Zavrieť

Porady

Výber vkladu podnikateľa

Prosím o radu:ako mám zaúčtovať výber vlastného vkladu podnikateľa?Vklad podnikateľa som dávala ako príjem neovp.ZD, ale neviem ako dať výber tohto vkladu na konci roka.Nie je to predsa osobná spotreba,ktorá je výdavkom ovpl.ZD?Ak som to dala v Alfe ako výdaj neovp.ZD ,tak mi to navýšilo daňový základ.Už mi to asi nemyslí,prosím preto o odpoveď.Prezrela som ostatné Porady,ale tam sa to rieši ako osobná spotreba.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Emma
    Prosím o radu:ako mám zaúčtovať výber vlastného vkladu podnikateľa?Vklad podnikateľa som dávala ako príjem neovp.ZD, ale neviem ako dať výber tohto vkladu na konci roka.Nie je to predsa osobná spotreba,ktorá je výdavkom ovpl.ZD?Ak som to dala v Alfe ako výdaj neovp.ZD ,tak mi to navýšilo daňový základ.Už mi to asi nemyslí,prosím preto o odpoveď.Prezrela som ostatné Porady,ale tam sa to rieši ako osobná spotreba.
    Emma, pravdepodobne myslíš FO účtujúcu v podvojnom účtovníctve, na VPD zaúčtuj 491/211/anal., ak je to v JÚ tak len na osobnú spotrebu.
    A osobná spotreba nie je výdavok ovplyňujúci ZD!

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pri výdavkoch neovplyvňujúcich základ dane si môžeš spraviť analytiku v PU napr. vrátenie osobného vkladu, aj v JU si môžeš v denníku pri výdavkoch NZD zadať nový názov.Malo by sa to dať spraviť aj v Alfe.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Chcela by som sa opytat ci osobne vkady a vybery sa musia vyrovnat v roku alebo moze sa napr. vklad preniest aj do druheho roku. Dakujem

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Ak sa jedná o FO, tak jeho vklady a výbery v hotovosti či už z BU alebo z pokladne si môže robiť kedy chce a v akejkoľvek výške, nakoľko mu to neovplyvňuje daňový základ.

    Výber vkladu podnikateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.