Zavrieť

Porady

Kontrola bankového účtu?

Ahojte Poraďáci...
Zaujímalo by ma, ako si môžem v MRP-PÚ skontrolovať zostatok na účte so stavom na bankovom výpise. Skúšala som to cez "stav účtov k aktuálnemu zápisu", ale akosi to nešlo.
Poradí niekto?
Ďakujem...
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Si v denníku, choď na výstupy, nájdi si tam banková kniha, zadaj si obbobie výpisu - dátum napr. od 01.0305.-01.03.05, ukážka, ak máš viac analytík na BU tak si vyber ten, ktorý si chceš pozrieť, dáš OK a máš to.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

No super... tak slovenské účty mi sedia. Ale české nie. Mám český účet viezť v českej mene, alebo prepočítavať aj do slovenskej?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj prepočítavať do Sk.
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

Lenka - lenže keď si zadám počiatočnú hodnotu devízového účtu v českej mene, tak mi pri kontrole účtu (cez bankovú knihu) napíše počiatočný stav 0. Keď som počiatočný stav prepočítala na slovenskú menu (kurzom NBS - je to správne?), tak mi zase konenčný stav nesedel. Nevieš, kde môže byť chyba? Ty určite vieš...:-)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vierkat:
pri zahraničných účtoch by som Ti doporučovala takýto postup:
V denníku choď na výstupy, daj voľbu hlavná kniha analytická evidencia, a ako Predlohu výstupnej zostavy si zadaj Predlohu č.04-Podrobný výpis v cudzej mene, zadaj si obdobie, daj ukážka, napíš si číslo účtu aj s analytikou napr. 221002 (ten čo chceš vidieť) a máš to. Ty si ako PS stav účtu zapíš v Sk a aj v CZK. Na výpisoch sa zvyčajne udáva aj prepočet na SK.
Potom na zostave budeš mať aj v Sk aj v CZK.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Vediete niekto bankovú knihu ku každému účtu aj s JÚ,
alebo je to špecialita PÚ ?
0 1
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
bodliak
Vediete niekto bankovú knihu ku každému účtu aj s JÚ,
alebo je to špecialita PÚ ?
Samozrejme, že aj v JÚ! Ako potom skontroluješ, či ti súhlasia zostatky na účtoch?! Vediem ich nielen podľa banky, ale aj podľa meny. Nastav si vo voliteľných zostavách banku, druh meny, počiatočný stav, keď si spustíš bankovú knihu, máš zostatky nieln podľa prepočtu kurzom, ale aj zostatky v cudzej mene.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

A v čom sa potom obsah tejto "knihy" líši od výpisu z banky ?

Ja si totiž to svoje malé JÚ robím ručne,
(v zmysle hesla šusterove deti chodia bosé ). A opisovať to isté do zošita len preto, aby mi vyšiel ten istý výsledok....
Naposledy upravil bodliak : 10.03.05 at 19:14
0 1
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
bodliak
A v čom sa potom obsah tejto "knihy" líši od výpisu z banky ?

Ja si totiž to svoje malé JÚ robím ručne,
(v zmysle hesla šusterove deti chodia bosé ). A opisovať to isté do zošita len preto, aby mi vyšiel ten istý výsledok....
No to teda neviem, ako by si to členil v peňažnom denníku. Pri pokladni odporúčam viesť zošity podľa pokladní, myslím, že by nebol problém aj banky, ale vlastne keď máš malé účtovníctvo, tak si to hneď odškrtneš pri zápise do denníka a vieš či ti súhlasí na konci stĺpca zostatok.
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

Lenkak:
Tak mi sedí aj ten český účet, ale čo mám spraviť s počiatočnou hodnotou
účtu?Ty si vravela, že väčšinou je tam uvedený aj kurz, ale nie je. Jedná sa o tatrabanku. Mám si teda zistiť kurz z tatrabanky, alebo NBS?

Ďakujem...
Naposledy upravil vierkat : 11.03.05 at 07:21
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
bodliak
A v čom sa potom obsah tejto "knihy" líši od výpisu z banky ?

Ja si totiž to svoje malé JÚ robím ručne,
(v zmysle hesla šusterove deti chodia bosé ). A opisovať to isté do zošita len preto, aby mi vyšiel ten istý výsledok....
V denníku si nerozčleníš banky, pri kontrole si sčítaš zostatok zo všetých bánk a kvôli prehľadnosti by som si určite založila o jeden zošit viac, kde by boli presné pohyby samotnej banky napr. TB a ďaľší zošit s prehľadmi, kde by bola ďalšia banka. Keď si potom sčítaš zostatky z týchto zošitov musia sa Ti rovnať zostatku v peňažnom denníku.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vierkat:
Skús si zistiť s akým kurzom vtedy pracovala TB. Na ďalšom výkaze boli už potom transakcie prepočítané kurzom? Ani tam neuviedla TB prepočet na Sk?
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Aj sa som mala výpisy TB kde mi banka nenapísala kurz.Banka mi takéto výpisy posielala celý pol rok.Kurzy som si sťahovala z netu TB.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
A je po probléme. Stačí mať net.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

lenkak
V denníku si nerozčleníš banky, pri kontrole si sčítaš zostatok zo všetých bánk a kvôli prehľadnosti by som si určite založila o jeden zošit viac, kde by boli presné pohyby samotnej banky napr. TB a ďaľší zošit s prehľadmi, kde by bola ďalšia banka. Keď si potom sčítaš zostatky z týchto zošitov musia sa Ti rovnať zostatku v peňažnom denníku.
Kedže mám len jednu banku, nemám čo členiť. Možno aj to je dôvod, prečo sa mi banková kniha zdá zbytočná...
0 1
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak potom si nelám hlavu, stačí to mať v denníku. Bank. knihy sa evidujú len pri bank. výpisov od viacerých bánk.
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

lenkak
Vierkat:
Skús si zistiť s akým kurzom vtedy pracovala TB. Na ďalšom výkaze boli už potom transakcie prepočítané kurzom? Ani tam neuviedla TB prepočet na Sk?
Niektoré sú prepočítané, niektoré nie sú - napríklad poplatky za výpisy nemajú uvedený kurz...
Ale hlavne, že viem, že si to musím zistiť v TB a nie NBS.
Ďakujem

Ale ešte by ma zaujímalo, ako to je s kurzami, keď je zrealizovaný výber z bankového devízového účtu alebo poplatky za služby. Tieto položky sa tiež prenásobujú kurzom NBS alebo si tiež musím zistiť kurz v daný deň v tej banke???
Naposledy upravil vierkat : 11.03.05 at 13:02
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Najlepšie by bolo, keby si všetko prepočítavala kurzom banky.
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Stlačíš klávesu F6, zadáš číslu účtu napr.221/01, číslo strediska alebo firmu a máš to.
Príjemné účtovanie-aj ja sa s tým trápim. Čauko
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

A nie F7?????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať