Zavrieť

Porady

Internetovy obchod - ako je to s postovnym?

Zalozil som si internetovy obchod (plne bude fungovat az ked sa prihlasim na danovom urade), ktory ponuka (bude ponukat) zariadenia s hodnotou od 100,- Sk do niekolko desiatok tisic korun. Chcem sa opytat ako to vyriesit s postovnym. Moja stranka neumoznuje zlozite prepocitavanie v ktorom sa zohladnuje hmotnost objednaneho tovaru s cenou balikov na poste.
Chcel by som vsak aby tam cena za dopravu postou bola uvedena. Dalo by sa to sice dopisat ku kazdemu produktu, ale co ak mame 1,2 kg produkt. Zakaznik si ho objedna a na stranke sa objavy, ze platite postovne povedzme 80,- Sk. Ak si vsak objedna 100 kusov, tak stranka nie je schopna prepocitat cenu dopravneho do objednavky ktora sa posiela zakaznikovy.
Ako to mate riesene vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    nemam obchod, ale casto nakupujem.
    drtiva vacsina slusnych internetovych obchodov postovne nad urcitu sumu neuctuje (hranica byva 1000-2000 Sk).

    ak to postovne chces, napada ma jedine prepracovat cast s uctovanim postovneho....

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    jumo Pozri príspevok
    Moja stranka neumoznuje zlozite prepocitavanie...

    ...tak stranka nie je schopna prepocitat cenu...
    Ako je to mozne?

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    Ja to mám vyriešené tak že je uvedené poštovné v rozsahu od - do a od určitej sumy poštovné neúčtujem.Poštovné nemám zapísane v každom produkte, ale je to zverejnené formou upozornenia a na faktúru to jednoducho pripočítam.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ja posielam tovar prostredníctvom pošty (videla som to aj u dodávateľov) mám v rograme zadanú službu "balné a expedičné náklady", to vypočítavame podľa cenníka pošty a to : hmotnosť, 1. alebo 2. trieda, poistenie tovaru + 10% na baliace prostriedky - to zo sumy čo nám vyjde, napr.
    balík 2.triedy do 10 kg na dobierku pouk. U do sumy 10.000,-poistené=69+18+15=102+10%=112 zaokrúhlim na 5 alebo 10 korún hore=120,- Sk
    Ale sú aj firmy, ktoré dajú aj dvojnásobok.

    www.posta.sk
    Naposledy upravil VladoaKatka : 18.01.08 at 06:10 Dôvod: doplnenie web

    maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

    maverick27
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Ja posielam tovar prostredníctvom pošty (videla som to aj u dodávateľov) mám v rograme zadanú službu "balné a expedičné náklady", to vypočítavame podľa cenníka pošty a to : hmotnosť, 1. alebo 2. trieda, poistenie tovaru + 10% na baliace prostriedky - to zo sumy čo nám vyjde, napr.
    balík 2.triedy do 10 kg na dobierku pouk. U do sumy 10.000,-poistené=69+18+15=102+10%=112 zaokrúhlim na 5 alebo 10 korún hore=120,- Sk
    Ale sú aj firmy, ktoré dajú aj dvojnásobok.
    Presne tak

    jumo je offline (nepripojený) jumo

    jumo
    Dakujem za rady. Prepocital som si to a vyslo mi, ze dam pausalne postovne 120 Sk. Pokial niekto kupi lahsiu vec (lahsia = lacnejsia), tak na tom par korun zarobim a pokial niekto kupi tazsiu (drahsiu vec) , tak par korun prerobim. Je to jednoduchsie ako zatazovat zakaznika nejakymi prepoctami. Kazdopadne dakujem vsetkym za reakcie.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    jumo Pozri príspevok
    Dakujem za rady. Prepocital som si to a vyslo mi, ze dam pausalne postovne 120 Sk. Pokial niekto kupi lahsiu vec (lahsia = lacnejsia), tak na tom par korun zarobim a pokial niekto kupi tazsiu (drahsiu vec) , tak par korun prerobim. Je to jednoduchsie ako zatazovat zakaznika nejakymi prepoctami. Kazdopadne dakujem vsetkym za reakcie.
    Ja to tiež nemám vždy presne, niekdy to poštovné na pošte platím aj o 30 korún viac, ale to už ide na mňa, tak ako si to písal.
    Niekedy je lepšie sa držať zlatej strednej cesty.

    jumo je offline (nepripojený) jumo

    jumo
    Tak uz mi to bezi. Mam tam dve moznosti:
    posta - pausalna cena 119,- Sk
    UPS - pausalna cena 298,- Sk

    a funguje to bez problemov :-))

    Internetovy obchod - ako je to s postovnym?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.