Zavrieť

Porady

Daňové DPH a doklady pre priznanie k DPH

Zdravím všetkých Money užívateľov,
neviem ako vy, ale ja si nechávam týmto softvérom generovať priznanie k DPH. Doteraz som si myslel, že je všetko OK, až dovčera, ked mi prišla daňová kontrola.Zistil som, že v priznaní k DPH súiné čísla ako v zozname dokladov pre priznanie k DPH.Hlavne číslo na riadku 19 daňového priznania k DPH mi je záhadou, ako program k nemu prišiel, a to číslo je rozhodujúce pre výpočet daňovej povinnosti! Dopracovať sa k niejakému riešeniu s podporou, ktorú si uvádza Cígler software Slovensko je dosť ťažká úloha, nakoľko je ich telefon pernamentne obsadený. Tak sa vás pýtam, či už má tento problém niekto vyriešený a vie mi poradiť, aby som úspešne dokončil daňovú kontrolu bez újmy na zdraví?
ahojte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    stanca je offline (nepripojený) stanca

    stanca
    Ja používam tiež Money, ale keď mi PC vygeneruje priznanie k DPH, vždy si urobím kontrolu a idem doklad po doklade. Keďže máme dodávateľov iba zo SR, takže mne do riadku 19. vchádza tá istá hodnota, ako je v riadku 15.

    SOME je offline (nepripojený) SOME

    SOME
    Mne to vychádza dobre, iba pre poslednou aktualizáciou nesedeli riadky v priznaní so zoznam,
    najnovšia verzia je 10,013 tam je všetko už v poriadku.

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    Ahojte. Oživujem tému. Po poslednej aktualizácii programu Money S3 som si všimol zmenu v spracovávaní Daňového priznania k DPH. Doteraz to program robil tak, že hodnoty v riadkoch 03 a 04 boli presným súčtom základov dane a vyčíslenej DPH z jednotlivých vystavených faktúr. V dôsledku zaokrúhľovania nebola hodnota DPH uvedená v riadku 04 presne 20% z hodnoty základov dane v riadku 03. Lietalo tam vždy pár centov, ale na DÚ my povedali, že je to tak správne.

    Po novom to Money robí tak, že do riadku 04 uvedie DPH ako presný súčet z vystavených faktúr, ale do riadku 03 uvedie základ dane dopočítaný podľa riadku 04. Teda v daňovom priznaní je teraz riadok 04 presne 20% z hodnoty uvedenej v riadku 03.
    A tu je problém. Vypočítaná hodnota v riadku 03 sa nezhoduje s hodnotou uvedenou v zozname dokladov, lebo tam to naďalej robí súčtom z vystavených faktúr.

    Stretli ste sa s tým aj vy? Čo s tým robiť?
    Vďaka.

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Stretol som sa u roznych softverov s roznym pristupom. Pri elektronickom podavani priznania cez nacitanie XML suboru na stranke DRSR system upozornoval na to ze, DPH nie je presne 20% z hodnoty zakladu. Myslim, ze to iste robi aj aplikacia edane. Tymto sposobom by to uz malo sediet. Samozrejme teraz to nesedi na zoznam dokladov vstupujucich do DPH. Matematika nepusti a myslim si, ze oba sposoby su spravne (resp. obhajitelne).

    Daňové DPH a doklady pre priznanie k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.