Zavrieť

Porady

špedícia

Ahojte, chcela by som si založiť špedíciu.Privítala by som akúkoľvek radu,kde začať,základné info okolo toho.vďaka!
Usporiadat
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

ale ked je niekto sporostredkovatel dopravy, tak potom nemoze uzatvoriť zmluvu s oboma stranami........prepravnu zmluvu Ti posle kazdy az na to ze niekto ma a niekto nema koncesiu a robia to na černotu.
0 0
deni11 deni11

deni11 je offline (nepripojený) deni11

Ja myslím že je to jedno, podstatné je že sa to dá robiť na živnosť. Čo teda radíte? oklamať zákon alebo založiť zmluvu ako zasielateľ a robiť špedíciu? Ja by som chcela tiež v budúcnosti,ale mám už prax jeden rok v špedícii.
Skôr sa obávam daňových vecí, nakoľko vidím aké je to niekedy zložité
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

deni11 Pozri príspevok
Ja myslím že je to jedno, podstatné je že sa to dá robiť na živnosť. Čo teda radíte? oklamať zákon alebo založiť zmluvu ako zasielateľ a robiť špedíciu? Ja by som chcela tiež v budúcnosti,ale mám už prax jeden rok v špedícii.
Skôr sa obávam daňových vecí, nakoľko vidím aké je to niekedy zložité

no podla mna to jedno nie je........
1 0
matoooo10 matoooo10

matoooo10 je offline (nepripojený) matoooo10

Zdravím všetkých,

poprosil by som o radu ako je to vlastne s tou špedíciou /alebo so sprostredkovaním dopravy/. Mám jedného dopravcu u ktorého som robil dlhé roky a vychádzame dosť dobre. Ma niečo cez 200 kamionov a je asi najvačší dopravca v Catalunyi. Rozmýšľal som, že mu budem hľadať nejaké tie prepravy na dopravných burzách za určitú províziu. Jazyky ovládam, takže toto by nemal byť problém. Chcel by som vedieť, ako na to, čo mi k tomu treba /či stačí živnosť alebo musí byť tá koncesiovaná/, ako je to s tými burzami a či mi treba na začiatok aj nejaký vačší obnos penazí???? Ja viem, že není dobre začínať od nuly, ale ked dnes Vás už skoro nikto nezobere do práce bez praxe, tak neviem kde ju mám nabrať. Poradte mi prosím, či by ten moj nápad bol reálny alebo iba nejaká moja vízia :-D

Vopred dakujem
0 0
fransi fransi

fransi je offline (nepripojený) fransi

Ahoj danushka
Mam priatela ktory ma kamionovu dopravu, rad by som mu pomohol ... prevazne ma chladiarenske navesy "Frigo" ak dovolis chcel by som sa ta opytat ako byvalej spediterky kde zohnat prepravu za fajn cenu ako to robia spedicie ... porad nejaku stranku alebo program dajme tomu z 1 az 3 ruky. Co mi spominal on ze vyhladava akurat tak cez RealTrans no tam su zadane prepravy uz spediciami.

Dakujem za odpoved.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Fransi, frigám som sa v minulosti popravde nevenovala. Ale jednoznačne by som sa na frigo zháňala po práci na TimoCome, resp. by som oslovovala na Sk v tendroch spoločnosti potravinárskeho charakteru. Prelustruj trh, teraz sa chystajú na letnú sezónu vyberať v tendroch potravinári, mraziari.
0 0
fransi fransi

fransi je offline (nepripojený) fransi

dakujem za radu no pomohlo by mi keby som vedel kde mam hladat tie tendere
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Dnes má väčšina spoločností kontaktné informácie na nete. Pracne si treba zavolať do každej spoločnosti, resp. osloviť mailom. Potrebuješ rozprávať s logistami, odbytármi...s tými, čo exportujú z fabriky von. Taktiež však potrebuješ hľadať spiatočky na frigá. Záujem by som obrátila aj k baliacim spoločnostiam, spracovávateľom surovín z Balkánu, Grécka.

Možno by bolo najlepšie začať pre Teba niekde v špedičnej spoločnosti, tam by si sa naučil veľmi veľa, ťažko sa hovorí o tejto práci s niekým, čo to nikdy nerobil, ale na druhej strane, aj mňa to kedysi moji kolegovia na špedičke učili.

Netrúfam si povedať, ako sa doprava a špedícia za posledný rok zmenila a čo sa odkiaľ kam ,,ťahá".
0 0
pdtrans pdtrans

pdtrans je offline (nepripojený) pdtrans

ahoj.
Spomýnaš nejaký program cez ktorý hladaš prácu na špedenie mohol by si mi poradiť o aký program ide?
Ďakujem
0 0
pdtrans pdtrans

pdtrans je offline (nepripojený) pdtrans

A chcel by som sa spýtať či program Timocom je naozaj taký ako hovoria na firme, že su v ňom prepravy priamo od firiem alebo sú to špedičky ktoré tam zadávajú prácu ako je to v raale?
Ak ma niekto s tým programom skusenosti tak mi prosím Vás poraddte alebo nejaký iný program.

Ďakujem za rady
0 0
SMarian SMarian

SMarian je offline (nepripojený) SMarian

"Čiže po lopate povedané, kým zasielatel uzatvára zmluvu o preprave s objednávatelom prepravy sám a druhú zmluvu sám uzatvára s dopravcom, tak sprostredkovatel len sprostredkuje uzatvorenie zmluvy priamo medzi objednávatelom prepravy a dopravcom, a za túto sprostredkovatelskú činnost si účtuje svoju odmenu, províziu"

Urcite?
Podla mna zasielatel uzatvara zmluvu o OBSTARANI prepravy a nie zmluvu o preprave.
Ni eje mi jasne ine, a to " zaväzuje zasielatel príkazcovi, že mu vo vlastnom mene a na jeho účet obstará prepravu vecí"
Co to znamena "vo vlastnom mene na jeho ucet"?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať