Zavrieť

Porady

Príspevok pri narodení dieťaťa

Prajem pekný večer, chcela by som sa opýtať, aká je výška materského príspevku k 1.2.2008 pri narodení prvého dieťaťa. ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

niky32123 Pozri príspevok
Prajem pekný večer, chcela by som sa opýtať, aká je výška materského príspevku k 1.2.2008 pri narodení prvého dieťaťa. ďakujem
Zadala si trochu zmätočnú otázku. Materský príspevok je pravidelný mesačný príspevok ,ktorý vypláca soc. poisťovňa a jeho výška závisí od vymeriavacieho základu poistenkyne.

Mala si na mysli asi jednorazový príspevok pri narodení prvého dieťaťa. Všeobecný jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa je 4560 SKK. Pri prvom dieťati je ešte k tomuto príplatok 11.000 SKK, ktorý sa od 1.2.2008 zvyšuje na 20.440. Teda matka prvého dieťaťa dostane od 1.2.2008 25.000 SKK.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

niky32123 Pozri príspevok
Prajem pekný večer, chcela by som sa opýtať, aká je výška materského príspevku k 1.2.2008 pri narodení prvého dieťaťa. ďakujem
Pri dodržaní všetkých stanovených podmienok sa vypláca prídavok k príspevku 20 440,- Sk . Príspevok pri narodení je 4560,- Sk . Spolu 25 000,- Sk.
0 0
ZuzkaT ZuzkaT

ZuzkaT je offline (nepripojený) ZuzkaT

Mám známu, je prvorodička a čaká dvojičky. Čo v takom prípade? Vyplatí sa len na jedno dieťa alebo sa to zdvojnásobí?
Ďakujem za odpoveď
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

ZuzkaT Pozri príspevok
Mám známu, je prvorodička a čaká dvojičky. Čo v takom prípade? Vyplatí sa len na jedno dieťa alebo sa to zdvojnásobí?
Ďakujem za odpoveď
Zákon 235/1998 § 3 a ods. 2:

"(2) Nárok na príplatok k príspevku na to isté dieťa vzniká iba raz. Ak sa matke pri prvom pôrode súčasne narodí viac detí, nárok na príplatok k príspevku vzniká na každé dieťa, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní."
0 0
kissy kissy

kissy je offline (nepripojený) kissy

Dobrý deň,
prosím Vás aké sú to všetky stanovené podmienky, aby bol vyplatený príspevok pri narodení pri prvom dieťati?
Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

kissy Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás aké sú to všetky stanovené podmienky, aby bol vyplatený príspevok pri narodení pri prvom dieťati?
Ďakujem
Prečítaj si § 2, § 3, § 3a a § 4 zákona č. 235/1998. Tam to všetko máš.
0 0
celestina celestina

celestina je offline (nepripojený) celestina

kissy Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás aké sú to všetky stanovené podmienky, aby bol vyplatený príspevok pri narodení pri prvom dieťati?
Ďakujem
Extra je tam len to, že dieťa sa musí dožiť 28 dní a musíš mať potvrdenie, že si absolvovala pravidelné gynekologické prehliadky počas tehotenstva.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Čo myslíte, prečo tá zmena výšky príspevku je od 1.2.2008? Nevesta mala termín 4.2, no malá sa narodila 25.1.2008. Domov prišli 1.2.2008. No nenaštve to?
0 0
judyt judyt

judyt je offline (nepripojený) judyt

Ja som pocula ze potrebujeme este potvrdenie od zamestnavatela, potvrdenie zo zdravotnej poistovne a co si spomenula, ze si absolvovala pravidelne gynekologicke vystrenia, a az po tych 28 dni sa to vyplaca.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

VERONIKA6 Pozri príspevok
Čo myslíte, prečo tá zmena výšky príspevku je od 1.2.2008?
Lebo zmenu zákona schválili 19. 12. 2007. Nejaký čas trvá, kým sa znenie zákona zverejní. Tiež museli dať čas napr. SP, aby sa pripravila na zmenu, preto nedali účinnosť od 1.1.2008. A v polovici mesiaca to asi nešlo uplatniť, preto dali účinnosť od začiatku najbližšieho možného mesiaca - 1.2.2008


VERONIKA6 Pozri príspevok
Nevesta mala termín 4.2, no malá sa narodila 25.1.2008. Domov prišli 1.2.2008.No nenaštve to?
Naštve to!
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Viete niekto pridať link na stiahnutie Žiadosti o príspevok pri narodení dieťaťa? - Počula som, že to má byť prístupné aj na internete.

A že vraj sa to má vybaviť do 15 dní od narodenia dieťaťa????
Však dieťa sa má dožiť 28 dní, nie je tak?

Ako sa predloží potvrdenie o návštevách v poradni, ak som napríklad chodila najskôr k mojej lekárke a potom do rizikovej poradne? Budú potrebné 2 potvrdenia? 1. od mojej lekárky a to druhé od nemocnice? A nebude problém, ak ma v nemocnici vyšetrovali rôzni lekári?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Naštve, ale keď vidíme takéto malé stvorenie, zabudneme na všetko.
sejmout0001.jpg  
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Jejko, to je zlatunké
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

heike Pozri príspevok
Viete niekto pridať link na stiahnutie Žiadosti o príspevok pri narodení dieťaťa? - Počula som, že to má byť prístupné aj na internete.

A že vraj sa to má vybaviť do 15 dní od narodenia dieťaťa????
Však dieťa sa má dožiť 28 dní, nie je tak?

Ako sa predloží potvrdenie o návštevách v poradni, ak som napríklad chodila najskôr k mojej lekárke a potom do rizikovej poradne? Budú potrebné 2 potvrdenia? 1. od mojej lekárky a to druhé od nemocnice? A nebude problém, ak ma v nemocnici vyšetrovali rôzni lekári?
To si si poplietla s nahlasovaním žien na MD na dôchodkové poistenie - odvádzanie príspevkov do II. piliera.
Naposledy upravil Chobot : 05.02.08 at 15:41
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

heike Pozri príspevok
Viete niekto pridať link na stiahnutie Žiadosti o príspevok pri narodení dieťaťa? - Počula som, že to má byť prístupné aj na internete.

?
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...p?SMC=1&id=328

je tam v štátnych sociálnych dávkach
- žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa
- žiadosť o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa (pri prvom dieťaťi)
aj sa môže hodiť - žiadosť o prídavky na dieťa

S tým prihlasovaním do 15dní po narodení dieťaťa má Chobot pravdu. Platí to pre prihlásenie sa do SP ako FO, starajúca sa o dieťa do 3-och rokov, za ktorú platí dôchodkové poistenie štát.
Naposledy upravil brčko : 05.02.08 at 15:40
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Chobot Pozri príspevok
To si si poplietla s nahlasovaním žien na MD na dôchodkové poistenie - odvádzanie príspevkov do II. piliera.
No, naozaj som si to poplietla - o tých 15-tich dňoch som sa dozvedela len z počutia a keď som si to teraz overovala na internete (jednalo sa o televízne noviny), tak šlo presne o to, o čom píšete, teda nie o vybavovanie príspevku pri narodení dieťaťa, ale o dôchodkové poistenie. Takže sa ospravedlňujem.
0 0
Natanael Natanael

Natanael je offline (nepripojený) Natanael

Mohli by ste mi napísať prosím, aký je prídavok k príspevku pri narodení dieťaťa u viacrodičiek? Dnes som sa v Novom čase pre ženy dočítala, že je to citujem: " príspevok vo výške 4560,-Sk a ak sa dieťa dožilo 28 dní, plus príplatok k príspevku vo výške 11000,-Sk. Spolu 15 560,-SK." Je to pravda? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

11000,- je novinka od 1.2.2008: platí pre prvorodené dieťa a vek matky musí byť viac ako 18 rokov.
0 0
hanma hanma

hanma je offline (nepripojený) hanma

neviem, ci hovorim spravne, ale od 01.02.2008 je pridavok k prispevku pre prvorodicky predsa tych cca 20.000 tis, ale ja som sa tiez dozvedela o informacii v Novom case pre zeny ze pre druhorodicky by mal byt okolo 11.000. Prosim Vas co je na tom pravdy?? Tyka sa to momentalne velmi bytostne aj mna, a tiez by ma nejaka ta korunka potesila, nakolko pri prvom sme dostali iba porodne cca 4.500,-Sk
0 0
kabik kabik

kabik je offline (nepripojený) kabik

Dobrý večer,

zaujímal by som sa taktiež o príspevok pri narodení druhého dieťaťa, ktorý sa nás tiež dotýka, nakoľko 15.1.08 sa nám narodil druhý syn. Taktiež som zaregistroval ten článok v Novom čase pre ženy zo dňa 12.02.08. Po prečítaní tohto článku mi naozaj vychádza, že po narodení 2.dieťaťa má matka nárok na príspevok vo výške 4560 Sk a po dožití 28.dňa dieťaťa vzniká nárok na príplatok k príspevku vo výške 11.000 Sk.

Môže nám niekto prosím povedať ako sa veci vlastne majú?

Ďakujeme.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať