotrebu vyberieš zo základu dane. S dph tiež nič.
0 0
jajusa jajusa

v ročno prehľade to ale rozpíšem na mesiace? Ide mi o to ze ja mam v lete menšiu spotrebu ako uvadza TP ale v zime je nadspotreba. Možem to kompenzovať? Celkovy rok mi vychadza takmer 1:1
A tie ceny priemerne zo štatistického úradu?
0 0
jajusa jajusa

Tweety prosím možeš mi ešte odpovedať na otázku zo včera? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať