Zavrieť

Porady

Rok 2004, DBPŠ, príjem 5 000

Ahojte.
Študent u nás brigádoval na dohodu o brigádnickej práci študentov a za rok 2004 dosiahol príjem 5.000,-Sk. Uplatňoval si nezdaniteľnú položku. Chcem sa len spýtať, či mal povinnosť žiadať o ročné zúčtovanie? A či platí hranica 40 416,- Sk aj v tomto prípade. Ďakujeéééém.
Prosím nebite máááá, ja viem, že je marec. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KATKA H je offline (nepripojený) KATKA H

    KATKA H
    Ty mu pošli Potvrdenie o zdanitelnej mzde a je na ňom či si podá daňové priznanie. Hranica 40 416,-Sk platí aj pre neho. Asi nebude musieť vôbec podať DP.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Nemá vplyv na to, že si uplatňoval nezdaniteľňú časť na daňovníka? Ja by som to chcela vedieť presne.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Lucy, vobec sa tym netrap. Vystav mu potvrdenie o prijme a daj si podpisat prevzatie. Mozno, ze takychto potvrdeni bude mat viac, tak je na nom, ci si poda danove priznanie. Studentovi by podla mojho nazoru vysiel preplatok na dani, o ktory by si mohol poziadat DU, aby mu preplatok vratili.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Ja mu chcem len poradiť, a aby som v tom mala aj ja jasno. Totiž niekto ma doplietol, že ten kto si uplatňoval nezdaniteľnú časť na daňovníka aj keď jeho príjem je do 40.416,- Sk si musí požiadať o RZD alebo podať DP aj keď má len príjmy zo závislej činnosti.Môj študent nemal žiadne iné príjmy, len tú dohodu za rok - hrubá mzda 6300 za celý rok, preddavky na daň neplatil, tak neviem či mal povinnosť požiadať o RZP alebo podať DP.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Vladan sa už asi k takej téme nevyjadruje, však? Ale mohla by si mi poradiť. A aj ostatných by určite zaujímalo riešenie. Alebo kto má ešte k tomu nejaký názor? Ďakujem všetkým.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    keďže sa mi nechce hľadať medzi tými X témami o ročnom zúčtovaní, tak v skratke napíšem (píšem všetkými desiatimi)
    ... Lucinka, príjem za rok 2004 vo výške 6300 čo je menej ako 40416, daňové priznanie podávať nemusí ... § 32 zákona o dani z príjmov, nehovorí nič o povinnosti podať daňové priznanie, ak si daňovník v priebehu roka uplatňoval nezdaniteľnú časť - tento paragraf hovorí iba o hranici príjmu pri ktorom treba, resp. netreba podať daňové priznanie
    ... ten niekto kto ťa doplietol, si to poplietol

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Lucy
    Ja mu chcem len poradiť, a aby som v tom mala aj ja jasno. Totiž niekto ma doplietol, že ten kto si uplatňoval nezdaniteľnú časť na daňovníka aj keď jeho príjem je do 40.416,- Sk si musí požiadať o RZD alebo podať DP aj keď má len príjmy zo závislej činnosti.Môj študent nemal žiadne iné príjmy, len tú dohodu za rok - hrubá mzda 6300 za celý rok, preddavky na daň neplatil, tak neviem či mal povinnosť požiadať o RZP alebo podať DP.
    Podľa môjho názoru: ak mal len príjmy zo závislej činnosti a nepožiadal o RZD
    a jeho príjmy boli za rok menšie ako 40416,-, nie je povinný podať daňové priznanie.
    Keďže si uplatňoval nezdaniteľnú časť a neplatil žiadnu daň, je v tomto prípade
    zbytočné, aby podával daňové priznanie.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    No veď ani mne sa to nezdalo, preto sa pýtam skúsenejších...

    Vladinka, teda, ak nemá povinnosť podať DP, lebo jeho príjem je 6 300 čo je pod hranicou 40.413,- Sk aj keď si uplatňoval nezdaniteľnú časť na daňovníka a preddavky neplatil, tak nemusel požiadať ani o ročné zúčtovanie a je to v poriadku.

    Ďakujem za odpoveď, máš u mňa jedno veľkonočné vajíčko

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Lucy
    Vladinka, teda, ak nemá povinnosť podať DP, lebo jeho príjem je 6 300 čo je pod hranicou 40.416,- Sk aj keď si uplatňoval nezdaniteľnú časť na daňovníka a preddavky neplatil, tak nemusel požiadať ani o ročné zúčtovanie a je to v poriadku.
    presne tak!

    Petronela je offline (nepripojený) Petronela

    Petronela
    Presne ako píše Aňuška. Požiadať o vykonanie ročného zúčtovania by sa mu oplatilo v prípade ak , by jeho mesačná mzda bola vyššia ako odpočitateľná položka dane, pretože v tomto prípade by mu vznikol preplatok dane, ktorý by mu zamestnavateľ vrátil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.