Zavrieť

Porady

dvd-fotky

Vdaka svojej neznalosti,som fotky uložené v počítači ,omylom napálila na DVD s programom DVD Maker. Teraz však logicky nie je možné s fotografiami pracovať. Existuje nejaky program, ktory by mi fotky vrátil do predchádzajúcej podoby? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    shane26 Pozri príspevok
    Súbor som si z DVD stiahla späť do počítača,názov priečinku sa mi zobrazuje ako VIDEO_TS.Po otvorení je tam množstvo súborov dvoch druhov.Jeden druh má v koonke "typ" vypísaný program "Windows media player".Po otvorení naskočí tabuľka, ktorá informuje, že vybratý súbor má príponu (.BUP), ktorú nedokáže prehrávač Windows media player rozpoznať. Druhý druh súborov má v kolonke "typ" vypísané "súbor VOB", po kliknútí na otvorenie sa mi automaticky otvorí program Windows media center,kde však tieto súbory neviem nájsť. V prípade, ked vložím DVD do počítača dá sa mi obsah DVD prehrať rovnako ako filmy. Fotky editujem v programe Windows fotogaléria,ktorý bol súčasťou mojho operačného systému Vista Home Premium. Mala som z netu skúšobne stiahnutý Zoner Photo Studio 10,kde som tiež rôznymi spôsobmi skúšala fotky dostať do tohto programu,ale nešlo to. DVD mi vlastne funguje len ako film,ktory možem pozerať aj v telke. Originál fotiek sa mi vymazal, lebo som mala problém s notebookom, preto bolo potrebné preinštalovať operačný systém.
    Jáááj, tak ty si si z tých fotiek urobila galériu a napálila si to na DVD vo formáte, ktorý je určený pre DVD prehrávače. Tie .vob súbory sú na prehrávanie obrazu na DVD prehrávači ako prezentácia.

    Neviem, ako teraz z toho dostaneš späť jednotlivé fotky, to som ešte nerobil. Otvor to v nejakej aplikácii, v ktorej to ide otvoriť a skús to dať "Uožiť ako..", či ti ponúkne nejakú inú možnosť.

    Pre budúcnosť je dobré ponechať si originály fotiek - teda zdrojové súbory, ale to už teraz asi vieš.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    co znamena neje mozne pracovat?
    nepride mi to take logicke ako tebe tak trosku obsirnejsie o probleme ;-)

    asi uz nemas fotky?
    a nezobrazuju sa ti na tom dvd ako subory alebo ako to vyzera nerobim z danym programom a neviem co to spravilo preto musis trosku hlbsie popisat problem kedze ho ani nebudem instalovat kvoli takejto hluposti ak to nebude nevyhnutne

    no tak sup sem s tym

    1. co spravi to dvd ked to strcis do mechaniky... (ide / nejde sputit?)
    2. co vidis na dvd ked ho otvoris cez tento pocitac?
    3. ksm sa ti podeli fotky z pocitaca po napaleni?
    ... mozes aj nieco pridat vlastne nejaky pokec

    kolbasky je offline (nepripojený) kolbasky

    kolbasky
    Skús si v tom programe editovať fotky ak sa dajú.Aký máš program.Skús nám dať názov programu.

    shane26 je offline (nepripojený) shane26

    shane26
    Súbor som si z DVD stiahla späť do počítača,názov priečinku sa mi zobrazuje ako VIDEO_TS.Po otvorení je tam množstvo súborov dvoch druhov.Jeden druh má v koonke "typ" vypísaný program "Windows media player".Po otvorení naskočí tabuľka, ktorá informuje, že vybratý súbor má príponu (.BUP), ktorú nedokáže prehrávač Windows media player rozpoznať. Druhý druh súborov má v kolonke "typ" vypísané "súbor VOB", po kliknútí na otvorenie sa mi automaticky otvorí program Windows media center,kde však tieto súbory neviem nájsť. V prípade, ked vložím DVD do počítača dá sa mi obsah DVD prehrať rovnako ako filmy. Fotky editujem v programe Windows fotogaléria,ktorý bol súčasťou mojho operačného systému Vista Home Premium. Mala som z netu skúšobne stiahnutý Zoner Photo Studio 10,kde som tiež rôznymi spôsobmi skúšala fotky dostať do tohto programu,ale nešlo to. DVD mi vlastne funguje len ako film,ktory možem pozerať aj v telke. Originál fotiek sa mi vymazal, lebo som mala problém s notebookom, preto bolo potrebné preinštalovať operačný systém.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Aha, Ty si skonvertovala fotografie do filmu a vzniklo Ti DVD s filmom. Žiaľ nepoznám softvér, s ktorým sa dá film spätne prekonvertovať do jednotlivých fotiek.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.