Zavrieť

Porady

Odchádza mi DVD mechanika? Číta veľmi pomaly a skáče..

mamicka na RD :)
Prosím poraďte mi. Od včera mi blbne napaľovačka. Keď chcem niečo napáliť, tak predpokladaný čas je 70 min len na načítanie DVD a naozaj to ide tak pomaly a keď dám prehrať film, tak mi akoby čítala mechanika pomaly a nestíha a všetci vo filme akoby kokcú. Je tam akoby ozvena, ale so zvukom som nič nerobila a DVD mi doteraz išlo v pohode. Môže to byť programom? Nie som si istá, či nemám vírus. Pomôže mi nainštalovať znova Windows alebo je to mechanikou? Ako to vyzerá, keď mechanika odchádza? Lebo mám už PC 2 roky. Prosím poraďte. V poslednej dobe som ju využívala dosť často aaj potrebujem naďalej. Mne osobne to pripadá akoby sa pomaly točilo to DVD. Aký je Váš názor? PROSÍM. Ďakujem.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Kedy si ju naposledy čistila s čistiacim DVD?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Včera som ju čistila a nepomohlo. Ono to nieje, žeby neotvorila CD, DVD, ale ona ho číta veľmi pomaly a aj veľmi pomaly napaľuje.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

MichaelaMA Pozri príspevok
Včera som ju čistila a nepomohlo. Ono to nieje, žeby neotvorila CD, DVD, ale ona ho číta veľmi pomaly a aj veľmi pomaly napaľuje.
Moze byt zahltena operacna pamat cez ktoru pretekaju data. Nemas tam nejaky novy soft, ktory si nedavno instalovala? Moze byt poruseny datovy kabel, pripadne necistota v v slote konektora datoveho kabla. otvorit PC, povysavat, trochu pohybat datovym kablom.
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Neviem, žeby som niečo pridavala. Mám tam toho dosť. Ale s tým vysávaním bude problém, lebo mám notebook. Hups. Takže to môže byť niečím v programe? Myslíte, že mi pomôže nainštalovať nový WINDOWS? Lebo mi nejde updateovať antivirus. program. Ďakujem.
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
A k tej RAMke.. Keď som spúšťala DVD, tak som mala všetky programy vypnuté. Tak neviem, či niečo mohlo vtedy nejako moc využívať operačnú pamäť. Ale doteraz to nerobilo.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

MichaelaMA Pozri príspevok
A k tej RAMke.. Keď som spúšťala DVD, tak som mala všetky programy vypnuté. Tak neviem, či niečo mohlo vtedy nejako moc využívať operačnú pamäť. Ale doteraz to nerobilo.
stlac si ctrl+alt+del zapni zalozku procesy a uvidis, kolko ti bezi srandiciek bez toho, aby si o tom vedela. Mimochodom, ak tam je nejaky virus, ten v tom vypise procesov na stopro nebude. neklepla si ten notebook niekde? trebars o zem. ked sa citacie oko vyosi, nebude uz nejako radostne citat ta mechanika.
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Wau. Tak v tch procesoch toho je.. Takže mi beží toho dosť. Ale nechápem, lebo som nič nemenila, takže aj doteraz tam toho muselo byť. A s notebookom som nikde ´´neklepla´´, lebo ho mám stále na stole, nanajvýš si ho prenesiem na posteľ, ktorá je asi 50 cm od stola. Takže to naozaj nechápem. Myslíte, že jedine mi pomôže, keď to odnesiem do opravy? Alebo skúsim si vymazať niečo z toho, čo beží v tých procesoch, takže uvoľním RAMku a uvidím.. Dobre? Ďakujem za rady.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Aj virus moze spomalit chod PC.
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Tak predsa...? Lenže PC mi ide super, len tá DVD mechanika. Ale idem skúsiť NOD. V každom prípade, RAM to iste nieje. Teraz som skúsila povypínať, čo sa dalo z tých programov, čo tam bežali(v procesoch) a aj tak to seká. A napadlo ma, že našim tak odišlo DVD. Začalo to tým, že to takto sekalo, potom obraz štvorčekoval a teraz im ani nenačíta DVD. Ukazuje: CHÝBA DISK.Takže sa chystajú do opravy, lebo čistiť ho tiež skúšali. Má ešte niekto nejaký názor, prosím, čo by to mohlo byť? Prosím. Ďakujem.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

preboha len to nie

do procesom sa kriste ty nesparaj ked sa do toho nevyznas... v najhorsom pripade si odpalis vsetky data... a ked napisem vsetky tak myslim vsetky...

a toto bude virus

to zistis tak ze si stlac ctrl + alt + del a najdi si vypis procesov ale nic tam nevypinaj len pozri na spodnu listu...

je tam vypis v takejto podobe

Procesy: cislo Vyuzitie CPU: cislo% Vyuzitie pamate: cislo/cislo

tak toto si pozri a opis v takoto tvare tie cisla pred spustenim dvd a po spusteni ked to seka a hod to sem

potom budeme mudrejsi a budem (budeme ) ti vediet povedat presnejsie
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

a este napis presne oznacenie notebooku aj s konkretnym typom
to som zabudol
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Joj neskoro. Ja som tam uz vypla, ale iba to co som si bola ista, ze nic nespravi. Vypla som msmgs-mesenger a tusim ICQ, uz teraz neviem. Nic co ma docinenia so systemom alebo co by som nevedela, co je za program. Dufam, ze sa nic nestane. Idem pozriet to vyuzitie procesora a hodim to hned sem. A mám HP Compaq presario V5000. Idem na to.
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Takže takto: využitie CPU skákalo 2-4-7-8%(približne) využitie pamäte bolo 465M/919M. To bolo než som spustila DVD a žiaden iný program zapnutý nebol. Po spustení využitie CPU skákalo asi 78-96-100-97% a tak a väčšinou sa držalo okolo 96%. Využitie pamäte bolo po spustení 513M/919M. Takže, čo myslíte? Ďakujem.
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Ospravedlňujem sa, ešte som zabudla tie procesy. Pred spustenim bolo 65 po spustení 66. Ale teraz keď som to spúšťala znova(kvôli tým procesom, tak pamäť pred bola 476M/919M a po spustení bola 524M/919M. A pri tom som všetko urobila tak isto aj DVD som spustila to isté.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

ok to neries...

toto vyzera na to ze ti mechanika vypina dma mod na doske a tym padom idu vsetky informacie cez procesor...

plus mas zahltenu ramku...

a s hentym ty nic nespravis ak je to ono co predpokladam na 80% pretoze ma momentalne nenapada co by to mohlo byt ine...

a toto sposobuje v drviven vecsine virus pripadne ti odisiel radis disku resp mechaniky...
a pozeral som par for neni to tak nezvycajna chyba u tvojho modelu sa mechaniky a klavesnice kazia dost casto

cize ak chces radu najdi si nejaky rozumny online scaner na nete zadarmo ale od nejakej renomovanej firmy nie nieeco co ti presmiruje komp...
alebo si zavolaj niekoho kto ti bude vediet skontrolovat komp...

ak si spominam si pisala ze nod nejde aktualizovat...
a ked spustis analyzu... ale nie beznu ale HLBKOVU tak prvy vypis... napise ti tam pod vymenovanie diskovych oddielov
c: d: e: ...
Operacna pamat v poriadku. <= tento riadok tam mas?

a najde nieco HLBKOVA analyza?
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Katabaticky Pozri príspevok
preboha len to nie

do procesom sa kriste ty nesparaj ked sa do toho nevyznas... v najhorsom pripade si odpalis vsetky data... a ked napisem vsetky tak myslim vsetky...

a toto bude virus

to zistis tak ze si stlac ctrl + alt + del a najdi si vypis procesov ale nic tam nevypinaj len pozri na spodnu listu...

je tam vypis v takejto podobe

Procesy: cislo Vyuzitie CPU: cislo% Vyuzitie pamate: cislo/cislo

tak toto si pozri a opis v takoto tvare tie cisla pred spustenim dvd a po spusteni ked to seka a hod to sem

potom budeme mudrejsi a budem (budeme ) ti vediet povedat presnejsie
Plasit ju ale nemusis. Ked vypne procesy, po prvom restarte znovu nabehnu.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

ako plasit?
ja som nenapisal ze nenabehnu ale ked vypnes svchost pri zapise udajov do TOC tak mozes prist o namapovanie diskov a uz ti okna nenabehnu a mas po udajoch na disku mozes dolovat specialnym softom...

tak neviem nakolko to bolo plasenie alebo nie... navyse je teoreticka sanca si poskodit aj HW
0 0
kolbasky kolbasky

kolbasky je offline (nepripojený) kolbasky

Ahoj to isté som mal aj ja s napaľovačkou. Ak náhodou niečo napaľuješ najvyššou rýchlosťou neodpaľuje ti dvd? Nestalo sa ti nič strašné len ti odišla napaľovačka.Ja som kúpil novú a fakčí krásne.Aj značka sa pokazí a nevydrží dlho.Ak máš v záruke comp, tak ho reklamuj.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

ziadatelka o radu sa nam uz nehlasi asi to isla skusit reklamovat aj tak by ma zaujimalo ci to bol vir alebo radic
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Hned sa ohlasim. Nemám dnes moc času. Pardon.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať