Zavrieť

Porady

Obchod s potravinami a HACCP

Má niekto informáciu o HACCP v súvislosti so živnosťou. Potreboval by som vidieť nejakú predlohu ako to má vyzerať. Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
aemyna1 aemyna1

aemyna1 je offline (nepripojený) aemyna1

Ahojte . Viete mi poradiť. Zatiaľ som sa len zaradila do výberového konania na pristory-Potraviny.Ale keďže ma čakajú aj skúšky na hygiene tie epidemologické...... . dávam si aspoň niečo dokopy ak by som uspela.
Počula som niečo o záznamoch na spatné vystopovanie potravín, robia to aj potraviny, alebo len ten kto vyrába.Ďalej ma zaujíma či treba viesť plán deratizacie a dezinsekcie ak ano akou formou. Musí to robyť firma, alebo ak to bude formou pascí a lapačov nemusí.A ako často sa to robí_?
Máte niekto skusenosti , ak spravím skúšky na epidemiologicky záv........
tak papier o skúške dostanem do mesiaca môžem už predávať, al. musím čakať na to osvedčenie-?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
der. plán áno - písomne, stačí lapače, sieťky, mreže a pod. Firmu sme mali tuším iba raz, na začiatku.
My sme mali už otvorenú prevádzku, a čakali na papiere, ale v prevádzke sme mali komplet haccp. S poznámkou, že na skúške sme boli. Nemali sme problém, no neviem či teraz je to už prísnejšie.
Naposledy upravil lenkak : 22.07.10 at 19:00
0 0
correctba correctba

correctba je offline (nepripojený) correctba

aemyna1 Pozri príspevok
Ahojte . Viete mi poradiť. Zatiaľ som sa len zaradila do výberového konania na pristory-Potraviny.Ale keďže ma čakajú aj skúšky na hygiene tie epidemologické...... . dávam si aspoň niečo dokopy ak by som uspela.
Počula som niečo o záznamoch na spatné vystopovanie potravín, robia to aj potraviny, alebo len ten kto vyrába.Ďalej ma zaujíma či treba viesť plán deratizacie a dezinsekcie ak ano akou formou. Musí to robyť firma, alebo ak to bude formou pascí a lapačov nemusí.A ako často sa to robí_?
Máte niekto skusenosti , ak spravím skúšky na epidemiologicky záv........
tak papier o skúške dostanem do mesiaca môžem už predávať, al. musím čakať na to osvedčenie-?
Záznamy na spätnú vysledovateľnosť sú súčasťou HACCP a ten je súčasťou prevádzkového poriadku,ktorý treba predložiť pri schválení prevádzky.To,či povolia spustenie prevádzky bez osvedčenia záleží od hygieny,každé mesto to má inak,ale pokiaľ viem,tak cez prázdniny neskúšajú.Väčšinou im stačí,že je podaná prihláška.
V legislatíve sa hovorí,že DDD sa musí vykonávať 2x ročne,musia sa o tom viesť záznamy a DDD môže vykonávať iba odborne spôsobilá osoba-firma.Pasce si môžeme dávať doma,ale nie v potravinárskej prevádzke.
0 0
durike1 durike1

durike1 je offline (nepripojený) durike1

Ahojte, potreboval by som poradiť ako asi každý Chcem si otvoriť internetový obchod s predajom cukrárskych pracovných pomôcok, pričom by som predával aj potraviny s tým súvisiace (hmoty, jedlé farby, oplátky a pod.), ktoré budú už balené a ja ich nebudem spracováť iba ďalej predávať. Je potrebné si zriadiť sklad a nahlásiť to na hygiene? Je pritom potrebné mať vypracovaný HACCP alebo stačí len prevádzkový poriadok? Ak je ten sklad nutný, myslíte, že môže byť v miestnosti v dome, kde máme plynový kotol? Za každú odpoveď ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať