Zavrieť

Porady

krádež auta???

Dobrý deň. Viem že tento portál slúži skôr pre podnikateľské rady, ale mám závažný problém a zúfalo potrebujem radu. V lete minulého roku som požičal auto svojmu strýkovi, pôvodne na dva týždne...pretiahlo sa to na pol roka, ale to mi veľmi nevadilo, lebo som mal druhé auto, a nechcel som ho späť aj pre to, lebo strýko tvrdil, že naň má kupcu. Vravel mi, že oni sa už nejako dohodnú a potom ako mi pošle peniaze na účet, ja pošlem kupujúcemu splnomocnenie na prepis. Stalo sa ale toto...Kupujúci auto vyplatil (i keď nie mnou požadovanú sumu) strýkovi. Ten mi zamlčal, že peniaze má a kupujúci (IDIOT) nemá žiaden doklad o kúpe ani o platbe...žiaden doklad. Strýko je samozrejme nezastihnuteľný a kupec mi volá každý deň a vyhráža sa, že ma udá . Nechcel by som strýka žalovať (nemám dôkaz a babku by to zabilo, lebo už šesť rokov sedel za podvody) ale v krajnom prípade sa tomu asi nevyhnem. Chcem auto, alebo svoje peniaze, ale čo najjednoduchším spôsobom, pokiaľ možno bez súdov. Neviete mi poradiť nejaké alternatívy, o ktoré sa môžem oprieť? Veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Auto a manželka sa nepožičiavajú ani najlepšiemu kamarátovi.
(Arabské príslovie)

Nechápem, ako niekto môže predať auto bez akýchkoľvek dokladov v dnešnej dobe (kúpnopredajná zmluva je aj tu na porade). Keďže kupujúci nemá v ruke žiadny doklad o kúpe bude ťažké dokazovať predaj - môže mať však svedkov.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Nechápem ako sa môže vyhrážať Tebe , keď nejednal s Tebou a nedal Tebe tie peniaze, ale dal peniaze tvojmu strýkovi a dal ich jemu vôbec? vlastne celé je to divné.a čo keď je to len z ich strany búda šitá na teba? aby ti nemuseli dať peniaze, a to fakt nie je žiadny doklad? ty si nič nepodpísal? v tomto prípade, ale ty si nič nepredal a nemôže sa ti vyhrážať. a vlastne začo ťa chce udať??? čo chce peniaze späť? alebo doklady od auta? skôr by som povedala, že by si sa ty mohol obrátiť na políciu, že sa ti vyhráža a že ti odcudzili auto. lebo to auto je vlastne na tvoje meno, či nie?
to je len môj názor
0 0
I_I_I_I I_I_I_I

I_I_I_I je offline (nepripojený) I_I_I_I

neexistuje žiadna kúpnopredajná zmluva. Toho človeka, čo má moje auto som nikdy nestretol. Viem, že má svedkov, na to, že dával peniaze strýkovi a ten mu pri tom tvrdil že má autopožičovňu a autá má napísane na niekoho iného (mňa). To by aj dieťaťu došlo, že je to hlúposť. Veď ako by si autá potom mohol odpísať z dani,...??? Ide o to, že som dobrovoľne auto požičal a súhlasil som z predajom, len som netušil, že predaj môže prebehnúť bezomňa. To predsa nejde. Neviem či teda ide o krádež, alebo podvod, alebo čo...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
tvoj strýko spáchal jednoznačne trestný čin podvodu - tu nepomôžu žiadne ohľady na príbuzenstvo, musíš podať trestné oznámenie...
0 0
anka_p anka_p

anka_p je offline (nepripojený) anka_p

je to celé dosť komplikované. ja by som požidala o pomoc právnika.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
je to celé dosť komplikované. ja by som požidala o pomoc právnika.
jednoduché ako facka, len treba ísť cez zákony, nie kto čo povedal a kto komu čo dal
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
presne to isté som chcela napísať aj ja, čo tu predomnou ti radili, ale som mala vypadnutý net. je to jasné, že je to podvod. ale v príspevku píšeš, že si mal poslať splnomocnenie a že si to mal podpísať. a podpísal si to???
čím skôr to nahlás na políciu, že nemáš to auto. lebo čo keď niečo s tým autom vyvedú??? potom ešte na koniec problémy budeš mať ty, lebo to auto je tvoje.....nemusíš sa báť, lebo si nič nepredal, žiadna zmluva, žiadny predaj sa nekonal. ešte k tomu aj tvoj strýko sedel za podvod no tu neni o čom rozmýšľať, treba konať ale čím skôr
0 0
I_I_I_I I_I_I_I

I_I_I_I je offline (nepripojený) I_I_I_I

Samozrejme že som nič nepodpisoval. Nikdy by som nepodpísal splnomocnenie na prepis auta bez peňazí v ruke. Komplikuje to fakt, že na strýka nemám dôkazy a kupujúci je len obyčajný hlupák, až je mi ho ľúto. Premýšľam o tom, že si pre auto jednoducho pôjdem a nechám toho blázna, nech si to rieši s mojim strýkom ako chce. Viem, kde auto je a mám od neho náhradné kľúče. On má zasa papiere. Potom by ale, obávam sa, išiel "po mne". Hľadám nejaké schodné riešenie, ktoré by ublížilo najmenej.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
I_I_I_I Pozri príspevok
Samozrejme že som nič nepodpisoval. Nikdy by som nepodpísal splnomocnenie na prepis auta bez peňazí v ruke. Komplikuje to fakt, že na strýka nemám dôkazy a kupujúci je len obyčajný hlupák, až je mi ho ľúto. Premýšľam o tom, že si pre auto jednoducho pôjdem a nechám toho blázna, nech si to rieši s mojim strýkom ako chce. Viem, kde auto je a mám od neho náhradné kľúče. On má zasa papiere. Potom by ale, obávam sa, išiel "po mne". Hľadám nejaké schodné riešenie, ktoré by ublížilo najmenej.
Nerob to, budes mat s tym este viac problemov, ak ty neudas svojho stryka, tak kupujuci uda teba a stryko sa bude skryvat.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Mozno ak by si mal v rodine inu osobu, ktora by mohla mat vacsi vplyv na stryka a presvedcit ho a skusit to este po dobrom, tak nevahaj... Ale ak nie,... Prajem vela stastia, cokolvek urobis, informuj nas, budeme zvedavi.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
kupujúci je len obyčajný hlupák
takto by som toho človeka nenazývala, on konal v dobrej viere...to označenie by si zaslúžil skôr niekto iný .....
kupec má auto, strýko peniaze ......
Naposledy upravil hanelie : 18.01.08 at 13:05
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

hanelie Pozri príspevok
kupec má auto, strýko peniaze ......
A pytajuci sa ma problem...
0 0
I_I_I_I I_I_I_I

I_I_I_I je offline (nepripojený) I_I_I_I

ajale Pozri príspevok
Nerob to, budes mat s tym este viac problemov, ak ty neudas svojho stryka, tak kupujuci uda teba a stryko sa bude skryvat.

Ale za čo by ma mohol udať? Ja som nikomu nič nespravil...
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
I_I_I_I Pozri príspevok
Ale za čo by ma mohol udať? Ja som nikomu nič nespravil...
Mam od pravnicky daleko ako ryba od puste, ale ako vidis telefonuje tebe, nie strykovi. Auto patrilo tiez tebe. Je jednoduchsie "pohrat sa" s mladsim, co predpokladam si, nez s tvojim strykom, ktrory sa neda ani dostihnut. Ja citim s tebou, ze nechces narusit rodinne vztahy, ale ty nie si ten "zly". Ak si auto pojdes zobrat, mozu aj tebe zavalit kradez, aspon myslim. Jednoducho "nefukaj do ohna" aby si sa nepopalil. Ak ta to povzbudi mam takych strykov troch a ver mi, za tridsat rokov, co ich poznam vobec sa nezmenili.
0 0
I_I_I_I I_I_I_I

I_I_I_I je offline (nepripojený) I_I_I_I

ajale Pozri príspevok
Mam od pravnicky daleko ako ryba od puste, ale ako vidis telefonuje tebe, nie strykovi. Auto patrilo tiez tebe. Je jednoduchsie "pohrat sa" s mladsim, co predpokladam si, nez s tvojim strykom, ktrory sa neda ani dostihnut. Ja citim s tebou, ze nechces narusit rodinne vztahy, ale ty nie si ten "zly". Ak si auto pojdes zobrat, mozu aj tebe zavalit kradez, aspon myslim. Jednoducho "nefukaj do ohna" aby si sa nepopalil. Ak ta to povzbudi mam takych strykov troch a ver mi, za tridsat rokov, co ich poznam vobec sa nezmenili.
No ale nemôžem predsa ukradnúť vlastné auto. Či áno???
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Trochu ma prekvapuje ze ak tvoj stryko sedel za podvody ze si mu vobec to auto pozical a ze si vobec chcel aby ho za teba predal. To ako keby si dal pedofilovi opatrovat svoje dieta (trochu drsne prirovnanie ale napadlo ma to ako prve).
Urcite sa to da vyriesit zakonnou cestou, ale bez toho aby si do toho namocil stryka to asi nepojde.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ja uz neviem co ti poradit. Vidim nakolko sa chces vyhnut tomu udaniu. Na Poradu chodia aj pravnici, ak myslis, ze s tym dokazes este pockat, porad sa s nimi. Teraz si nepamatam pod ktorymi nickmi sa nachadzaju, ale radsej sa porad s nimi. Ak uvidis nejake meno, klikni nan, a objavi sa ti profil dotycnej osoby.
0 0
I_I_I_I I_I_I_I

I_I_I_I je offline (nepripojený) I_I_I_I

Igy Pozri príspevok
Trochu ma prekvapuje ze ak tvoj stryko sedel za podvody ze si mu vobec to auto pozical a ze si vobec chcel aby ho za teba predal. To ako keby si dal pedofilovi opatrovat svoje dieta (trochu drsne prirovnanie ale napadlo ma to ako prve).
Urcite sa to da vyriesit zakonnou cestou, ale bez toho aby si do toho namocil stryka to asi nepojde.
Požičal som mu ho krátko po tom, ako vyliezol, s vierou, že došlo k náprave a osvieteniu, ako to chodí vo filmoch. Prišiel vychudnutý a zmorený životom ku mne a s pohľadom týraného psa chcel na dva týždne auto, aby si mohol povybavovať úrady a aby mohol navštíviť rodinu... skrátka , ako z romantického filmu s poučením na konci. Už len ten Happy end...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
pozri situácia je takáto: strýko s tebou vypiekol, nuž sa musíš brániť:
buď nahlásiš krádež auta s tým, že niekto videl to auto tam a tam / chudák kupec - zameníte si pozície / alebo podáš trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie z podvodu
vykreslíš celú situáciu ako sa v skutočnosti odohrala...
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

podať trestne oznamenie priamo na stryka. Ked zistia ze bol v base velmi radi si ho najdu znovu. 6 rokov nie je malo, to musel mat dost za nechtami. Bohuzial v rodinach to tak byva, ze ty co chces len spravodlivost padnes do nemilosti, lebo chudacikovi strykovi nedas dychat. Je to nenapravitelny zlocinec a voci takym len tvrdo, poslat ho tam, odkial vysiel znovu.
Auto bez papierov neber, pretoze ak ta chytia mas z toho akurat pokutu. Zobral by som nanajvys spz tky. Nove bez tvojho splnomocnenia alebo priamej ucasti aj tak nevybavia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať