Zavrieť

Porady

Obchod s potravinami a HACCP

Má niekto informáciu o HACCP v súvislosti so živnosťou. Potreboval by som vidieť nejakú predlohu ako to má vyzerať. Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Robila som HACCP, ale na každú oblasť je to potrebné upraviť. Skús napísať bližšie, ja by som Ti potom podľa toho nejaký vzor poslala, záleží od toho či to potebuješ aj pre výrobu.
0 0
donoval donoval

donoval je offline (nepripojený) donoval

Ja by som to potreboval pre malú predajňu potravín a drogéria na dedine. Ďakujem za radu
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tu je výcuc z HACCP ale iba pre potravinárstvo, nie na výrobu, lebo potom je potebné uviesť priamy postup výroby, takisto aj sanitácie. Pre oblasť predaj potravín stačí toto. Ja nakoľko mám aj výrobu som musela si značiť aj teploty. Je to potrebné, stačí si priloženú tabuľku upraviť podľa potreby.
18 0
ankap ankap

ankap je offline (nepripojený) ankap

Lenkak, si super. Ja sa po tom tiež zháňam, len som si vždy myslela, že to musí byť vypracované nejakou inštitúciou. Nemusia tam byť nejaké pečiatky a podobne? Na Hygiene mi povedali, že si to mám dať vypracovať nejakej firme, stojí to zhruba 2000,- Sk atď...
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Boooooooože, čo všeličo treba robiť!!!!!O tom sa mi ani nesnívalo........-)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som si to sama napísala, všetko bolo v poriadku, len som si to spravila 2x, jedno som si dala opečiatkovať od hygieny pekne som si to zviazala hrebeňovou väzbou malo to totiž aj s výrobou okolo 20 strán, a vycapila som si to do predajne (respektíve mamina si to tam vycapila) a keď prišli na kontrolu len kukali. Ešte niekde mám aj tabuľku ako presne čistiť a umývať predajňu, čím a kedy. To sa im veľmi páčilo.
0 0
donoval donoval

donoval je offline (nepripojený) donoval

Veeeľmi pekne ďakujem. Pomohla si mi.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenka, pozerám ako puk . Kto to všetko potrebuje?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Muška: naši milí hygienici.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Kto z podnikatelov to potrebuje? Aj niekto iny ako predajcovia potravin? Aj kadernicky, kozmeticky, ... ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Iba tí, čo prichádzajú do styku s potravinami (predajcovia, výrobcovia). Pokiaľ viem v sálonoch krásy potraviny nepotrebujete. Stačí čistota.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Dakujem.:-))
0 0
hempy hempy

hempy je offline (nepripojený) hempy

klikni si http://www.betrix.sk/kiwi.htm, a dozvies sa viac
fuga
0 0
atm atm

atm je offline (nepripojený) atm

Milá lenkaK, chystám výrobu spracovania ovocia bez tepelných úprav... a hľadám ďalšie haccp info o výrobe a sanitácii. Nemala by si niečo viac prosím? Dík. atm
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Spracovanie ovocia studenou cestou? Budeš musieť popísať podrobne celý postup výroby a samozrejme aj samostatnú sanitáciu ohľadom všetkého v čom budeš mať to ovocie, ako budeš tie nádoby umývať, v čom, veľmi ich bude zaujímať technológia, ak tomu potrebuješ aj nejaký stroj bude musieť vyhovovať podmienkam EU, je toho strašne veľa. Pri výrobe je to zložitejšie. Skúsim Ti niečo sem prilepiť čo som mala ja, len neviem, či to bude aj Tebe vyhovovať. Pozriem sa na to.
0 0
atm atm

atm je offline (nepripojený) atm

Práve si tak študujem Potr. kódex na: www.svssr.sk a zrejme toho bude naozaj hodne. Sanitačný program by mal obsahovať: od plánu rozmiestnenia budov, technologických zariadení a techn.postupov, sanitačných postupov až po plán asanácie a dekontaminácie...atď. Ďalej sú tam grafické znázornenia pre výrobného procesu s vyznačením kritických kontrolných bodov,kritické limity,systém sledovania kritických limitov,popis opatrení,spôsoby overovania systému zabezpečenia kontroly hygieny potravín a ešte asi tisíc vecí. Máš s týmto skúsenosti pri svojej výrobe prosím?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Taký malinký plánik som mala foromu prílohy, nakreslila som si ho sama, popripisovala som tam rozmery, cca. 1strana. Technologické zariadenia samozrejme, komplet som musela popísať čo všetko budem používať, ako budem všetko skladovať, ako to budem všetko umývať, ako často, kontrola chladničiiek,, mrazničiek so záznamom teplôt. Na ten sanitačný plán mám niekde tabuľku (skúsim pozrieť, neviem či to mám doma) kedy a čím robíš sanitáciu, výrobný proces musíš popísať od A-Z. Opatrenie a overovanie len v skratke, hlavne zapíš že upozorňuješ zamestnancov čo musia dodržiať, a kto je zodpovednou osobou za celú hygienu. Kontrola hygieny potravín - či je nepoškodený obal, po záruke a pod. veci. Ešte sme museli popísať miestnosti kde sa čo nachádza, že je predajňa, kde sa len predáva, že je zvlášť miestnosť, kde sa vyrába, a zvlášť miestnosť na umývanie, šatňa a WC.
0 0
atm atm

atm je offline (nepripojený) atm

Čauko Lenka. Už som sa cez haccp dostal na nete až ku americkým kozmonautom... Vyzerá to už tak, že si teraz asi zopakujem časy, keď som písal diplomovku :-). Dokonca som sa dozvedel na hygiene že moje univerzitné vzdelanie im na jednoduché spracovanie ovocia nevyhovuje a musím si spraviť potravinárske minimum. No nič, učíme sa celý život. Zatiaľ dík za pomoc. Dám vedieť ako som dopadol.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať