Zavrieť

Porady

kde kúpit

Ahojte poradáci,

poprosila by som vas o radu, chcela by som si kupit byt ( prostrednictvom hypotekárneho úveru) a neviem sa rozhodnut, ci v Bratislave (1 izbovy) alebo v Poprade (2- 3 izbovy), kam by som sa chcela o dva - tri roky prestahovat. Neviem ci je lepsie investovat do bytu v Bratislave - ktorý by som o dva - tri roky predala ( hadam by hodnota stupla) alebo v Poprade (lebo aj tam stupa cena bytu kazdym rokom).

Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilbi je offline (nepripojený) ilbi

    ilbi
    Cau,

    no Poprad je vseobecne oznacovany za perspektivnu zonu co sa nehnutelnosti tyka. Bratislava je specificka, doteraz tu bol enormny rast cien vsetkych bytov. Dolezite je ci sa bavime o panelovom byte alebo o novostavbe, pripadne starej ale kvalitnej stavbe napr. v centre. V tomto obdobi sa to zmiernilo. Uvaz, kedy budes byt predavat. Bude to v case, o ktorom dnes nikto nevie povedat ako ovplyvni spravanie kupujucich a predavajucich.
    pravdu povediac asi by som mal mensiu obavu investovat v Poprade... Naviac ceny prenajom v BA idu a pojdu dolu a nechci vediet kolko volnych bytov na prenajom pribudne v tomto roku... Dopyt po bytoch v BA je vyvolany ludmi ktori chcu investovat, menej tymi, ktori chcu byvat. Ale opakujem . najdolezitejsie je vediet o akej kategorii stavieb sa bavime, t.j. ci o starych budovach alebo novostavbach
    Ahoj, dakujem z aprispevok,
    premyslam o kupe starsej stavby, ale pokial by sa vyskytla novostavba v rovnakej cenovej relácii, rozhodnem sa pre novostavbu

    ilbi je offline (nepripojený) ilbi

    ilbi
    nemas za co... pri starej stavbe treba dat pozor na kvalitu a samozrejme vymeru Jednoizbove bytu maju v BA od 31 do 48 m2 a to je rozdiel. Byt 31m2 je v podstate nevhodny na trvale byvanie aj pre 1 cloveka, a tym padom mozno uz v blizkej buducnosti tazko predajny za cenu ktoru zanho das teraz...
    Drzim palce

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    My sme hladali prenajom v BA pred polrokom, nase poziadavky boli vyssie ale cena prenajmu zacala klesat. Je tu vela takych, co si zakupili byty a teraz 3/4 roka hladaju najomcov. Pritom, z nasej strany ak mam zaplatit mesacne 20000,/Sk za byt, tak chcem len to najlepsie v nom. Parkety, nabytok, zateplenie, bezpecnost, atd. Musis zistit, ci mas aj na investiciu. Ja by som ti skor poradila ten Poprad. Ak tam chces napokon byvat, mozes ho pomaly a isto prisposobovat pre vlastne potreby.

    jamosa je offline (nepripojený) jamosa

    jamosa
    Ahoj Zuzka,
    ja osobne by som kúpila skôr byt v BA. Ceny v BA rastú pomaly každý mesiac a nepredpokladá sa, že ceny bytov by mali ísť v priebehu 2-3 rokov dole. Určite ľahšie predáš byt v BA ako v Poprade. Predpokladám, že bývaš v BA v podnájme a to čo zaplatíš za nájom by si v podstate zaplatila ako splátku za úver. To by som síce nemala písať vzhľadom k tomu, že byt prenajímam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.