Zavrieť

Porady

Obchod s potravinami a HACCP

Má niekto informáciu o HACCP v súvislosti so živnosťou. Potreboval by som vidieť nejakú predlohu ako to má vyzerať. Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
foool foool

foool je offline (nepripojený) foool

lenkak Pozri príspevok
Tu je výcuc z HACCP ale iba pre potravinárstvo, nie na výrobu, lebo potom je potebné uviesť priamy postup výroby, takisto aj sanitácie. Pre oblasť predaj potravín stačí toto. Ja nakoľko mám aj výrobu som musela si značiť aj teploty. Je to potrebné, stačí si priloženú tabuľku upraviť podľa potreby.
Lenka, dakujem za uzitocne priklady. Ked si robila to HACCP, vychadzala si isto z nejakeho vseobecneho dokumentu, ktory i si prisposobila... ktory to bol? Vies mi ho poslat? Dik., j.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
vychádzala som s hygienou...
veľa nájdeš na:
http://www.svssr.sk/sk/legislativa/kodex/kodex.asp
0 0
Dobrejedlo Dobrejedlo

Dobrejedlo je offline (nepripojený) Dobrejedlo

Dobry den, prosim, je tu uz niekde uvedene, co vsetko treba zariadit a urobit, ked chcem prevadzkovat stanok s jedlom, kde sa bude jedlo aj pripravovat, kde by sa dalo aj vonku sediet? Je nejaky rozdiel, ak planujem celorocnu alebo sezonnu prevadzku? Vopred dakujem za odpoved. Martin
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nie je rozdiel. Všetko platí tak ako pre celoročnú prevádzku tak aj pre sezónnu. Miesto máš?Haccp budeš potrebovať a takisto si aj pokecať s hygienikmi čo všetko budú od Teba požadovať aby si splnil všetky normy...
0 0
Dobrejedlo Dobrejedlo

Dobrejedlo je offline (nepripojený) Dobrejedlo

Dakujem, Lenka. Prosim, mohla by si mi napisat trochu viac detailov? V oblasti legislativy okolo predmetu mojho zaujmu o podnikanie sa nevyznam, este som na vlastnu past nepodnikal. Mna laka varit azijske jedla vo woku plus este nieco dalsie, chcem varit vonku resp. v otvorenom zastresenom priestore na cerstvom vzduchu a aby zakaznici videli proces varenia - tzv. frontcooking. Nechcem varit vnutri a jedlo iba podat cez okno. Vonku by bolo niekolko zastresenych miest na sedenie a samozrejme moznost vziat si jedlo zabalene so sebou. Nieco na sposob otvorenych stankov s obcerstvenim na roznych festivaloch, ibaze by som bol na jednom mieste. Vopred dakujem za odpoved.
Martin
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To máš riadnu výrobu, tak to je zložitejšie. Treba jednoznačne ísť za hygienikmi, nech posúdia tvoje predstavy ako by sa dali splniť. Jednoznačne budú od Teba chcieť Haccp, s presnou technológiou, postupom tvojej výroby, t.j. presný postup tých azijských jedál, akým spôsobom budeš jedlá pripravovať, v čom, kde, prísne hygienicke pravidlá, presné detaily o surovinách a doplnkoch, napr. odkiaľ dovezieš suroviny...
Prepdokladám, že zákazníci budú môcť sedieť iba vonku, nebudeš mať miestnosť, teda by si mal sezónny predaj, o čosi by to malo byť ľahšie, ale určite budeš potrebovať prísun teplej, studenej vody a takisto WC. Či pre Teba, alebo tvojich zamestnancov, s tým rozdielom, že kvôli zákazníkom nebudeš musieť rozlišovať ženské a mužské wc.
0 0
evulik1 evulik1

evulik1 je offline (nepripojený) evulik1

Aj ja rozmýšľam nad otvorením zmrzliny, ako sa ti darí.
Robíš zmrzlinu z polotovarov, alebo ju varíš?
-
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak sa pýtaš mňa, tak so zmrzlinou už nerobím, mamina už je dôchodkyňa, tak sme s tým konečne skončili. A ja osobne robila som z polotovarov, ale bola možnosť byť aj pri varenej.
0 0
evulik1 evulik1

evulik1 je offline (nepripojený) evulik1

Lenka, ak môžem , prečo už zo zmrzlinou nerobíš , neoplatilo sa? , alebo je to časovo príliš náročné / bez brigádnikov/.
Ja by som si rada otvorila kvalitnú zmrzlinu , ale potrebujem poradiť od skúsenejších ľudi.Ak by si mi chcela pomôcť , napíš mi prosím.Zmrzlina by mala byť cca 50 m od hlavnej cesty pri Bratislave.Mám problémy aj z receptami na výbornú varenú zmrzlinu .Polotovyry sú síce menenj pracné, ale varená, aspoň mne viacej chutí aj keby mala byť drahšia.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
s varenou je viacej problémov s hygienickeho hľadiska a aj požiadavky z hygieny sú omnoho náročnejšie.
Ako ukážka: máš pasterizátor?
Prečo som skončila? Nechceli sme už do toho investovať, hygiena nám nechcela schváliť stroje, nakoľko už nevyhovovali normám eu. Sk áno, ale nie eu, ona pokračovala, ale už len s kupovanou, ale to už nie je ono. Ja sa venujem účtovníctvu pri malom synčekovi.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
je to časovo náročné a receptúry sú veľmi drahé.
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Dobrý deň.Ako je to s HACCP a internetovým obchodom?Jedná sa o dietetické potraviny.Tovar príde a hneď aj odchádza.Nejaká zásoba aj doma.Len už zabalené potraviny.
Naposledy upravil ami2 : 07.04.09 at 11:43
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

vie mi prosím niekto poradiť?
0 0
andysa85 andysa85

andysa85 je offline (nepripojený) andysa85

judyt@centrum.sk Pozri príspevok
zamestnancov nebudem mat, takze toto odpada,
nieco o tych priestoroch , a narokoch na priestory ma zaujima najviac
najzaujimavejsie je ze skolske bufety kde robia bagety taketo haccp nema ziadny na ktory som sa spytovala, a ani nie je mozne to riesit v priestore 2x3m, a bagety robia, a co takto keby som chcela nie len skladat jedlo do kopy ale napriklad uvarit nejaku polievku a predavat ju, co treba k tomu?
Pokial dobre viem, k vareniu polievok a iných jedal už potrebujete zvlášť zriadenú kuchynu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ami2 Pozri príspevok
Dobrý deň.Ako je to s HACCP a internetovým obchodom?Jedná sa o dietetické potraviny.Tovar príde a hneď aj odchádza.Nejaká zásoba aj doma.Len už zabalené potraviny.
keďže sa jedná o potraviny, tak určite budú vyžadovať minimálne prev. poriadok. Máš to o to jednoduchšie, že sa jedná o balené potraviny, túto skutočnosť treba oznámiť pri žiadosti o povolenie prevádzky /kvôli zásobe aj doma.
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

viete mi poradiť ako na to /uff,ešte že som na to prišla včas, obchod už o chvíľu otváram/
0 0
TSUN TSUN

TSUN je offline (nepripojený) TSUN

Zdravím poraďácí
Polovička by si chcela pri dome otvoriť stánok so zmrzlinou. Viete mi poradiť, čo treba na otvorenie prevádzky. Spočiatku by to bola kupovaná zmrzlina, neskôr možno vyrábaná, či je treba mať v priestoroch sociálne zariadenie a pod....
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
PS: ak už je niekde aktívna takáto téma tak sa veľmi ospravedlňujem za tento príspevok

Jozef
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
hlavne mať splnené hygienické podmienky.
Treba si preštudovať celú túto tému.
Ak budete mať zamestnancov, tak teplú vodu aj wc aspoň pre nich, ak budete mať miestnosť kde sa bude sedieť, tak prístup k teplej vode aj k wc aj pre zákazníkov.
0 0
majo22 majo22

majo22 je offline (nepripojený) majo22

Ahoj Lenkak, potreboval by som vééééééééélmi pekne pomoc a radu pri vypracovaní prevádzkového poriadku a posudku rizika pre chránené pracovisko v ktorom bude drogéria, farby.laky, kozmetika a brúsenie nožov. Niečo som už začal robiť, ale momentálne som v koncom a mám z toho poriadny chaos. Ak by si vedela poslať nejaký vzor, samozrejme zaplatím.Ďakujem velmi pekne
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
potraviny a farby laky to je iné zameranie. Sú tam odlišnosti práve v prevádzkovaní
skús pozrieť
http://www.porada.sk/t10710-prevadzkovy-poriadok.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať