Zavrieť

Porady

Rozhodujúce obdobie pre výpočet DVZ

Dobrý deň, vedel by mi prosím niekto poradiť ohľadom rozhodujúceho obdobia pre výpočet nemocenských dávok našej zamestnankyne?
Pracovný pomer trvá od 1.10.1998. V období 1.2.2006 do 6.1.2008 čerpanie materskej a rodičovskej dovolenky. Dňa 7.1.2008 nasúpila naspäť do práce. Od 10.1.2008 do 22.1.2008 bola práceneschopná. Program vypočítal náhradu príjmu zo starého priemeru z roku 2006. Ja si myslím, že rozhodujúce obdobie by malo byť 7-9.1.2008. Vedel by mi to niekto potvrdiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Prečítaj si výborný príspevok od vladan. Nájdeš v ňom aj odpoveď.
    http://www.porada.sk/t24992-nahrada-...mestnanca.html

    Naposledy upravil Marína : 28.01.08 at 14:50

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Keďže pre účely zistenia rozhodujúceho obdobia sa prerušenie poistenia nepovažuje za nový vznik poistenia, jej rozhodujúcim obdobím je rok 2007. Keďže v roku 2007 nemala VZ na nemocenské poistenie, celý rok 2008 sa bude používať pravdepodobný DVZ. Pravdepodobný DVZ sa vypočíta tak, že VZ ktorý by dosiahla v mesiaci, kedy jej vznikla PN, OČR sa predelí číslom 30.

    rondos je offline (nepripojený) rondos

    rondos
    Podľa mňa by malo byť rozhodné obdobie od 7.1.2008 do 9.1.2008 pokiaľ mala mzdu, ak nie tak jej musíš vypočítať z pravdepodobného,

    Rozhodujúce obdobie pre výpočet DVZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.