Zavrieť

Porady

Požiarny a bezpečnostný technik a zodpovednosť pri kontrole a pokute.

Ako je to so zodpovednosťou napr. požiarneho technika, ktorého si platím na faktúru, keď mi protipožiarna kontrola nájde nedostatky a naparí pokutu. Predpokladám, že pokutu musím zaplatiť ja. Je nejaký spôsob ako to zosobniť alebo ako postupovať v takom prípade - riešil to už niekto?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    marekm Pozri príspevok
    Ako je to so zodpovednosťou napr. požiarneho technika, ktorého si platím na faktúru, keď mi protipožiarna kontrola nájde nedostatky a naparí pokutu. Predpokladám, že pokutu musím zaplatiť ja. Je nejaký spôsob ako to zosobniť alebo ako postupovať v takom prípade - riešil to už niekto?
    Ďakujem.
    Ak si platíš služby technika PO, BOZP na faktúru je dôležité aby si to mal ošetrené zmluvou. V časti "Zodpovednosť za škodu", kde uvedieš, že pokuty, sankcie, náhrady vo výške zodpovedajúcej miere zavinenia je povinný poskytovateľ uhradiť na účet objednávateľa najneskôr do......po nadobudnutí platnosti......
    Čiže zmluvu uzavretú v zmysle obchodného zákonníka.
    Naposledy upravil ludmilla : 18.01.08 at 21:11

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    a možno aj žiadať od tohoto externistu, aby bol poistený z titulu Zodpovednosti za škodu vyplývajúcu z výkonu povolania

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Petra29 Pozri príspevok
    a možno aj žiadať od tohoto externistu, aby bol poistený z titulu Zodpovednosti za škodu vyplývajúcu z výkonu povolania
    Petra, externista - technik je druhý právny subjekt, ty si môžeš vybrať, preto uzavri zmluvu s takým, ktorý je poistený. Urči si to ako podmienku.

    marekm je offline (nepripojený) marekm

    marekm
    Je možné týchto technikov zamestnať na dohodu o výkone prac. činnosti -môže byť potom tá zodpovednosť podchytená v dohode?
    marekm Pozri príspevok
    Ako je to so zodpovednosťou napr. požiarneho technika, ktorého si platím na faktúru, keď mi protipožiarna kontrola nájde nedostatky a naparí pokutu. Predpokladám, že pokutu musím zaplatiť ja. Je nejaký spôsob ako to zosobniť alebo ako postupovať v takom prípade - riešil to už niekto?
    Ďakujem.
    Zdravím, som tu nový tak si len tak prezerám a zisťujem čo a ako ... Zhodou okolností mám sa zaoberám oblasťou PO. Pokiaľ bola pokuta uložená na základe mylnej alebo chýbajúcej informácie od Tvojho technika PO, máš šancu na súde. Pokiaľ Ťa upozorňoval /preukázateľne/, máš smolu Ty.
    Zdravím Dominiktt

    polesko je offline (nepripojený) polesko

    polesko
    ludmilla, dávaš dobrú radu, ale chcel by som vidieť tú poisťovňu, ktorá poistí živnostníka, ak poznáš hoď sem link

    syfe je offline (nepripojený) syfe

    syfe
    Zle radite ,Z mojich dlhodobých skúsenosti TPO a bezpečnostného technika skoro v 100% je zodpovedný subjekt.Keby Vás tlačil čo mate robiť v zmysle zákona a periodicky a opakovane a priebežene dodržiavať to čo máte, tak neviem.Pravda hadm existuje len u veľkých podnikov.tam na to dbaju.

    Black je offline (nepripojený) Black

    Black
    Zaujimava debata sa tu rozprudila

    Co sa tyka poistenia, suhlasim s poleskom, som BOZP a PO a chcel som sa dat poistit proti pokutam z uradov a je to mozne iba v pripade ak si splnim vsetky zakonne povinnosti (v konecnom dosledku sa to oplati iba v uctovnictve, kde sa mozem pomylit matematicky).

    Co sa tyka zodpovednosti, v konecnom dosledku je zodpovedna vzdy firma, ktora pokutu dostala a ta si to moze vymahat u externeho poziarneho technika, len na zaklade zmluvy a len sudnou cestou (pokial sa nedohodnu mimosudne).

    Požiarny a bezpečnostný technik a zodpovednosť pri kontrole a pokute.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.