Zavrieť

Porady

Zmena projektu po vydani stavebneho povolenia

Ahoj. Vedel by mi niekto poradit, ako postupovat v pripade ze mame vydane pravoplatne stavebne povolenie, a s manzelkou sme uvazovali o zmene projektu domu za iny. Taktiez ci treba opat prejst celym procesom od podavania ziadosti na vsetkych dodavatelov energii, a vsetky urady, alebo ci ma stavebny urad v kompetencii vydat nove povolenie na novy typ domu. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    DANOBU Pozri príspevok
    Ahoj. Vedel by mi niekto poradit, ako postupovat v pripade ze mame vydane pravoplatne stavebne povolenie, a s manzelkou sme uvazovali o zmene projektu domu za iny. Taktiez ci treba opat prejst celym procesom od podavania ziadosti na vsetkych dodavatelov energii, a vsetky urady, alebo ci ma stavebny urad v kompetencii vydat nove povolenie na novy typ domu. Dakujem
    Nepoteším ťa. Ak chcete úplne iný typ domu stavať, aký máte v stav.povolení, tak musíte všetko od znova absolvovať. S iným projektom domu musia nanovo súhlasiť aj susedia, nakoľko sa zmenili parametre a rozmery stavby.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Pokial sa velmi nezmenili rozmery a vyska domu, tak by som to riesil az pred kolaudaciou. Samozrejme susedom by som to vysvetlil.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    ahoj

    najdolezitejsie pre vydanie SP je napojenie na vonkajsie media (plyn, voda, kanalizacia, elektrika), samotny projekt domu je pri schvalovani druhorady (mozno som to velmi tvrdo nazval) ... samozrejme, musi sediet architektonickemu zameru danej lokality ... ak sa ti nemeni projekty na vonkajsie pripojky, az taky velky problem by som v tom nevidel (samozrejme, ak tam nechces namiesto bungalovu stavat 5 poschodovu haciendu), neviem, do akej miery su velke zmeny projektu RD .. osobne, ak by tie zmeny neboli velke, by som to riesil projektom skutkoveho stavu na konci realizacie, pred kolaudaciou ... pripadne by som si este vyziadal odobrenie susedov, prip. stavebneho uradu v danej lokalite
    r

    DANOBU je offline (nepripojený) DANOBU

    DANOBU
    Vdaka sa nazor.
    Vcera som volal na nejake stavebne urady (samozrejme nie na ten nas, len aby som neurobil zbytocne "halo" ), a bolo mi povedane, ze ak dom nebude rozhodne zasahovat a ovplyvnovat do prav a zaujmov zainteresovanych, teroreticky by som mohol stavat uplne iny dom. Pocas vystavby, alebo pred ukoncenim a kolaudaciou by som poziadal o zmeny stavby pred jej dokoncenim. To by bolo mozne, avsak, nechcem si ani predstavovat, ake problemy by mohli nastat pri cerpani uveru. Nakolko sa musi predlozit aj stavebne povolenie, v ktorom je uvedeny presne typ a situacia domu. A dalej ci bude realizator- firma OK s tym ze maju stavat iny dom, co by ich mohlo financne postihnut v pripade, ze by nas nejaky zo susedov "bonzol".
    Dalsi sposob je poziadat na urade o zmenu teraz, a cakat....co sa mi nevidi nejrozumnejsie, nakolko sa nam podarilo vybavit povolenie za 10 mesiacov, a je mi znamy pristup zakomplexovanych byrokratickych uradnickov.

    zajicum je offline (nepripojený) zajicum

    zajicum
    da sa to,aj ja som si to prezil,zakon to dovoluje,staci ak je urobena jedna pripojka....ziadost,,zmena stavby pred dokoncenim" je to jednoduchsie,ako nanovo cele stavebne povolenie.doba trvania asi 2mesiace a 73Osk

    Zmena projektu po vydani stavebneho povolenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.