Zavrieť

Porady

Poistna udalost 2004/2005

Ahojte, poradi mi niekto?

Ako uctovat:
poistna udalost sa stala v 12/2204
poistovna v 01/2005 poslala papier, ze poistnu udalost likvidovala a posiela peniaze na ucet v 01/2005
- cize viem, ze je to vynos 2004 a do podania DP mam doklad. Je spravne toto?:
2004: 378/648
2005: 221/378
Alebo je to úplne inak.

Dakujem a prajem pekny den

Hana.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Hana, ja by som to účtovala takisto. Do podania DP si o nej vedela, zaúčtovala si ju do nákladov ako výnos.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ja mám prípad PU z r.2004 a pravdepodobne príde list z poisťovne až po 31.3., pretože si vyžiadala ešte nejaké ďalšie doklady, ktoré s PU súvisia. Ako mám ja postupovať, keď mi výsledná suma nebude do podania DP známa?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Paula
    Ja mám prípad PU z r.2004 a pravdepodobne príde list z poisťovne až po 31.3., pretože si vyžiadala ešte nejaké ďalšie doklady, ktoré s PU súvisia. Ako mám ja postupovať, keď mi výsledná suma nebude do podania DP známa?
    Tak na základe vyčíslenia škody poistnej udalosti vieš predpokladanú sumu, a ja by som ešte skúsila zavolať do poisťovne, likvidátorovi, ktorý má túto udalosť riešiť o oznámenie približnej sumy. Ale nič sa nedeje, veď to ti môže prísť aj vjúni, prípadne v auguste. Zaúčtuj to ako mimoriadny výnos z poistnej udalosti, keď budeš vedieť viac. Ale ak máš zápis, ktorý priložíš k výpisu, že čoho sa platba týka, tak by som riešilia tú informáciu s likvidátorom.
    Pekný večer.

    Poistna udalost 2004/2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.