Zavrieť

Porady

Knedle

Zemiakove knedle:

Uvarime zemiaky v supke a nechame vychladnut. Po vychladnuti osupeme a zomelieme na masomlynceku s najmensimi dierkami alebo potruhame. Na 1250 gr osupanych zemiakov pridame:

450 gr hrubej muky
250 gr detskej krupice
1 vajce

Dame varit vodu, medzitym rucne vymiesime huste cesto, hodime na stol vyvalkame hruby valec, ktory rozdelime na styri casti. Kazdu cast vyvalkame do priemeru cca 50 - 60 mm. Valce hodime do vriacej vody, vodu posolime, pockame, kym znovu zovrie a pomalym varom varime 20 minut. Vyberieme, nakrajame na kolieska hrube asi 20 mm a nechame trochu obschnut (5 minut). Knedle vlozime do misky, ktoru prikryjeme tanierom.

Nezjedene mozme vlozit do mraznicky a konzumovat neskor.

Neviem robit kysnute.
Usporiadat
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

wagner Pozri príspevok
daria29 popísala si to múdro, ale nie každý používa rýchlokysku. Ja tiež robím knedle tak ako adi11 s tým rozdielom, že ju varím vo vode. Tiež je výborná a lepšia ako v obchode. Vôbec nemusím hádať, či sú všetky kvasinky napučané, lebo jednoducho to už mám "v oku"
viem ze nema kazdý kysku,ale 1 hod ti normalne kysne cesto ?asi nie ,casto so videla ,ked som bola mladsia ako niektore gazdinky, ked nieco robily auz mali cesto nakysnute,tak ho jednoducho potlapkali, cesto splaslo, oni robili nieco ine, to znamena ze cesto uz prekyslo.a ked som to potom niekde citala, tak mi to aj nieco povedalo, nie vsetci vsetko vedia, a mozno sa aj poucia,len tolko.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

wagner Pozri príspevok
daria29 popísala si to múdro, ale nie každý používa rýchlokysku. Ja tiež robím knedle tak ako adi11 s tým rozdielom, že ju varím vo vode. Tiež je výborná a lepšia ako v obchode. Vôbec nemusím hádať, či sú všetky kvasinky napučané, lebo jednoducho to už mám "v oku"
Takto to robila moja stará mama, moja mama a takto to robím i ja a aj môj manžel /vyučený pekar/. Cesto počas kysnutia 1 - 2 x prepracujem a vždy mám knedle ako pampúšiky.
Musím priznať, že manželovi sa vždy podaria o niečo lepšie ako mne.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

daria29 Pozri príspevok
viem ze nema kazdý kysku,ale 1 hod ti normalne kysne cesto ?asi nie ,casto so videla ,ked som bola mladsia ako niektore gazdinky, ked nieco robily auz mali cesto nakysnute,tak ho jednoducho potlapkali, cesto splaslo, oni robili nieco ine, to znamena ze cesto uz prekyslo.a ked som to potom niekde citala, tak mi to aj nieco povedalo, nie vsetci vsetko vedia, a mozno sa aj poucia,len tolko.
Tú jednu hod.som dala len približne, možno v zime, v lete stačí aj 20 min., ja to nesledujem presne, ved každý vidí, že či je to vykysnuté alebo nie. Išlo mi len o to že nedávam olej a dávam aj 1 vajce, preto nie je madzgavá.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

daria29 Pozri príspevok
ak mas kysku,naco si spinis este el.slahac?vkyske sa vsetky ingrediencie len premiesaju lopatkou ,zatvoris,nechas kysnut,ked robis z 1kg muky ,pri spravnom postupe sa ti myska otvori do 5 min,ak chces mozes robit knedle, lebo ich este nechas podkysnut, ak chces mozes cesto v miske premiesat a za 5 min urobit knedle,zase ich nechas podkysnut, len aby ti neprekysli.
aj ja mám kysku - oroginál tuperware, ale aby sa mi do 5 minút otvorila - to teda nie.... Minimálne 15 minút.
0 0
Lalia Lalia

Lalia je offline (nepripojený) Lalia

veru áno cesto kysne 1 hod.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ak ti mozem poradit, mas kysku,ak robis z 1kila muky, miska do 7 min musi sa otvorit,ked zarabas mliekom ,alebo vodou, to je jedno davaj teplejsiu tekutinu,ked das vlazne,tak sa to scladi miskou,mukou,materialom,potom premiesam druhy raz,zatvoris,a znovu sa ti musi otvorit do 5min. vyskusaj ,anapis.zdravim ta.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

jamis Pozri príspevok
Takto to robila moja stará mama, moja mama a takto to robím i ja a aj môj manžel /vyučený pekar/. Cesto počas kysnutia 1 - 2 x prepracujem a vždy mám knedle ako pampúšiky.
Musím priznať, že manželovi sa vždy podaria o niečo lepšie ako mne.
ved ja ti to neberiem!sto ludi sto chuti, kolko kucharou ,tolko chuti. pocula si ze aj kura uci sliepku?
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
wagner Pozri príspevok
daria29 popísala si to múdro, ale nie každý používa rýchlokysku. Ja tiež robím knedle tak ako adi11 s tým rozdielom, že ju varím vo vode. Tiež je výborná a lepšia ako v obchode. Vôbec nemusím hádať, či sú všetky kvasinky napučané, lebo jednoducho to už mám "v oku"
Já tiež varím knedle vo vode.Za 20min.sú uvarené.Zásadne je robím
z hrubej múky,potom klasika:teplé mlieko,instantné droždie,soľ,mlieko a vajce.Tiež dávam do rýchlokysky.Rada vyskúšam niektorý tu napísaný recept.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dnes som sa rozhodla, ze vyrobim doma knedlik. nakolko ani moja mama nikdy doma knedlik nerobila,radsej sa opytam. Vraj je viac druhov, nejaka parena, ta sa robi asi na pare, potom som videla, ze nejake varia aj vo vode, kysnuta knedla,. No stara som uz dost, ale v tomto som uplne mimo, asi az na smiech.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

a kuchársku knihu nemáš?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som to uz studovala aj na nete, no tak prakticky, by mi mohol niekto poradit. Chcem urobit taku obycajnu knedlu ku kapuste a masu-)
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Ja robím aj ku kačke žemlovú knedlu, tu máš aj ńávod s obrázkom a určite sa ti podarí
http://dobre-jedlo.sk/prilohy/rychlo...kt-excelentna/
8 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dakujem za preeradenie pripevku, ja som vyhladavala v knedliku, nie knedly-)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1 Pozri príspevok
dakujem za preeradenie pripevku, ja som vyhladavala v knedliku, nie knedly-)
ok.
Obcas treba zadavat aj viacere vyrazy
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona Pozri príspevok
ok.
Obcas treba zadavat aj viacere vyrazy
Nikdy sme to nevolali knedla, vzdy knedlik-) ci klednik-))
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
alaya1 Pozri príspevok
Ja som to uz studovala aj na nete, no tak prakticky, by mi mohol niekto poradit. Chcem urobit taku obycajnu knedlu ku kapuste a masu-)
Ak máš pekárničku, môžem Ti dať dobrý recept, naozaj je ako zákusok.
Už som to tu poradil a dostal som pochvalu
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prilož link, mám pekárničku, ale našla som od teba len rožky.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Asi som to poslal ako ss.

Takže tu je:
250ml mlieka, vlažného
1 vajce
500 gr. polohrubej múky
1 čl. cukru
1 čl. soli
1čl. sušeného droždia, alebo 1/4 kocky čerstvého

Všetko hodíme do stroja, program cesto, po vykysnutí rozdelíme na dva diely a urobíme dva knedlíky, necháme ešte nakysnúť cca 10-15 min.
Varíme vo vode : 20 min.
Varíme nad parou 25 min.

Dobrú chuť!
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať