Zavrieť

Porady

PROBLEM s USB klucom (resp.s WIN XP)

Zdravim, uz 2 dni neviem vyriesit nasledovny problem s 2G USB klucom (dtto aj 1 G pamatovou kartou...).Ked ho chcem nakrmit mp3 subormi, tak po skopirovani cca 650 MB mi zakazdym vypise, ze "nie je mozne zapisat na USB disk, odstrante ochranu proti zapisu"...Skusal som to aj na pc, aj na notebooku, s 3 roznymi USB klucmi a 2 kartami...Neviem, kde je chyba, ze 2 GB USB kluc nemozem zaplnit...podotykam, USB kluce nemaju zamok...Poradi niekto? Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bryan je offline (nepripojený) bryan

    bryan
    spravaju sa tak vsetky USB na jednom PC alebo ten isty USB kluc na roznych pc?
    Zda sa mi to cudne, XP nerobieva problemy tohoto typu, isiel by som najskor zistit ci sa sprava kluc rovnako aj na inom PC, ak je inde OK, treba poriesit nastavenia na tvojom XP.

    cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

    cocker.ba
    Skusal som 2 USB kluce aj na notebooku aj na PC a jednu SD kartu-problem musi byt vo WIN...je to pre mna zahadou...

    cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

    cocker.ba
    Este jedna zahada: skusil som teraz MP3 prekopirovat do adresara na USB kluci...bez problemov zobralo spolu 1,6 GB.Ale prekopirovat subory priamo na USB kluc sa mi dari len do spomenutych 650 MB...
    som učtovnik ako Fantoci pachohybskyzbojnik
    nemas nahodou ten klucik na kabli? resp pripajas ho priamo do kompu?

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    osobne som sa s tym nestretol este ale myslim ze na root kluca mozes hodit len max 650 pripadne 700MB pri vacsich kapacitach 1GB alebo 4GB

    nepytaj sa ma preco nepamatam si to niekde som to len zazrel ma s tym docinenia fat dako preformatuj na ntfs kluc a problem by mal zmiznut pripadne to ukladaj do podadresarov

    razzor0 je offline (nepripojený) razzor0

    razzor0
    Katabaticky Pozri príspevok
    osobne som sa s tym nestretol este ale myslim ze na root kluca mozes hodit len max 650 pripadne 700MB pri vacsich kapacitach 1GB alebo 4GB

    nepytaj sa ma preco nepamatam si to niekde som to len zazrel ma s tym docinenia fat dako preformatuj na ntfs kluc a problem by mal zmiznut pripadne to ukladaj do podadresarov
    jj tiez si myslim ze to moze byt tym ze je to vo fatku pretoze na fat disk mozes najviac naraz zapisat 1999MB kdez to v ntfs je to jedno a na ntfs ho prerobis takto

    Start\run\diskpart.exe
    DISKPART> list disk
    Select the USB device from the list and substitute the disk number below
    when necessary
    DISKPART> select disk 1
    DISKPART> clean

    DISKPART> create partition primary

    DISKPART> select partition 1

    DISKPART> active

    DISKPART> format fs=ntfs

    DISKPART> assign

    DISKPART> exit

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Skúsil som to len pre zaujímavosť, po zadaní "list disk" vidí mi to len môj HDD. USB kľúč je zasunutý, systém ho "vidí" a vie s ním pracovať.
    Ale v diskpart / list disk - ho nevidno...
    WinXP,SP3, všetky update systému aj Net framework3.5.

    Možno by to bolo jednoduchšie týmto (vyskúšané):
    Stiahni si program ktorý ti umožní formátovať externé USB disky a kľúče na FAT32 aj NTFS, je to "USB disk storage format tool 2.2.3". Vie vytvoriť aj boot USB disk/kľúč. Program je zdarma, neinštaluje sa, stačí len spustiť.
    Stiahneš tu:
    http://download.chip.eu/cz/download_...&dl_type=dl_hs
    Naposledy upravil Stevo5 : 24.06.10 at 15:12

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    >>Stevo 5
    Tiež som sa s tým stretol na Kingston DataTraveler 16GB. Bol vo FAT32. Win XP nepovolil formátovanie na NTFS, avšak keď som vložené dáta z USB vymazal (vo Win), odrazu mi ponúkol formátovanie v NTFS.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Aby sa dal USB kluc naformatovat na NTFS treba zapnut writeback cache ... pravy na disk a vo vlastnostiach sa preklikat k zariadeniu, Policies a Optimize for performance (This setting enables write caching in Windows ...) potom to dovoli naformatovat NTFS beznym formatovanim vo windows. Sorry nemam po ruke slovenske Win Xp tak len po anglicky.
    Netreba ziadny tool, staci vediet ako
    writecache2.jpg  

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    misoft
    Preto som navrhoval ten programček z linku vyššie, možno by to bolo cez neho jednoduchšie sformátovať - keďže mi príkaz diskpart.exe nefungoval, možno by s ním mal aj niekto iný problémy.
    Ja som Format tool 2.3.3 použil na vytvorenie bootovateľného USB kľúča. Boot funguje.
    Je to len Kingston 1GB. Formátovaný je na FAT32, ale nemám problém ho zaplniť komplet, žiadne obmedzenie pri 600 - 700MB.

    salvosko
    hej, to by mohlo fungovať, ale vidí sa mi bezpečnejšie ponechať voľbu "Optimize for quick removal" - občas sa človek ponáhľa, veľa ľudí bežne len vytiahne USB kľúč z portu bez odobrania zariadenia. NA druhej strane sa dá po sformátovaní USBkľúča nastavenie quick removal vrátiť, takže aj toto je možnosť.

    P.S. nevieš vysvetliť prečo mi neukazuje USB zariadenie program diskpart.exe? Mimochodom keď som si pozeral v jeho helpe možnosti, je to výkonný ale v neskúsených rukách hodne nebezpečný nástroj.
    Naposledy upravil Stevo5 : 25.06.10 at 09:33

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.