Zavrieť

Porady

Služby z tretich krajin a DPH

Sme s.r.o., platci DPH a obdržali sme fakturu od nášho partnera z tretej krajiny na služby spojene s zabezpečením finančného krytia akreditívov, skladania bankových záruk v tretej krajine pre naš spoločnosť ktorá nasledne exportuje do tretej krajiny zariadenia. Za uvedené činnosti je dohodnutá zmluvná odmena pre zahraničnú spoločnosť. Miesto dodania služby je podľa nás v tretej krajine a nie je potrebné robiť samozdanenie ohladom DPH.
Prosím o radu.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nie.

    Galenit je offline (nepripojený) Galenit

    Galenit
    NA stranke drsr je uvedene:
    Otázka: Dodávateľ z tretej krajiny pre slovenskú obchodnú spoločnosť, platiteľa DPH, vykonal službu o ekonomickej situácii spoločnosti z tretej krajiny ( audit) na účely vytvorenia spoločného podniku. Je povinnosť vykazovať túto službu v daňovom priznaní ( povinnosť aj odpočet - t.z. vykazovanie samozdanenia) ?
    Odpoved: Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods.8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu /§ 69 ods.3 citovaného zákona/. V prípade, ak platiteľ dane prijal službu / § 15 ods.8 citovaného zákona/ od zahraničného podnikateľa z tretieho štátu má povinnosť samozdaniť túto službu. Platiteľ dane má nárok na odpočítanie dane po splnení podmienok vymedzených v ustanovení § 49 - 51 citovaného zákona.
    Ako si mame uvedene aplikovat?
    Monika Kováčová
    Pravdepodobne sa nerozumieme čo je samozdanenie. Ja pojem samozdanenie používam nielen v súvislosti s povinnosťou daň platiť ale súčasne aj s právom na odpočítanie dane.
    Podľa toho ako si zadala otázku mi vychádza, že máš povinnosť daň zaplatiť (par. 15 odst.7,8 - miesto dodania je tuzemsko, povinnosť platiť vyplýva z § 69 odst. 3) ale právo na odpočítanie nemáš...

    Galenit je offline (nepripojený) Galenit

    Galenit
    Dakujem a prosím o radu aké služby na dodafatelskej fakture z tretej krajiny by mali byť zadané aby sme nemali povinnosť platiť DPH? Prípadne aby sme mali nárok na odpočet dane!

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Kto pomoze?
    Kupili sme cez internet z USA "aplikaciu do mobilu", ktoru firma potrebuje na podnikanie. My sme platca DPH aj firma z USA na fakture uvadza nejake EU VAT number. Prosim poradite mi, ci to mam chapat ako tovar alebo sluzbu a pod ktory paragraf spada takato transakcia?
    Ja som urobila samozdanenie, ale nie som si ista v ktorych riadkoch priznania k DPH sa mi to ma zobrazit... moj program mi to nahodil na r.7 aj 9 a 8 a 10, a potom do riadku 19. Zda sa mi to na vystupe dvakrat, tak preto sa pytam...

    Dakujem vopred.

    Služby z tretich krajin a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.