Zavrieť

Porady

Vyhlásenie o poukázaní 2% zaplatenej dane

Ahojte,
som v porade nova. Väčšinou si len prezeram prispevky a hľadam odpovede na to čo potrebujem. Potrebovala by som poradiť ohľadom Vyhlásenia o poukázaní 2% zaplatenej dane. Niečo som si už prezerala v predchádzajúcich príspevkoch porady, ale nie som o nič múdrejšia.
Takže:
vytlačila som si Potvrdenia o zaplatení dane, ale neviem čo vpísať do vyhlásenia riadok 09.
Môžu sumu 2% poukazať zamestnanci s preplatkom aj nedoplatkom?
Väčšinou mam zamestnancov s preplatom /zamestnanci na sezónne práce a boli na úrade práce + si uplatňovali úľavu na manželku/
Prosim o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Zuzanečka
    Ahojte,
    som v porade nova. Väčšinou si len prezeram prispevky a hľadam odpovede na to čo potrebujem. Potrebovala by som poradiť ohľadom Vyhlásenia o poukázaní 2% zaplatenej dane. Niečo som si už prezerala v predchádzajúcich príspevkoch porady, ale nie som o nič múdrejšia.
    Takže:
    vytlačila som si Potvrdenia o zaplatení dane, ale neviem čo vpísať do vyhlásenia riadok 09.
    Môžu sumu 2% poukazať zamestnanci s preplatkom aj nedoplatkom?
    Väčšinou mam zamestnancov s preplatom /zamestnanci na sezónne práce a boli na úrade práce + si uplatňovali úľavu na manželku/
    Prosim o radu
    Do riadku 09 vo vyhlásení vypíšeš daň z riadku 03 z Potvrdenia o zaplatení dane, t.j. daň znížená o daňový bonus.

    via je offline (nepripojený) via

    via
    zalezi na celkovej dani, ktorá mu vysla napr. zdanuje 15000,- tj. dan 2850,- sk, preddavkovo uhradene 3000, tak sa drzis sumy 2850,- a z toho vypocitas 2% = 57,-sk ktore mozes poukazat. suma vsak nesmie byt nizsia ako 20,-SK

    Vyhlásenie o poukázaní 2% zaplatenej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.