Zavrieť

Porady

Podlahové kúrenie a rosenie okien

Ahojte, trochu som sa zakecal s tym ggg, ale teraz k veci...

Staviam dom, kde bude na prízemí umiestnených viac veľkých okien (od podlahy), resp. terasových dverí. Tri sú orientované na juho-západ a dve na severo-západ, od severu sú ale kryté zvyškom budovy. Dom bude dobre zateplený. Som rozhodnutý pre plastové okná a dvere s vnútornými horizontálnymi žalúziami. Chcem namontovať v celom dome podlahové kúrenie (v podkroví možno radiatory), kotol kondenzačný. Obávam sa rosenia, najmä týchto veľkých okien. Viem, že ho vo veľkej miere môžem eliminovať pravidelným vetraním. Nerád by som pod okná montoval podlahové konvektory a nerád by som sa vzdal podlahovky a žalúzií. Je to podľa vás nebezpečná kombinácia? Na čo si mám dať pozor, aby som roseniu predišiel?

Dik za vaše rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rkadlec@zoznam.sk Pozri príspevok
    Ahojte, trochu som sa zakecal s tym ggg, ale teraz k veci...

    Staviam dom, kde bude na prízemí umiestnených viac veľkých okien (od podlahy), resp. terasových dverí. Tri sú orientované na juho-západ a dve na severo-západ, od severu sú ale kryté zvyškom budovy. Dom bude dobre zateplený. Som rozhodnutý pre plastové okná a dvere s vnútornými horizontálnymi žalúziami. Chcem namontovať v celom dome podlahové kúrenie (v podkroví možno radiatory), kotol kondenzačný. Obávam sa rosenia, najmä týchto veľkých okien. Viem, že ho vo veľkej miere môžem eliminovať pravidelným vetraním. Nerád by som pod okná montoval podlahové konvektory a nerád by som sa vzdal podlahovky a žalúzií. Je to podľa vás nebezpečná kombinácia? Na čo si mám dať pozor, aby som roseniu predišiel?

    Dik za vaše rady...
    http://www.porada.sk/t33776-plastove-okna-rosenie.html
    http://www.porada.sk/t68021-rosia-sa-nam-eurookna.html
    http://www.porada.sk/t22569-kto-mate...-mi-surne.html
    http://www.porada.sk/t26962-zamrznut...tove-okna.html
    http://www.porada.sk/t68479-plastove-okna-vlhnutie.html

    Príjemné čítanie.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Nevidim dovod, preco by sa ti mali okna rosit. Rosit sa budu, ak v dome bude prilisna vlhost, inak nie. BTW - plastovym oknam obcasne orosenie (napriklad vonku - 20) nevadi.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rkadlec@zoznam.sk Pozri príspevok
    Ahojte, trochu som sa zakecal s tym ggg, ale teraz k veci...

    Staviam dom, kde bude na prízemí umiestnených viac veľkých okien (od podlahy), resp. terasových dverí. Tri sú orientované na juho-západ a dve na severo-západ, od severu sú ale kryté zvyškom budovy. Dom bude dobre zateplený. Som rozhodnutý pre plastové okná a dvere s vnútornými horizontálnymi žalúziami. Chcem namontovať v celom dome podlahové kúrenie (v podkroví možno radiatory), kotol kondenzačný. Obávam sa rosenia, najmä týchto veľkých okien. Viem, že ho vo veľkej miere môžem eliminovať pravidelným vetraním. Nerád by som pod okná montoval podlahové konvektory a nerád by som sa vzdal podlahovky a žalúzií. Je to podľa vás nebezpečná kombinácia? Na čo si mám dať pozor, aby som roseniu predišiel?

    Dik za vaše rady...
    Vlastná skúsenosť, okná sa nám vôbec nerosia. Máme v celom dome podľahové kúrenie a všetky okná sú tzv. francúzske, teda až po zem.

    badoga je offline (nepripojený) badoga

    badoga
    Môžeš v blízkosti okien podlahovku zhustiť.
    Máme podlahovku a zasklenú stenu šírky asi 5m. Nič sa nerosí, ale je pravda, že vetráme nútene stále cez rekuperátor.
    Viem o prípade, kde dva nedávno dostavané vedľa seba stojace domy postavené technicky rovnako majú úplne iné vlhkostné pomery, pričom v jednom je rekuperácia a v druhom nie.

    hrubyv je offline (nepripojený) hrubyv

    hrubyv
    badoga Pozri príspevok
    Môžeš v blízkosti okien podlahovku zhustiť.
    Máme podlahovku a zasklenú stenu šírky asi 5m. Nič sa nerosí, ale je pravda, že vetráme nútene stále cez rekuperátor.
    Viem o prípade, kde dva nedávno dostavané vedľa seba stojace domy postavené technicky rovnako majú úplne iné vlhkostné pomery, pričom v jednom je rekuperácia a v druhom nie.
    použivaš rekuperaciu iba na vetranie alebo aj na vykurovanie?

    Podlahové kúrenie a rosenie okien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.