Zavrieť

Porady

Účet v USD

Mám zriadený dolárový účet v banke. Každý mesiac je tam pohyb úroky a zrážková daň. Účtujem kurzom NBS v daný deň, len neviem či mám zaokrúhľovať podľa ZDP " (3) Pri prepočte dane z úrokov na účtoch v cudzej mene a vkladových listoch znejúcich na cudziu menu, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, použije sa kurz v deň pripísania úrokov daňovníkovi. Takto vypočítaná daň sa zaokrúhľuje na celé koruny nadol." To mám každý mesiac tú daň zaokrúhliť alebo stačí celkovo na konci roka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    Pekný večer,
    mám založený dolárový účet vo VÚB. Budem vďačný, keď mi napíšete svoj názor, či je v dnešnej dobe lepšie zrušiť, alebo ponechať. Ako to bude v budúcnosti v rámci prechodu na EURO?
    Ďakujem.

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Dobrý deň,
    v banke máme dolárový účet, mesačne sú na ňom účtované iba poplatky a úroky, prosím, ak na výpise z banky mám dátum pohybu a dátum valuty, ktorý dátum beriem pre výpočet kurzu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.