Zavrieť

Porady

Precislovanie faktur v MRP JU (WIN)

Dobry den,

nahadzujem prijate faktury do MRP JU (WIN) a podarilo sa mi ich nahodit v poradi, ktore nesedi datumovo. Napriklad faktura z oktobra sa mi ocitla v zozname prijatych faktur za fakturou z decembra, lebo som mal zle zoradene faktury pred ich nahadzovanim.

Mam sa tym zapodievat? Ak ano, tak ako? Pretoze som nenasiel ziadnu funkciu na precislovanie faktur. Mne osobne to je jedno, ale co na to povie danova kontrola...

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    via je offline (nepripojený) via

    via
    v mrp som ani ja tuto funkciu nenasla, je to jediny udaj, ktory sa po nahodeni zablokuje a na dalsiu opravu ta nepusti.
    oktobrova fa je kedy uhradzana? ak by bola az po datume, ked si ju nahodil, tak by som len na nu dala neskorsiu datumovku a nechala ju tam, ze prisla az v decembri

    elusion je offline (nepripojený) elusion

    elusion
    Oktobrova faktura platena v oktobri prevodnym prikazom, decembrova v decembri prevodnym prikazom. V penaznom denniku su platby samozrejme pekne zoradene podla datumu (polozky dennika zoradovat ide). Len ten zoznam prijatych faktur...

    via je offline (nepripojený) via

    via
    myslim, ze velka chyba to nebude, ale ja by som to prepisala uz len z toho dovodu, ze platba je skor

    lienka1 je offline (nepripojený) lienka1

    lienka1
    cauko,
    MRP poznam,ale nedaju sa tam precislovat len VPD, musi to byt aj s PPD, tzn cely PD. Napr. ak chces vlozit(resp.vymazat) zapis a precislovat, alebo precislovat podla datumu. Neviem ci si mala na mysli toto.
    Alebo potom pokladnicna kniha...

    elusion je offline (nepripojený) elusion

    elusion
    Uplne v pohode sa mi podarilo precislovat dve prijate faktury a dat ich do spravneho poradia v zozname prijatych faktur, plus zmenit prislusne odkazy na tieto faktury v penaznom denniku. Ale spravit nieco take, ze rucne posunut poslednych 50 prijatych faktur a suchnut pred ne zabudnutu fakturu, by bolo krvopotne. Nechapem, preco programatori MRP nieco take nespravia. Je to pomerne jednoduche implementovat. Samozrejme, ze faktury som precisloval mimo programu JU MRP. Rovnako sa daju zmenit aj VPD a PPD...

    (Ak by si to chcel niekto skusit sam, nech si najprv spravi zalohu udajov. Potom si staci uvedomit, ze MRP fici na engine DBASE a vyznat sa trochu v databazach...)

    via je offline (nepripojený) via

    via
    lienka1
    cauko,
    MRP poznam,ale nedaju sa tam precislovat len VPD, musi to byt aj s PPD, tzn cely PD. Napr. ak chces vlozit(resp.vymazat) zapis a precislovat, alebo precislovat podla datumu. Neviem ci si mala na mysli toto.
    Alebo potom pokladnicna kniha...
    precislovat podla datumu

    via je offline (nepripojený) via

    via
    (Ak by si to chcel niekto skusit sam, nech si najprv spravi zalohu udajov. Potom si staci uvedomit, ze MRP fici na engine DBASE a vyznat sa trochu v databazach...)

    no pre mna hotova spanielska dedina)))

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Je to len pre skúsených programátorov a musíš vedieť po anglicky, je to databázový program. Doporučem len pre skúsených. DBASE pracuje na forme príkazov.

    lienka1 je offline (nepripojený) lienka1

    lienka1
    via
    precislovat podla datumu
    via, ak chces precislovat doklady v pen.denniku, tak sa nastav na posledny riadok v PD, klikni na funkcie -- precislovanie podla datumu, a zoradi to chronologicky.
    Pred tym si vsak urob zalohu. DOPORUCUJEM.
    Maj sa

    via je offline (nepripojený) via

    via
    skor som mala na mysli, ked nahodis VPD od zaciatku roka az do decembra, a potom ti dodatocne donesie este blocky z jula, dalsi augusta .... ako ich dostat chronologicky v pokladnicnej knihe V/01 ... V/xxx

    lienka1 je offline (nepripojený) lienka1

    lienka1
    da sa doklad iba vlozit, ale neda sa aby sa vsetky ostatne VPD precislovali, to by si potom musela aj fyzicky vsetko precislovat v sanone.
    Ja to robim tak, ze ho vlozim do PD podla datumu napr. V101 30.6.2004. a ten dodatocny doklad dam ako V101/A tiez 30.06.2004.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Tak ako píše Lienka1, len vložiť a s iným poradovým sledom, alebo rozlíšiť napr. písmenkom

    via je offline (nepripojený) via

    via
    no ja mam asi jedine stastie, ze som si dala uctovny rad podla mesiacov ... takze az tak vela mi to nerobi ...

    lienka1 je offline (nepripojený) lienka1

    lienka1
    je to fajn program, len jednu chybu ma, ze nepodporuje funkciu uctovania z Pen.dennika do pokladnicnej knihy ako to bolo pri DOS verzii.
    A to ma dost stve. Ale uz som dala podnet MRP a budu vraj na tom pracovat... uvidime

    via je offline (nepripojený) via

    via
    mna na nom vytaca viac veci))) ale zase beriem to tak, ze je to vzdy lepsie ako to vypisovat rucne))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.