Zavrieť

Porady

Omega - skladové karty

Prosím o radu:
V programe Omega chcem na jednu skladovú kartu evidovať viac druhov materialu, dá sa to ? Nejak sa mi to nedarí nastaviť.
Mám takúto predstavu:
skl. karta č.1 klampiarsky material
- ríny 100 m á 150,- Sk spolu cena 15000,-
- zvody 100 m á 120,- Sk spolu cena 12000,-
- háky 100 ks á 25,- Sk spolu cena 1250,-
atď ... a bolo by tam na jednej skl. karte asi 50 položiek v rôznych merných jednotkách /m, m2, ks/
A takýchto kariet by som potreboval založiť asi 15
Čo som sa dopátral je tam niečo s makrokartami, ale tam sa mi nedá editovať "pridaj" aby som tam nahodil položky čo tam potrebujem.
Ak viete niekto ako na to, prosím polopatistický návod. Ďakujem za spoluprácu.
Pekný večer želám...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Myslím, že správne uvažuješ s makrokartami. To vidím aj ja ako najschodnejšie riešenie. Len neviem, prečo píšeš, že nedá sa Ti editovať Pridaj. Mne sa dá. Možno si vošiel do skladovej karty (makrokarty) cez Ukáž, vtedy nie je prístupné Pridaj, ale ak ideš cez Oprav skladovú kartu, tak je to prístupné. Postup je taký: založíš si skladovú kartu-makrokartu a v nej klikneš na kartu "Položky makrokarty" a tam si potom postupne povyberáš všetkých tých 50 skladových kariet a zadáš príslušné množstvo. Potom keď urobíš výdaj z tejto makrokarty, program Ti automaticky vydá z jednotlivých kariet príslušné množstvá.
    Pekný večer želám

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Slniečko, ďakujem asi už viem kde je zrada ale to budem riešiť až zajtra - ozvem sa ako to ide.
    Pekný večer...

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    slnko
    Myslím, že správne uvažuješ s makrokartami. To vidím aj ja ako najschodnejšie riešenie. Len neviem, prečo píšeš, že nedá sa Ti editovať Pridaj. Mne sa dá. Možno si vošiel do skladovej karty (makrokarty) cez Ukáž, vtedy nie je prístupné Pridaj, ale ak ideš cez Oprav skladovú kartu, tak je to prístupné. Postup je taký: založíš si skladovú kartu-makrokartu a v nej klikneš na kartu "Položky makrokarty" a tam si potom postupne povyberáš všetkých tých 50 skladových kariet a zadáš príslušné množstvo. Potom keď urobíš výdaj z tejto makrokarty, program Ti automaticky vydá z jednotlivých kariet príslušné množstvá.
    Pekný večer želám
    tak tento postup je spravny ale nemusis mat moznost editovat makrokarty ake nemas modul makrokarty lebo tento modul za v Omege zakupuje zvlast. Pozri si OMEGA - Licencia - registrovane moduly ci mas makrokarty aktivne.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    UCET
    tak tento postup je spravny ale nemusis mat moznost editovat makrokarty ake nemas modul makrokarty lebo tento modul za v Omege zakupuje zvlast. Pozri si OMEGA - Licencia - registrovane moduly ci mas makrokarty aktivne.
    Ucet + slnko nejde mi to, lebo nemám zakúpenú licenciu na makrokarty a výr.čísla+šarže. Tak som si to objednal. Zatial mám len "holé skl. karty"
    Ďakujem a pekný podvečer...

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    Manual
    Ucet + slnko nejde mi to, lebo nemám zakúpenú licenciu na makrokarty a výr.čísla+šarže. Tak som si to objednal. Zatial mám len "holé skl. karty"
    Ďakujem a pekný podvečer...
    keby si mal potom problem tak sa ozvy. Ale funguje to tak ako pisalo Slnko

    Omega - skladové karty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.