Zavrieť

Porady

Rozdelenie pozemku

Ahoj, zdedil som s bratom pozemok, ktorý vlastníme 1/2 na 1/2. Chceme ten pozemok rozdeliť na 3 časti: 1.časť - moja, 2.časť - jeho a 3.časť spoločná, ktorá bude využívaná ako komunikácia k pozemkom. Dá sa to realizovať v jednej darovacej zmluve s jedným vkladom do katastra? Ak je to možné v jednej DZ kto je darovaný a kto je darca? Na 3.časť - spoločnú komunikáciu treba napísať vecné bremeno a ak áno aké? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Na rozdelenie pozemku - parcely musíte využiť služby geodeta, ktorý vypracuje geometrický plán, na základe ktorého správa katastra parcelu rozdelí na 3 menšie. Ty budeš vlastníkom jednej, brat druhej a tretiu parcelu si môžete ponechať v podielovom spoluvlastníctve - každý 1/2. Spoluvlastníctvo ti zaručí užívacie právo, čiže napr. právo prejazdu, keďže to bude prístupová komunikácia. Vecné bremeno tak nie je potrebné.

    miso2 je offline (nepripojený) miso2

    miso2
    a v tej darovacej zmluve budeme spolu uvedený ako darca ja a brat nakoľko spolu vlastníme tú parcelu ? a obdarovaný už zvlášť ja pre moju časť pozemku a brat za svoju časť? Nenájde sa niekde vzor darovacej zmluvy kde darujú medzi sebou darca aj obdarovaný? Ďakujem

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Načo darovaciu zmluvu? Chceš darovať pozemok sám sebe? Geodetovi poviete, že chcete pomerne rozdeliť jeden pozemok na 3 časti s novými parcelnými číslami. Či bude k tomu potrebovať nejaký dokument, určite ti povie, ale skôr by som povedala, že nie.

    miso2 je offline (nepripojený) miso2

    miso2
    geodet to rozdelil len neviem či na vklad do katastra treba pred tým napísať nejakú zmluvu alebo len podpísať žiadosť o vklad
    Naposledy upravil miso2 : 29.01.08 at 07:29

    miso2 je offline (nepripojený) miso2

    miso2
    ďakujem za radu, nevie mi niekto poradiť kde nájdem vzor na dohodu o rozdelení spoluvlastníctva

    miso2 je offline (nepripojený) miso2

    miso2
    Už som zohnal vzor na Dohodu o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva k nehnuteľnosti, dám to sem možno to niekomu pomôže

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.