Zavrieť

Porady

ako na nakupovanie vo velkoskladoch bez DPH

Zdravim...
chcel by som sa opytat ci ma student-zivnostnik moznost nakupovania bez DPH vo velkoskladoch(pocitace,hardware) ak nie je platcom DPH...aky je dalsi postup a co by mal urobit?potreboval by som nejake konkretnejsie informacie lebo s toho co som pozeral som mal dost chaos ako zacinajuci zivnostnik...vdaka za cenne rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Myslíš, či existuje zákon, ako obísť zákon? Sranduješ?

    Tie určité papierovačky sú registrácia plátcu DPH...
    sú dve alzy, s českou registráciou - si povinný ako plátca DPH spraviť samozdanenie
    A so slovenskou - uplatníš si DPH v daňovom priznaní

    no ale keď nie si registrovaný ako plátca DPH - tak Ti bez DPH nikto nepredá... z alzy určite nie.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Ty nakupuješ vždy s DPH, ak si platca DPH, máš možnosť si odpočítať DPH v daň.priznaní od DPH na výstupe /to je tá,s ktorou fakturuješ/. V tvojom prípade, kedže si neplatca, zaujíma ťa celková cena.

    johnoo je offline (nepripojený) johnoo

    johnoo
    Rozumiem a rád by som sa opýtal ak sa jedná o firmu, ktorá je platcom dph tak napr v alze po vybavení určitých papierovačiek vedia platcovy dph faktúrovať bez dph je to možne aj v iných firmách alebo o takom niečom neviete? (či na to neexistuje neajký zákon či by sa nedalo dohodnúť s firmou atď)

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    johnoo Pozri príspevok
    Rozumiem a rád by som sa opýtal ak sa jedná o firmu, ktorá je platcom dph tak napr v alze po vybavení určitých papierovačiek vedia platcovy dph faktúrovať bez dph je to možne aj v iných firmách alebo o takom niečom neviete? (či na to neexistuje neajký zákon či by sa nedalo dohodnúť s firmou atď)
    nebude azla česká firma a nejedná sa o dovoz a následní samozdanenie?

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Obchodné meno:
    Alza.sk s. r. o. (od: 04.06.2011)
    Sídlo:
    Prievozská 18
    Bratislava 821 09
    (od: 29.12.2011)
    IČO:
    36 562 939 (od: 12.08.2004)
    Deň zápisu:
    12.08.2004 (od: 12.08.2004)

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    dôležitý je ten doklad, na ktorom je predaj bez DPH, ten prilož, potom sa o tom môžeme baviť

    mmch, spoločníkom je česká alza.cz

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    vidím v tom trochu chaos

    neplatca či po slovensky spravne neplatiteľ DPH chce zakupiť niečo bez DPH ??

    To zavaňa trestným činom, by som povedal...

    johnoo je offline (nepripojený) johnoo

    johnoo
    Ale no ludia aky trestny cin blok nemam ale citam toto: alza.sk Ako nakúpiť bez DPH? A ano ja viem co je registracia platcu dph, a viem ze to funguje nasledovne: ked som registrovany kupim nieco do firmy a vyziadam si neskor od statu dph alebo nejakym sposobom odpocitam dan tu ktoru mam na blocku s nakladom do firmy od dane ktoru mam odviest z vynosu ale toto som iba nasiel na ich stranke a v telefone mi povedali ze ano ak sa tie veci overia tak mi budu fakturovat bez dph. Ja sa nechcem robit mudry nemam ani ekonomicku skolu mam len sestru ktora mi tieto informacie sprostredkuje (uctovnicka) a fakt nechcem robit trestne ciny ja sa len pytam ci nahodou neviete o niecom takom ze ako je to mozne (podla mna to musi byt na to nejaky zakon ze oni vedia fakturovat bez dph {co sa tyka podnikatelskeho subiektu moj znamy ma firmu ktora je platitelom dph}) ale ak o nicom takom neviete alebo Vam to pride divne tak to nechajte tak dufam ze som nikoho neurazil ani by som nechcel lebo ani moja sestra (uctuje uz nejaky ten piatok) nevie ako by to bolo mozne. Lebo ona uctuje platitelov dph a len tak ze bud vyziadaju dph od statu alebo ako som spominal odpocitaju dan ktoru maju zaplatit od dane ktoru si mozu vyziadat resp ze o nicom podobnom ako fakturovat bez dph nevie ani ona tak sa len pytam ci niekto vie ak nie tak prepacte, ja vazne nechcem robit nejake problemy

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    To sa neospravedlňuj!
    Nemáš to odkiaľ vedieť a my zas len vysvetľujeme

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    johnoo Pozri príspevok
    Ale no ludia aky trestny cin blok nemam ale citam toto: alza.sk Ako nakúpiť bez DPH? A ano ja viem co je registracia platcu dph, a viem ze to funguje nasledovne: ked som registrovany kupim nieco do firmy a vyziadam si neskor od statu dph alebo nejakym sposobom odpocitam dan tu ktoru mam na blocku s nakladom do firmy od dane ktoru mam odviest z vynosu ale toto som iba nasiel na ich stranke a v telefone mi povedali ze ano ak sa tie veci overia tak mi budu fakturovat bez dph. Ja sa nechcem robit mudry nemam ani ekonomicku skolu mam len sestru ktora mi tieto informacie sprostredkuje (uctovnicka) a fakt nechcem robit trestne ciny ja sa len pytam ci nahodou neviete o niecom takom ze ako je to mozne (podla mna to musi byt na to nejaky zakon ze oni vedia fakturovat bez dph {co sa tyka podnikatelskeho subiektu moj znamy ma firmu ktora je platitelom dph}) ale ak o nicom takom neviete alebo Vam to pride divne tak to nechajte tak dufam ze som nikoho neurazil ani by som nechcel lebo ani moja sestra (uctuje uz nejaky ten piatok) nevie ako by to bolo mozne. Lebo ona uctuje platitelov dph a len tak ze bud vyziadaju dph od statu alebo ako som spominal odpocitaju dan ktoru maju zaplatit od dane ktoru si mozu vyziadat resp ze o nicom podobnom ako fakturovat bez dph nevie ani ona tak sa len pytam ci niekto vie ak nie tak prepacte, ja vazne nechcem robit nejake problemy
    ano, budu ti to fakturovat cez cesku firmu ... pozri si obchodne podmienky

    "... Predávajúci

    Alza.cz as, IČO 27082440, so sídlom Jateční 33a, 170 00 Praha 7, je spoločnosťou zapísanou v obchodnom registri vedenom Mestským súdom v Prahe v oddieli B, vložka 8573, zaoberajúca sa predajom predovšetkým výpočtovej techniky ako ďalším predajcom, tak aj spotrebiteľom. Ďalšie informácie o predávajúcom sú uvedené v sekcii "Kontakty". "

    johnoo je offline (nepripojený) johnoo

    johnoo
    aha cize alza kedze maju aj cesku firmu to takto vedia ostatne bezne slovenske predajne ne dik dik som rad hmmm no nesom rad ale dobre vediet dakujem Vam

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Kupujeme od nich a raz je to cez českú a raz cez slovenskú... Už nás párkrát nachytali

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    johnoo Pozri príspevok
    aha cize alza kedze maju aj cesku firmu to takto vedia ostatne bezne slovenske predajne ne dik dik som rad hmmm no nesom rad ale dobre vediet dakujem Vam
    len nezabudni na samozdanenie v daňovom priznaní. Oni tvoj nákup zahrnú do svojho súhrnného výkazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.