Zavrieť

Porady

eshop & vratenie tovaru distributorovi

caute poradaci

Ma tu niekto skusenosti alebo aspon vedomosti o moznostiach vratenia neposkodeneho, nerozbaleneho tovaru dodavatelovi?

Planujem spustit internetovy obchod a drahsi tovar nebudem mat na sklade - ten planujem v pripade doslej objednavky z eshopu objednat od distributura, distributorovi zaplatit, poslat zakaznikovi, zakaznik zaplati mne. LENZE co ak sa zakaznik rozhodne nerozbaleny tovar do 7 dni vratit (ako mu to zakon umoznuje)? Vratim mu jeho peniaze a mne ostane drahy tovar ktory uz nemusim nikdy predat (za plnu cenu )! Da sa tento tovar vratit naspat distributorovi s tym ze mi tiez vrati penaze a prerobim akurat na postovnom????

budem vdacny za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    josher Pozri príspevok
    caute poradaci

    Ma tu niekto skusenosti alebo aspon vedomosti o moznostiach vratenia neposkodeneho, nerozbaleneho tovaru dodavatelovi?

    Planujem spustit internetovy obchod a drahsi tovar nebudem mat na sklade - ten planujem v pripade doslej objednavky z eshopu objednat od distributura, distributorovi zaplatit, poslat zakaznikovi, zakaznik zaplati mne. LENZE co ak sa zakaznik rozhodne nerozbaleny tovar do 7 dni vratit (ako mu to zakon umoznuje)? Vratim mu jeho peniaze a mne ostane drahy tovar ktory uz nemusim nikdy predat (za plnu cenu )! Da sa tento tovar vratit naspat distributorovi s tym ze mi tiez vrati penaze a prerobim akurat na postovnom????

    budem vdacny za kazdu odpoved
    V ziadnom pripade nie. Mozes vratit len tovar poskodeny, na ktory sa vztahuje zaruka. Takto e shop jednoducho nefunguje. Vrateny tovar ponukas dalej.
    Velmi silne pochybujem, ze toto ti tvoj dodavatel podpise.
    V kazdom pripade je to otazka len a len na konkretneho dodavatela, cize pytat sa musis tam.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Predáš ho so zľavou. Často majú eshopy tovar čo takto nepredali vo výpredaji.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    ...A keď aj ten distribútor bude objednávať len na základe objednávok?... on to komu vráti?
    Každopádne každý predaj tovaru sa musí riadiť dodávateľsko-odberateľskými podmienkami a pochybujem, že by existoval distribútor, ktorý by takéto rozmary trpel. môžno raz, dvakrát ale potom spraví rázne opatrenia, aby sa to neopakovalo.

    Aj kamenných obchodoch aj u distribútorov je tovar, ktorý z času na čas musia predať pod nákupnú resp. výrobnú cenu.

    josher je offline (nepripojený) josher

    josher
    alebo podpisem s nejakou kamennou predajnou zmluvu o sprostredkovani obchodu - s tymto sposobom nemate skusenosti?

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    josher Pozri príspevok
    alebo podpisem s nejakou kamennou predajnou zmluvu o sprostredkovani obchodu - s tymto sposobom nemate skusenosti?
    To mozes urobit. Tam sa da dohodnut, co nepredas, vratis.
    Pokial sa seriozne vies s niekym dohodnut, dohodnete si podmienky, nevidim dovod preco nie.

    josher je offline (nepripojený) josher

    josher
    a co vravite na B2C riesenia distributorov ..no asi to nepoznate, inac by ste mi to poradili predpokladam ...ja som to tiez objavil len teraz

    v podstate ide o to ze tovar nemusim objednat od distributora, staci ze ho objednam pre zakaznika ..mne pride "len" zisk ..aspon tak to zatial chapem

    josher je offline (nepripojený) josher

    josher
    kitky Pozri príspevok
    V ziadnom pripade nie.
    Ale da, po dlhom hladani som nasiel distributora, ktoremu ked poslem naspat tovar z akehokolvek dovodu(samozrejme nerozbaleny) tak mi posle dobropis znizeny o 200sk z ceny tovaru

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    josher Pozri príspevok
    Ale da, po dlhom hladani som nasiel distributora, ktoremu ked poslem naspat tovar z akehokolvek dovodu(samozrejme nerozbaleny) tak mi posle dobropis znizeny o 200sk z ceny tovaru
    Si sikovny. Blahozelam. Este to uviest cele do praxe na e shope a uvidis kolko takych obchodov urobis.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ja mam dodavatela co to zoberie spet s tym, ze vemeni za iny tovar.

    eshop & vratenie tovaru distributorovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.