Zavrieť

Porady

Vratene peniaze-JU


Potrebovala by som poradit s JU.
Majitel uhradil Fa SPP, ale ti mu peniaze vratili, lebo ta Fa bola uhradena z vyuctovania SPP. Ako to mam spravne zauctovat?????

A potom mam tiez jednu uhradu SPP, ale oni ju vobec neeviduju a nebola ani v rocnom vyuctovani SPP. Uz som niekolkokrat zaseliala kopiu listku o uhrade ale zatial sa nikto neozval. Uhrada im sla 10.01.07. Co s tym?
Este som sa s tym nestretla.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    julinka Pozri príspevok

    Potrebovala by som poradit s JU.
    Majitel uhradil Fa SPP, ale ti mu peniaze vratili, lebo ta Fa bola uhradena z vyuctovania SPP. Ako to mam spravne zauctovat?????
    Zaúčtovať rovnako ako prvú úhradu, ale s mínusom.
    A potom mam tiez jednu uhradu SPP, ale oni ju vobec neeviduju a nebola ani v rocnom vyuctovani SPP. Uz som niekolkokrat zaseliala kopiu listku o uhrade ale zatial sa nikto neozval. Uhrada im sla 10.01.07. Co s tym? Ak máš doklad o úhrade, tak zaúčtovať do výdavkov.
    Este som sa s tym nestretla.
    Dakujem
    ......................

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak máš k úhrade FA tak do výdavkov, ak FA alebo iný doklad k úhrade nemáš, tak VNZD.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    julinka Pozri príspevok

    Potrebovala by som poradit s JU.
    Majitel uhradil Fa SPP, ale ti mu peniaze vratili, lebo ta Fa bola uhradena z vyuctovania SPP. Ako to mam spravne zauctovat?????

    A potom mam tiez jednu uhradu SPP, ale oni ju vobec neeviduju a nebola ani v rocnom vyuctovani SPP. Uz som niekolkokrat zaseliala kopiu listku o uhrade ale zatial sa nikto neozval. Uhrada im sla 10.01.07. Co s tym?
    Este som sa s tym nestretla.
    Dakujem
    Trochu tomu nerozumiem.
    SPP posiela na každý mesiac faktúru na základe harmonogramu budúcich platieb za opakované dodávky odberu zemného plynu.
    Po ukončení kalen. roku posielajú vyúčtovanie spotreby napr. od 1.1.2007 do 31.12.2007 , kde sú spočítané všetky zálohové platby a podľa výsledku buď je predplatok alebo nedoplatok. Ja mám napríklad zúčtovacie obdobie od 15.6. do 14.6. nasledujúceho roku.

    S tým, že vrátili platbu som sa stretla len ako u novozriadeného odberu, lebo bola úhrada skôr vykonaná, než stíhli dostať zmluvu do systému a to za RD, platíme 11x a dvanásta je vyúčtovacia a keď uhradíš 12-tú opakovanú sumu, tak Ti ju vrátia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.