Zavrieť

Porady

byvala a dlzoby

Mam problemy s byvalou manzelkou,sme rozvedeny 4rok.Mame 8rocneho syna ktory zije s nou,platim jej poctivo vyzivne,necal som jej byt kompletne zariadeny s tym ze ona si ho bude platit.Byt je stale na mojom mene.Nasla si priatela a ziju tam ale minuly rok prestaly platit za byt.Neviem co mam robzt,nechcem prist o byt ale ani platit ich dlzoby.Nevie ci by som ju musel neako zabezpecit keby som ju z bytu vystahoval. Byt je druzstevny. Dakujem.
Naposledy upravil evol : 21.01.08 at 20:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    keď je byt len na tvoje meno a máš ho len ty v osobnom vlastníctve, tak rozhodne dlžoby budeš musieť zaplatiť ty. keby si ten byt predal, tak nemusíš jej zabezpečiť náhradné ubytovanie, lebo ten byt je v tvojom osobnom vlastníctve. jedine keby ste ten byt mali v osobnom vlastníctve obidvaja, by si jej musel nájsť náhradné ubytovanie, alebo ten byt predať a rozdeliť sa fifty/fifty.ale to len vtedy keby ste ten byt mali v osobnom vlastníctve obidvaja. nakoľko ten byt je iba tvoj, tak ju vyzvi, aby platili, lebo ich vysťahuješ.
    môj názor.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    To evol:
    Byt bol získaný pred manželstvom alebo počas manželstva? Ak pred manželstvom, je len tvoj, ak počas manželstva je spoločný. V prvom prípade je to jednoduché - ultimátum a nech sa vyprace (samozrejme, nech ti to všetko zaplatí), v druhom prípade, - smola, plať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.