Zavrieť

Porady

ceny plastových okien,kvalita

Dobrý deň prajem,kúpili sme starší rodinný dom,na ktorom chceme meniť okná,poraďte mi prosím načo si dávať pozor pri výbere,čo to znamená 5-komorové atď,som v tom úplný laik.Počula som,že jedno okno môže stáť 25000,bývam v Nitrianskom kraji,neviete mi poradiť nejakú fajn firmu,aj cenovo prístupnú?ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tajnostkárka Pozri príspevok
Dobrý deň prajem,kúpili sme starší rodinný dom,na ktorom chceme meniť okná,poraďte mi prosím načo si dávať pozor pri výbere,čo to znamená 5-komorové atď,som v tom úplný laik.Počula som,že jedno okno môže stáť 25000,bývam v Nitrianskom kraji,neviete mi poradiť nejakú fajn firmu,aj cenovo prístupnú?ďakujem
Neviem, či si tu niekto dá tú námahu a podrobne ti vysvetlí všetky pojmy, ale lepšie je otvoriť si stránky niekoľkých výrobcov plastových okien a tam je pekne vysvetlené, aké je 3, 4, 5 a viackomorové okno, vidíš tam prierezy, máš tam kopec technických parametrov.

Až si to naštuduješ, potom sa opýtaj niečo konkrétne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Napr. www.slovakaktual.sk alebo www.incon.sk
0 0
subard subard

subard je offline (nepripojený) subard

S Incon si dovolim nesuhlasit nemal som dobru skusenost,mali inzerat zlava 40% ale az pri kalkulacii mi povedali ze to je len na skla, ze to zabudli dat v inzerate.Bolo tam kvoli tomu plno ludi a odisli ako ja. So zlavou boli drahsi ako ostatni.Poradim rozmyslaj do predu o roletach vonkasich potom je neskoro.Vela uspechu
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Záleží asi na mieste predaja. My sme sa i Inconom v SNV vždy dohodli. Nám robili v rodine 3 byty aj dosť v činžiaku i v meste. Teraz je v Krompachoch najžiadanejší Slovakaktual pretože si tu otvoril aj pobočku.
Taktiež je treba sa pozrieť na "regionálnych"predajcov - v Nitre -neviem.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

V ZM je Fenestra. Mne dali na dom v PP vobec najlepsiu ponuku, okna su velmi kvalitne. Pouzivaju sklo s Nitry, co je vraj jediny kvalitny vyrobca u nas.

Nechaj si spravit rozne ponuky a porovnaj. S jednym ale musis ratat, najlepsie ceny su vzdy na jesen a v zime, teraz na jar zacnu opat stupat.
0 0
subard subard

subard je offline (nepripojený) subard

Súhlasim s Tebou iny kraj iny mrav v Ke to bolo tak
0 0
matulienkao matulienkao

matulienkao je offline (nepripojený) matulienkao

mám k tomuto všetkému otázku,vypracovanie rozpočtu na okná,aj keď ide len o ifo je zadarmo?Na mnohých stránkach firiem som videla,že predbežné kalkulácie,ale uvádza sa tam aj meno aj adresa, a čo keď mi ich ponuka nebude vyhovovať,čo potom?Poviem,že to nechcem a za tú kalkuláciu bude treba zaplatiť,a môžem si to dať urobiť u viacerých firiem?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

samozrejme ze zadarmo. Ale preco sa pytate vsetko na Porade? Ved sa kludne moze stat, ze doteraz bolo zadarmo, ale teraz prave napadne nejaku firmu vyberat.

Tebe tu ludia v dobrej viere poradia, a ty sa nakoniec dostanes do nejakych problemov, pretoze odkliknes alebo podpises nieco, co bude treba platit. Ved na veci, tykajuce sa XY sa pytam XY, nie na Porade.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

matulienkao Pozri príspevok
mám k tomuto všetkému otázku,vypracovanie rozpočtu na okná,aj keď ide len o ifo je zadarmo?Na mnohých stránkach firiem som videla,že predbežné kalkulácie,ale uvádza sa tam aj meno aj adresa, a čo keď mi ich ponuka nebude vyhovovať,čo potom?Poviem,že to nechcem a za tú kalkuláciu bude treba zaplatiť,a môžem si to dať urobiť u viacerých firiem?
Ešte som sa nestretol, že by nejaká firma chcela za kalkuláciu zaplatiť. Môžeš si nechať vypracovať aj 10 cenových ponúk a vyberieš si jednu. Ostatným buď sa len pekne poďakuješ za ponuku, alebo sa ani nemusíš ozvať (ale zo slušnosti by sa patrilo).
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

misomiso Pozri príspevok
samozrejme ze zadarmo. Ale preco sa pytate vsetko na Porade? Ved sa kludne moze stat, ze doteraz bolo zadarmo, ale teraz prave napadne nejaku firmu vyberat.

Tebe tu ludia v dobrej viere poradia, a ty sa nakoniec dostanes do nejakych problemov, pretoze odkliknes alebo podpises nieco, co bude treba platit. Ved na veci, tykajuce sa XY sa pytam XY, nie na Porade.

Presne tento istý pocit začínam mať aj ja. Ľudia sa radšej opýtajú na Porade, že "či nejaká inštitúcia bude od nich vyžadovať aj ten a ten dokument", než by si zavolali do tej inštitúcie a priamo sa opýtali či chcú ten a ten dokument.

Alebo sú lenivý zadať si do internetového vyhľadávača pár kľúčových slov, radšej sem dajú otázku, nech im nejaký iný iniciatívny blbec vyhľadá konkrétne informácie, načo by oni hľadali na internete (napr. včerajšie svadobné auto).

Tuším sa Porada mení z odborného fóra na vyhľadávacie informačné centrum pre lenivých.

Sorry, ak som sa niekoho dotkol, ale nedalo mi to...
0 0
subard subard

subard je offline (nepripojený) subard

Pozri, nie všetci vedia kde to hladať aj ja mam s tým problem vysvetlit,že na prehliadaťči to najde skô,r ale musis to brat tak, tieto odpovede su relevantne od ludi co uz s tym maju skusenost, preto sa chcu poradit a ako pozeram aj ty si uz vela ludom poradil, preto su tu na stranke aby im ludia so skusenostami dali radu, nie vsetky firmy su kóšer.Som tu len kratko ale našiel som niekoľko dobrých rád.Tak sa na nich nehnevaj pekny den
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

subard Pozri príspevok
Pozri, nie všetci vedia kde to hladať aj ja mam s tým problem vysvetlit,že na prehliadaťči to najde skô,r ale musis to brat tak, tieto odpovede su relevantne od ludi co uz s tym maju skusenost, preto sa chcu poradit a ako pozeram aj ty si uz vela ludom poradil, preto su tu na stranke aby im ludia so skusenostami dali radu, nie vsetky firmy su kóšer.Som tu len kratko ale našiel som niekoľko dobrých rád.Tak sa na nich nehnevaj pekny den
Ja sa na nich nehnevám, len nechápem, prečo si niekto nemôže nejakú úplnú banálnosť, čo je jednoduchšíe než registrácia na porade, nájsť sám. Potom taký iniciatívny člen má robotu s tým aby to miesto nich našiel (myslím tým seba, viem, že nemusím, ale mne to nedá neporadiť...).
0 0
štrkač štrkač

štrkač je offline (nepripojený) štrkač

Ako sa hovorí,:Všetko je na webe.
Oslov viac firiem pre vypracovanie ponuky, všímaj si cenu, termíny, čo všetko obsahuje základná cena. Každá firma má nejaké akcie (doplnky v cene), špaletovanie,žaluzie atď.
Potom len uváž svoje finančné možnosti a môžeš začať.
0 0
mackx mackx

mackx je offline (nepripojený) mackx

skús osloviť firmu inter okno z komárna mne v nitrianskom kraji montovali a som spokojný tunajšie firmy od Nitry po Topoľčany ponúkali ceny od 43,000 do 55,000 a maďari došli zamerali vymenili za 36,700 aj s parapetmi, sieťkami proti hmyzu aj so žalúziami a to sa trepali z Komárna do Dolných Lefantoviec nooo
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

mackx Pozri príspevok
skús osloviť firmu inter okno z komárna mne v nitrianskom kraji montovali a som spokojný tunajšie firmy od Nitry po Topoľčany ponúkali ceny od 43,000 do 55,000 a maďari došli zamerali vymenili za 36,700 aj s parapetmi, sieťkami proti hmyzu aj so žalúziami a to sa trepali z Komárna do Dolných Lefantoviec nooo
len 36 tisíc zobrali a to za koľko okien ?ja chcem tiež dať vymeniť 2 okná v NR tak by som tiež volala radšej madarov, ked sú lacnejší
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Z vlastnej skusenosti radím, ak neobjednávaš priamo od výrobcu ale cez "montážnych firiem, oklepni si či sú seriózni. Podktorí poberú zálohy, z ktorých si vyfinancujú staré dlžoby a ked uz je toho vela a nestíha platit, firmy mu odmietajú robit aj dalsie okná a tak môžeš príst o zálohu a okná mať nebudeš...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

No tak to ja by som nikdy nikomu nedala zálohu bez podpísanej zmluvy.Je určite lepšie objednať firmu, ktorá je známa a dobre robí, lenže tá je aj drahšia.Ešte k tým zálohám - preferujem u súkromníkov najprv práca potom pláca.
0 0
sea sea

sea je offline (nepripojený) sea

mama troch synov
potom sa ešte robí taká finta že si necháš vypracovať cenovú ponuku v jednej firme a s tou obídeš ďalšie firmy, mám skúsenosť že sa vždy nájde firma ktorá ti to vyrobí lacnejšie - biznis je biznis
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

sea Pozri príspevok
potom sa ešte robí taká finta že si necháš vypracovať cenovú ponuku v jednej firme a s tou obídeš ďalšie firmy, mám skúsenosť že sa vždy nájde firma ktorá ti to vyrobí lacnejšie - biznis je biznis
Dakujem za veľmi dobrý nápad.
0 0
mackx mackx

mackx je offline (nepripojený) mackx

tí maďari mi montovali 3 plastové okná 5 kom. profil argónom plnené sklá koef. 1,0 rozmerov 1,8 x 1,4 m prišli pomerali odišli potom prišli ráno o 8,30 a o 12,30 som mal hotovo a to sa ku mne trepali za tú cenu z komárna až do Lefantoviec pravdu vravím či píšem, keď neveríš, tak môžeme hodiť debatu privat mackx zavinák post.sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať