Zavrieť

Porady

zápočet

mimi mimi

mimi je offline (nepripojený) mimi

Dobry den,


učtujem v programe POHODA. Mám zápočet pohladávok a záaväzkov, robím to cez interné doklady, zlikvidujem to, tomi ide, lenneviem či dávam správnu predkontáciu.:-(

napríklad:
FD 1000,- učto : 518/321
FV 2000,- učto : 311/602

zápočet:
FD 1000,- Sk zápočet 321/311
FV 1000,- zápočet ..tu neviem ku predkontáciu. :-(((

robím to zle?
Usporiadat
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Zápisom 321/311 máš vysporiadanú predsa aj FD,FV.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

súhlasím s Gabrielou.
0 0
mimi mimi

mimi je offline (nepripojený) mimi

po učtovnej stránke 321/311 mám vysporiadaný učet 311a aj 321.

Ale ked likvidujem faktúru tak dám likvidácia záväzku a tam dám predkontáciu 321/311. Ale po tomto mi predsa pohladávka stále bude figurovať v zozname neuhradených faktúr... treba to potom urobiť : likvidácia bez väzby ? a len dopoznámky si zapísať že to bolo zápočtom?
0 0
Lenka Lenka

Lenka je offline (nepripojený) Lenka

som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac
Robim na inom programe, ale zapocty uctujeme cez vnutorne zuctovanie, nakolko program nam nedovoli urobit 321/311, takze to vyzera asi takto:
FV 395/311
FD 321/395
0 0
marion marion

marion je offline (nepripojený) marion

szčo účtovníčka
Lenka
Robim na inom programe, ale zapocty uctujeme cez vnutorne zuctovanie, nakolko program nam nedovoli urobit 321/311, takze to vyzera asi takto:
FV 395/311
FD 321/395
Presne suhlasim s Lenkou. Tento postup aj doporucuje Stormware vo svojej ceskej prirucke na uctovanie (teraz ju uz nedodavaju k softu). Odsuhlasila nam to aj auditorka. Robi sa tak, ze si otvoris Interne doklady novy doklad. Pojdes do poloziek a postavis sa na prvu. Menu Zaznam - likvidacia vyberom a zo zoznamu si vyberies napr. pohladavku. Doplnis predkontaciu 395/311. Na dalsi riadok. Zasa Zaznam - likvidacia vyberom. Vyberies zavazok. Doplnis 321/395. Riadkov podla poctu jednotlivych zavazkov a pohladavok. Ulozit, vytlacit a mas to.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

321/311 je jednoduchsie ale cez vnutorne zuctovanie je to spravne. su dokonca pogramy ktore nedovolia na tvrdo 321/311 ku.
mne to davnejsie vysvetlovali tak že 321/311 je ako keby 221/211 bez 261...
vysledok ten istý len nie takto sa to robí....
0 0
jimni jimni

jimni je offline (nepripojený) jimni

Jednoznačne cez vnútorne zúčtovanie a interné doklady ...
A k zápočtu, verím že sú to zápočty v rámci SR, ak 321/311 je cudzinec tak sa teš na auditora
0 0
Lenka Lenka

Lenka je offline (nepripojený) Lenka

som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac
jimni
Jednoznačne cez vnútorne zúčtovanie a interné doklady ...
A k zápočtu, verím že sú to zápočty v rámci SR, ak 321/311 je cudzinec tak sa teš na auditora
nikdy sme problemy s tym, ze "321/311 je cudzinec" nemali, mame x takych zapoctov a vsetko bolo vzdy ok............
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Zapojím sa do Vašej diskusie,

prispevky č. 4,5 a 6 od mimi, lenky a mariion presne vystihli problém zápočtu pohľadávok. Ja postupujem tak ako lenka hoci používam iný soft ako Pohoda (Pohodu som kúpil, zajtra ju budem inštalovať a som rád, že je tu veľa dobrých návodov) a na jednoduchom zápočte 321/311 mi tiež vadilo, to že v pomocnej evidencii (kniha záväzkov a pohľadávok) sotfver poznamenal iba v jednej knihe a do druhej som musel urobiť zápočet ručne. Veľmi obtiažne sa potom hľadali chyby pri inventúre závazkov a pohľadávok.

Sanozrejme, že z účtovného hľadiska je tento zápis správny.

apo
0 0
mmade mmade

mmade je offline (nepripojený) mmade

Ahojte,
prosim vas ak mam zapocet faktur voci zahraniciu, t.j. vyslu fakturu som vystavila do ciech a doslu som dostala z ciech aky kurz ku dnu zapoctu mam pouzit? Je to kurz nbs ku dnu zapoctu? Prosim pomozte, neviem to nikde najst. diky
0 0
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

Treba použiť kurz NBS dňom vyhotovenia vzájomného zápočtu.
0 0
mmade mmade

mmade je offline (nepripojený) mmade

sarmantna
Treba použiť kurz NBS dňom vyhotovenia vzájomného zápočtu.
Renata, dakujem ti velmi pekne za odpoved a prajem pekne sviatky
0 0
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

Mmade, aj Tebe prajem príjemné prežitie sviatkov.
0 0
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

sarmantna
Treba použiť kurz NBS dňom vyhotovenia vzájomného zápočtu.
chcem sa spýtať ked mám zápočet s dátumom 31.12.2005 ... to bola sobota. Ktorý kurz použijem?
0 0
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

Predchádzajúci, čiže 30.12.
0 0
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

sarmantna
Predchádzajúci, čiže 30.12.
ďakujem )
0 0
niklo niklo

niklo je offline (nepripojený) niklo

dá sa robit zapocet odberateľských faktur a dobropisov?..dakujem
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
odberateľ.faktúra a k nej dobropis už sám o sebe hovorí, že faktúru uhradíš dobropisom. Zápočet sa vykonáva medzi odber.a dodávateľskými faktúrami voči uvedenej firme.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

niklo
dá sa robit zapocet odberateľských faktur a dobropisov?..dakujem
Je možný zápočet všetkého ča sa týka dodávateľskoodberateľských vzťahov. Zákon o účtovníctve vyžaduje započítavanie Z a P v jednej mene.

Teda nemožno započítať faktúru vystavenú napr. v Euro a doborpis v Sk, respektíve v inej mene.

Zápočet dobropisu s predchádzajúcim záväzkom, repsektíve pohľadávkou je samozrejme možný.

Zápočet sa robí vzájomnou dohodou, alebo aj ako jednostranný úkon.

Ešte dôležitá podmienka. Započítavame len položky po dobe splatnosti.

apo
0 0
niklo niklo

niklo je offline (nepripojený) niklo

chcem sa spýtať: našim odberateľom sme vystavili mínusovú faktúru (nie dobropis), voči ktorým máme nejaké pohľadávky. Dá sa urobiť v takomto prípade zápočet pohľadávok a záväzkov, aj keď nie je náš dodávateľ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať