Zavrieť

Porady

Vzorec excel - prosba o pomoc

Kristina M.
Ahojte, potrebovala by som poradit s jednym vzorcom, s ktorym si neviem dat rady - potrebujem do bunky T36 dostat tieto logicke podmienky:

Ak bunka R20="SVETER" a zároven v bunke M36="BIELY", potom bunka T36="250" a l e b o ak bunka T20="SVETER" a zaroven bunka M36="ZELENY", potom bunka T36="280" a l e b o ak bunka T20="SVETER" a zaroven bunka M36="CERVENY",potom bunka T36="350" ***pricom potrebujem zadat az 36 definovanych podmienok pre bunku T36

Budem povdacna, za kazdy Vas napad, skusala som to uz vselijako, ale nejako mi to nechce brat tak vela podmienok. Vopred dakujem za pomoc.
Usporiadat
mepex mepex

mepex je offline (nepripojený) mepex

Odpustite nepresnú terminológiu. Cez správcu názvov sa dajú zoradiť aj podľa hodnoty resp. odkazu a nepotrebné, alebo chybné deletovať.
0 0
Katar501 Katar501

Katar501 je offline (nepripojený) Katar501

Hmmm vedeli by ste poradiť niekto aj mne ? už som ozaj zúfalý

Popis problému :
Mám pracovný hárok s dvomi listami. V prvom je formulár kam zadávam dáta a kde chcem aj výstupy. V druhom pracovnom liste nazvanom PSC mám tabuľku s dvoma stlpcami. Stlpec "B" obsahuje názvy slovenských dedín a stlpec "A" ich poštové smerovacie čísla.
Rád by som zadal do bunky C18 v prvom liste zadal PSČ (5 miestne číslo) a v bunke C19 by mi to vyhodilo zoznam dedín s týmto smerovacím číslom ako dropdown zoznam a dala by sa zvoliť konkrétna obec.

Predpokladám, že sa to robí pomocou funkcie lookup, ale čokoľvek spravím, nikdy mi to nevypíše očakávané výstupy. Nevedeli by ste mi poradiť ako na to, resp či je niečo takéto ako chcem vôbec možne ?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katar501
Hmmm vedeli by ste poradiť niekto aj mne ? už som ozaj zúfalý

Popis problému :
Mám pracovný hárok s dvomi listami. V prvom je formulár kam zadávam dáta a kde chcem aj výstupy. V druhom pracovnom liste nazvanom PSC mám tabuľku s dvoma stlpcami. Stlpec "B" obsahuje názvy slovenských dedín a stlpec "A" ich poštové smerovacie čísla.
Rád by som zadal do bunky C18 v prvom liste zadal PSČ (5 miestne číslo) a v bunke C19 by mi to vyhodilo zoznam dedín s týmto smerovacím číslom ako dropdown zoznam a dala by sa zvoliť konkrétna obec.

Predpokladám, že sa to robí pomocou funkcie lookup, ale čokoľvek spravím, nikdy mi to nevypíše očakávané výstupy. Nevedeli by ste mi poradiť ako na to, resp či je niečo takéto ako chcem vôbec možne ?
Skús pozrieť príspevok od PaloPa.
http://www.porada.sk/t173558-rolovac...dmienkami.html

Ten zoznam musí byť zoradený podľa PSČ.
Naposledy upravil marjankaj : 31.07.13 at 00:28
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Katar501
Hmmm vedeli by ste poradiť niekto aj mne ? už som ozaj zúfalý

Popis problému :
Mám pracovný hárok s dvomi listami. V prvom je formulár kam zadávam dáta a kde chcem aj výstupy. V druhom pracovnom liste nazvanom PSC mám tabuľku s dvoma stlpcami. Stlpec "B" obsahuje názvy slovenských dedín a stlpec "A" ich poštové smerovacie čísla.
Rád by som zadal do bunky C18 v prvom liste zadal PSČ (5 miestne číslo) a v bunke C19 by mi to vyhodilo zoznam dedín s týmto smerovacím číslom ako dropdown zoznam a dala by sa zvoliť konkrétna obec.

Predpokladám, že sa to robí pomocou funkcie lookup, ale čokoľvek spravím, nikdy mi to nevypíše očakávané výstupy. Nevedeli by ste mi poradiť ako na to, resp či je niečo takéto ako chcem vôbec možne ?
aj tak sa dá
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
stormcatcher
aj tak sa dá
No dá. Ale tam si nemá z čoho vyberať. To si hooodne zjednodušil. Treba trochu aj zadanie prečítať.
PSČ 010 01 má viac dedín. A tvoje vyberá iba tú prvú na ktorú natrafí.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

máš pravdu, špatne som si to prečítal, skôr neúplne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať