Zavrieť

Porady

Cena PHM a spotreba

pefu pefu

pefu je offline (nepripojený) pefu

Viaceri diskutujuci v porade i mimo nej hovoria, ze pri vypocte nahrad za spotrebovane PHM sa pocita priemerna cena PHM za cely mesiac. Kde to je uvedene? ja som stale pouzival ceny zo stranky slovnaftu, poznam ludi, ktori to tak robia a danovaci im to schvalili.

K tomu otazka: mozem mat vo vypocitanych cest. nahradach aj viac prejdenych kilometrov - tj spotrebovanych litrov - ako som nakupil (tj ake mam uvedene v nakupoch nezahrnovanych do zakladu dane)?

A este: pri sukromnom aute pouzivanom na podnikanie som si v r. 2003 mohol uplatniť základnú náhradu, prvych 10 mesiacov 2004 bude iba nahrada za spotrebovane phm a november december opat aj zakladna nahrada?


dakujem
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pri pracovnej ceste nemá nárok na stravný lístok .... má nárok na stravné v zmysle Zákona o cestovných náhradách podľa dĺžky času stráveného na pracovnej ceste - 5-12 h, atď. tak isto ako zamestnanec .
Stravné lístky alebo inak preukázané stravovanie sú o niečom inom ....
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

cactus Pozri príspevok
nemá byť, že SZČO má nárok sttravný lístok v hodnote 89,. Sk?
Ďakujem, ano správne opravujem sa...
0 0
Denisa13 Denisa13

Denisa13 je offline (nepripojený) Denisa13

Viem, že sa stáe opakujeme dookola, ale istota je istota, už som tu naštudovala kopu vecí a strašne mám rada poradu. Teraz sa chcem opýtať len jednu vec, aby ste mi vyvrátili alebo poprípade potvrdili nasledovné. SZČO má zmluvu na dielo( tá zmluva je charakteru pracovnej zmluvy a má uvedenú hodinovku a pritom hneď poznámka, že v cene je zahrnuté cestovné, ubytovanie, stravné a ostatné náklady spojené s výkonom práce). Robím mu JÚ a píšem KJ s paušálom, chodí na vlastnom aute. Teraz ma presviedča, že mu mám počítať aj dietu vo výške podľa odprac.hodín teda 89 Sk a tak, lebo si to všetci píšu. Hmmm No podľa mňa je to duplicita. Neviem povedzte mi svoj názor prosím a srdečná vďaka vopred.Chodí tam každý deň.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Denisa13 Pozri príspevok
Viem, že sa stáe opakujeme dookola, ale istota je istota, už som tu naštudovala kopu vecí a strašne mám rada poradu. Teraz sa chcem opýtať len jednu vec, aby ste mi vyvrátili alebo poprípade potvrdili nasledovné. SZČO má zmluvu na dielo( tá zmluva je charakteru pracovnej zmluvy a má uvedenú hodinovku a pritom hneď poznámka, že v cene je zahrnuté cestovné, ubytovanie, stravné a ostatné náklady spojené s výkonom práce). Robím mu JÚ a píšem KJ s paušálom, chodí na vlastnom aute. Teraz ma presviedča, že mu mám počítať aj dietu vo výške podľa odprac.hodín teda 89 Sk a tak, lebo si to všetci píšu. Hmmm No podľa mňa je to duplicita. Neviem povedzte mi svoj názor prosím a srdečná vďaka vopred.Chodí tam každý deň.
ako to myslíš ? s čím je to duplicita? má nárok na stravné podľa ZoCN v rámci časových pásiem (ak neuplatňoval stravné lístky).
0 0
Denisa13 Denisa13

Denisa13 je offline (nepripojený) Denisa13

áno, to máš pravdu, lenže mňa pletie to,že prečo má v zmluve o dielo uvedené napr. 170 Sk /hod. a za tým nasledovné: _ v cene sú zahrnuté cestovné, stravné, ubytovanie a ostatné náklady spojené s výkonom práce. Takže toto ma pletie. A okrem toho je to pracovná cesta ak každý deň dochádza na to isté miesto na základe zmluvy o dielo?
Naposledy upravil Denisa13 : 08.03.08 at 10:07
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Denisa13 Pozri príspevok
Viem, že sa stáe opakujeme dookola, ale istota je istota, už som tu naštudovala kopu vecí a strašne mám rada poradu. Teraz sa chcem opýtať len jednu vec, aby ste mi vyvrátili alebo poprípade potvrdili nasledovné. SZČO má zmluvu na dielo( tá zmluva je charakteru pracovnej zmluvy a má uvedenú hodinovku a pritom hneď poznámka, že v cene je zahrnuté cestovné, ubytovanie, stravné a ostatné náklady spojené s výkonom práce). Robím mu JÚ a píšem KJ s paušálom, chodí na vlastnom aute. Teraz ma presviedča, že mu mám počítať aj dietu vo výške podľa odprac.hodín teda 89 Sk a tak, lebo si to všetci píšu. Hmmm No podľa mňa je to duplicita. Neviem povedzte mi svoj názor prosím a srdečná vďaka vopred.Chodí tam každý deň.
.... a odberateľ mu zrazil daň ? a aj odvody ? Predpokladám, že nie. Tak szčo mal s plnením tejto zmluvy náklady - v podobe cestovných nákladov, teda aj stravného a môže si ich uplatniť ako VOZD. Tým sa zníži jeho ZD a daň zaplatí len z toho, čo skutočne zarobil.
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja by som mala jednu otázku. Mám auto zapísané v majetku ako SZČO a teraz v novom techničáku už nie sú uvedené rôzne údaje za spotrebu - v meste, mimo mesta a kombinované. Za spotrebu je uvedený iba jeden údaj. Tým pádom nemusím rozlišovať cestovné v meste a mimo mesta a spotreba je jedna, tá udevená v TP? Ďakujem za váš názor.
Katarína
0 0
ajfila ajfila

ajfila je offline (nepripojený) ajfila

Svojho času si písal, že na dokladovanie ceny PHM používaš výpis zo Slovnaftu.... Ako ho získavaš? Dá sa to aj spätne? Vďaka
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ajfila Pozri príspevok
Svojho času si písal, že na dokladovanie ceny PHM používaš výpis zo Slovnaftu.... Ako ho získavaš? Dá sa to aj spätne? Vďaka
Slovnaft už ceny nezverejňuje. Ceny prezentované na www.natankuj.sk a ceny zo štatistického úradu sa dali použiť do 31.12.2007. Pre r. 2008 sú takéto ceny nepoužiteľné, pretože je treba dokladovať cenu PHL bločkom.
0 0
ada1602 ada1602

ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

Keď tankujem viackrát mesačne / na každom bloku je iná suma /, môžem si priemernú cenu PHM vypočítať z blokov ktoré za daný mesiac mám a tak prepočítať spotrebu do nákladov ?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ada1602 Pozri príspevok
Keď tankujem viackrát mesačne / na každom bloku je iná suma /, môžem si priemernú cenu PHM vypočítať z blokov ktoré za daný mesiac mám a tak prepočítať spotrebu do nákladov ?
Podľa môjho názoru priemer nemôžeš robiť, pretože dokladovať treba v čase nákupu, viď citáciu zo Zákona o DzP. A priemerná cena podľa mňa nie je cena v čase nákupu aj keď pravdu povediac pri výpočte paušálnej náhrady tam bude len halierový rozdiel.
Citácia... ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
To znamená, že ak budeš 5x za mesiac tankovať, tak 5 x do mesiaca budeš prepočítavať paušálnu náhradu 6,20 + PHL atď...
0 0
ada1602 ada1602

ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

Auto je zaradené do OM, nebudem počítať paušál 6,20 Sk/km. Neviem akou cenou mám prepočítať mesačne spotrebu podľa najazdených km, keď tankujem viackrát mesačne. Prosím poraďte, auto v OM som ešte neúčtovala.
0 0
ada1602 ada1602

ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

Poradí niekto ? Vzorec na výpočet spotreby mi je jasný, ale akú sumu za PHM použiť ?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ada, odpoveď si dostala od Manual. Nebudeš násobiť všetky km za mesiac, ale len km prejazdené od nákupu do nasl.nákupu PHL príslušnou cenou, za ktorú sa PHL nakúpili. Je to také nepochopiteľné ?
Naposledy upravil liba2 : 19.03.08 at 11:12
0 0
ada1602 ada1602

ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

Ďakujem liba2, už je to pochopiteľné. A ospravedlňujem sa, pre mňa ako začiatočníčku je niekedy aj niekoľkonásobné čítanie zákonov nepochopiteľné. Chce to čas a skúsenosti. Ešte raz ďakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer, prosím Vás nemá niekto tabuľku s priemernými cenami benzínu za rok 2007??? Popozerala som všetky príspevky, a ked tam boli nejaké tak mi nejdú otvoriť, už naozaj neviem kde mám hľadať. Ďakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

ďakujem moc
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
ada1602 Pozri príspevok
Auto je zaradené do OM, nebudem počítať paušál 6,20 Sk/km. Neviem akou cenou mám prepočítať mesačne spotrebu podľa najazdených km, keď tankujem viackrát mesačne. Prosím poraďte, auto v OM som ešte neúčtovala.
Keď je auto zaradené v majetku firmy,o nákupe PHM mám bločky.V knihe evidencia jázd evidujem nákup PHM v nákupných cenách.Program prepočítava náhradu z tejto ceny až do ďalšieho natankovania,aj keď sa cena zmení, program ďalšie jazdy počíta touto novou cenou.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či náš zamestnanec, český štátny príslušník ktorý používa svoje auto na pracovné účely si môže bez problémov robiť cesťáky.
Nebude problém, že auto je prihlásené v ČR? Tiež sa chcem spýtať, čo v tom prípade s cestou daňou? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať