Zavrieť

Porady

reklamácia vodovodnej batérie

Vie mi niekto poradiť s týmto problémom. Chcela som reklamavať vodovodnú batériu. Mám k nej pokladničný doklad, ešte neprešla doba 2 rokov, takže to je o.k., ale chýba mi zárúčný list, ktorý vraj musím mať bez neho mi predavačka nechcela reklamáciu prebrať. Ako mám postupovať? Naozaj sa bez záručného listu nedá reklamovať?
Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    už som si to zistila na SOI. keby to niekoho zaujímalo, tak podávam info. reklamáciu musí obchodník prijať aj bez zárúčného listu. záručný list sa vydáva len na požiadanie spotrebiteľa, ale pre prijatie reklamácie nie je podmienkou.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Chcela by som z tejto oblasti reklamacie polozit otazku.
    Mam namonotvanu bateriu, ktora v zarucnej lehote zacala kvapkat. Isla som do predajne, kde bola kupena a tam mi dali t.cislo na servis. Nic so mnou zatial nik nespisoval. Zavolala som, chlapik spisal cez telefon moju poziadavku a mam cakat. Je to normalne? Nemam zaznam o podani reklamacie v ruke, nevadi? A este mi povedal, ze ked pride servisman a zisti, ze nemame na privode vody filtre, reklamaciu nam neuzna. Ma pravdu?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    wegamizi Pozri príspevok
    Chcela by som z tejto oblasti reklamacie polozit otazku.
    Mam namonotvanu bateriu, ktora v zarucnej lehote zacala kvapkat. Isla som do predajne, kde bola kupena a tam mi dali t.cislo na servis. Nic so mnou zatial nik nespisoval. Zavolala som, chlapik spisal cez telefon moju poziadavku a mam cakat. Je to normalne? Nemam zaznam o podani reklamacie v ruke, nevadi? A este mi povedal, ze ked pride servisman a zisti, ze nemame na privode vody filtre, reklamaciu nam neuzna. Ma pravdu?
    Myslím, že takýto postup môže byť. Predajňa pošle servisáka, ten problém odstráni a buď to bude v rámci záruky, alebo si to zaplatíš.

    Myslím, že v návode na použitie a inštaláciu býva uvedené, že ak nie sú filtre na prívode vody, výrobca nepreberá záruku za poškodenie kartuše. Treba si pozrieť záručné podmienky.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Chobot Pozri príspevok
    Myslím, že takýto postup môže byť. Predajňa pošle servisáka, ten problém odstráni a buď to bude v rámci záruky, alebo si to zaplatíš.

    Myslím, že v návode na použitie a inštaláciu býva uvedené, že ak nie sú filtre na prívode vody, výrobca nepreberá záruku za poškodenie kartuše. Treba si pozrieť záručné podmienky.
    Dakujem, len nie som si ista, ze ked nemam zaznam o reklamacii v rukach, aby som nepresvihla termin, lebo na zaklade mojho telefonickeho nahlasenia neviem dolozit datum zacatia. Mam uz len dva tyzdne do vyprsania zaruky. Ako im dokazem, ze som im volala? To mi je divne.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako im dokazem, ze som im volala?
    Výpis telefonických hovorov - podrobný - poskytne na požiadanie (a za poplatok) každý operátor. V ňom je číslo volaného, dátum a doba trvania hovoru.

    reklamácia vodovodnej batérie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.