Zavrieť

Porady

ROEP a kataster

Podobny topic som uz raz zadal, ale stratil sa v hlbinach porady. Rad by som sa dozvedel presnu odpoved na tuto temu pripadne aj s podlozenim v nejakom pravnom predpise, aby som mohol argumentovat na prislusnej verejnej institucii.
Môže ROEP akýmkoľvek spôsobom /výmera, nacionálie zapísané na LV, podiely, atď./ ovplyvniť moje vlastnictvo k nehnuteľnosti, keď už je raz riadne zapísané na LV?

Zacina to byt totiz pre mna velmi akutne.
Naposledy upravil robovi : 20.01.08 at 19:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Mno, to je super, dakujem to by som si vyhladal aj ja sam, ale... ani v jednej z tych tem sa zatial relevantna odpoved nevyskytla.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    Pozdravujem,
    treba rozlisovat pred ROEP-om dvojake listy vlastnictva :
    - ked je nehnutelnost vysporiadana geometrickym planom, alebo je vlastnictvo uzatvorene na LV na 1/1 a parcela je zapisana ako C parcela na C LV, vtedy nehnutelnost nie je predmetom konania ROEP (z toho dovodu by nemalo dojst k zmenam v LV), su to vacsinou parcely v intravilane;
    - ked nehnutelnost nie je zamerana geometrickym planom a parcela v katastri nehnutelnosti je vedena ako parcela E a je zapisana na E LV, vtedy je predmetom konania ROEP (zo skusenosti viem, ze pri spracovani ROEP dochadza k zmenam v udajoch zapisanych v katastri nehnutelnosti a to aktualizaciou udajov, alebo nepozornostou zhotovitela), su to vacsinou parcely v extravilane;
    - kazdy ucastnik konania dostane vypis z navrhu registra na odsuhlasenie s moznostou podat pisomnu namietku, mal by byt prizvany k jej rieseniu, kde by mal dostat adekvatnu odpoved k zistenym nezrovnalostiam (doporucujem v tejto faze konania venovat pozornost obdrzanym vypisom, nakolko po schvaleni ROEP a po jeho zapisani do katastra nehnutelnosti sa zistene chyby daju opravit do 3 rokov od zapisu registra, neskor jedine sudnou cestou).

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Rozumiem. V mojom pripade je parcela z registra E. Jedna sa o to, ze som dostal vypis z navrhu registra, kde vsak nie su uvedene ziadne zmeny voci momentalne platnemu vypisu z LV. Sice tam pribudlo na LV kopu novych vlastnikov, ktori to nemali v poriadku, ale moje podiely,vymery a nacionalie sa vobec nezmenili. Parcela sice je predmetom ROEP, ale ja podla zakona o spravnom konani nie som ucastnikom, kedze nijak neboli zmenene moje prava, alebo povinnosti v tomto konaní. Takze otazka znie, preco mam platit poplatky za ROEP, ked sa nic nezmenilo v navrhu registra voci mojej osobe, oproti momentalne platnemu LV.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    Robovi ............
    - ked parcela je predmetom konania ROEP, kazdy vlastnik, alebo vsetci spoluvlastnici su ucastnikmi konania;
    - kazda parcela predmetu konania ROEP je spoplatnena v zmysle zakona;
    - zo zákona každý účastník konania je povinný zaplatiť paušálny príspevok 100 Sk a po zápise registra zaplatiť príspevok od výmery a to 100 Sk za každých začatých 400 m2 v intraviláne a 100 Sk za každých začatých 5000 m2 v extraviláne, tieto poplatky nie sú správne, platia sa zo zákona a preto sú vymáhateľné (zo skúsenosti píšem, že po 2.urgencii správny orgán odstupuje nezaplatenú pohľadávku na vymáhanie cestou súdu);
    - z toho vyplyva co ? .................. zaplatenie prispevkov !!!

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Mno, mam pocit, ze som nuteny pod tlakom okolnosti tie poplatky zaplatit. Ale pre istotu som teraz spisal namietku v zmysle, ktory som vyssie uviedol. Co ked motyka vystreli.. Velmo pekne dakujem vsetkym diskutujucim v tomto aj v predchadzajucich prispevkoch odo mna na tuto temu. Howgh.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.