Zavrieť

Porady

Obchod s potravinami a HACCP

Má niekto informáciu o HACCP v súvislosti so živnosťou. Potreboval by som vidieť nejakú predlohu ako to má vyzerať. Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Inspektor Inspektor

Inspektor je offline (nepripojený) Inspektor

Tento zákon na zdravotny preukaz bol vlastne vynos 981/1996-100 ktory bol zruseny 1.1.2008
0 0
Inspektor Inspektor

Inspektor je offline (nepripojený) Inspektor

lenkak Pozri príspevok
prvá strana:
firma xyz, adresa







PREVÁDZKOVÝ REŽIM
PROJEKT HACCP



KONTROLNÉ KRITICKÉ BODY PRI VÝROBE A PREDAJI ...







Júl 2007
prednu stranu treba doplnit o vypracoval, overil a schvalil lebo inak sa povazuje HACCP plan za nevypracovany a to sa povazuje za velku nezhudu a kvoli tomu sa moze audit ukoncit - hrozi uzatvorenie prevadzky
0 0
Inspektor Inspektor

Inspektor je offline (nepripojený) Inspektor

aninamen Pozri príspevok
a ešte som sa zabudla opýtať.. ja výrobu nemám a tabuľky o teplotách, sanitáciu a pod. žiadajú aj odo mňa. som z toho jeleň..
Neviem preco si z toho jelen. Ak mas predajnu a v nej chladnicku tak evidenciu teplot musis mat, a sanitacia ..... sak nebudes predavat po kolena v blate budes mat predajnu pekne cistu no a na to musis mat papier ( to je z EU )
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Toto je tak trošku ale ten plán nie je plán HACCP,ale plán HAACCP ( Hazard analysis and critical control point),len k tomu, aby to bolo správne pri vypracovaní
0 0
Inspektor Inspektor

Inspektor je offline (nepripojený) Inspektor

jatmz Pozri príspevok
to o com pisete as realizuje po novom a bude to bezne, prakticky maju pravo na cokolvek a ste povinny byt spolusucinny, doporucujem pozret nariadenie ES č.854/2004 a č. 882/2004 a nas zakon o potravinach č. 152/1995 (ten najdete aj so vsetkymi implementovanymi zmenami na stranke statnej veter. spravy)
co sa tyka toho auditu treba si dat hlavne doporiadku vsetky dokumenty, hlavne na to je audit zamerany...sama papierovacka
suhlasim s touto odpovedou audit z veteriny je zamerany len na system HACCP a vsetko co sa tyka tohto planu. Papiere, evidencie, skolenia, doklady .....
0 0
krissty krissty

krissty je offline (nepripojený) krissty

...nevie mi niekto poradit ako mam napisat pisomne vyhlasenie k: Oznamenie o zacati konania, vyzva na podanie vyjadrenia....co sme dostali od hygieny??? to mam na kazdy jeden bod co nam vycitaju odpovedat, alebo staci ze jednoducho boli zavady odstranene....no fakt neviem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
myslím si, že postačí aj oznámenie o odstránení všetkých závad. Do oznámenia by som uviedla ich značku/ č. listu.
0 0
krissty krissty

krissty je offline (nepripojený) krissty

a mam este jednu otazocku : mam napisat nejaku Dokumentaciu o popise cinnosti, ktoru mam prilozit k ziadosti o povolenie prevadzky, stretli ste sa s tym u niekto...diky
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
napíšeš všetko čo budeš predávať.
0 0
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

Chcem sa spýtať, či existuje nejaký vzťah medzi HACCP a povinnosťami prevádzkovateľa fast food reštaurácie podľa zákona o veterinárnej starostlivosti. Prevádzkovateľ tu plánuje predávať napr. aj mäsové prílohy v bagetách. Prípadne vie ma niekto navigovať na tému motajúcu sa okolo povinností prevádzkovateľa vyplývyjúce zo zákona o veterinárnej starostlivosti. ĎAkujem
0 0
jenesa jenesa

jenesa je offline (nepripojený) jenesa

ahojte....vie mi niekto poradit? chcela by som otvorit na dedine obchod s potravinami....a potrebujem vediet ci su nejake kontretne kriteria ako by mala prevadzka vyzerat? chcela by som totiz prerobit garaz. vopred dakujem za odpovede.
0 0
FrantišekHimič FrantišekHimič
Dobrý deň, nikde nemôžem nájsť vzor prevádzkového poriadku pre potraviny, nepomôžete mi ?
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

jenesa Pozri príspevok
ahojte....vie mi niekto poradit? chcela by som otvorit na dedine obchod s potravinami....a potrebujem vediet ci su nejake kontretne kriteria ako by mala prevadzka vyzerat? chcela by som totiz prerobit garaz. vopred dakujem za odpovede.
Svetlá výška miestnosti musí byť 2,6 metra. Takže garáž asi vyhovovať nebude...všetko nájdeš v knihe "Potravinový kódex SR".
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

FrantišekHimič Pozri príspevok
Dobrý deň, nikde nemôžem nájsť vzor prevádzkového poriadku pre potraviny, nepomôžete mi ?
Do vyhľadávača tu na porade naťukaj "prevádzkový poriadok pre potraviny"...vyjde Ti množstvo tém, určite tam nájdeš čo potrebuješ.
0 0
jenesa jenesa

jenesa je offline (nepripojený) jenesa

velvet Pozri príspevok
Svetlá výška miestnosti musí byť 2,6 metra. Takže garáž asi vyhovovať nebude...všetko nájdeš v knihe "Potravinový kódex SR".
dakujem za radu....ta vyska je v poriadku ale z toho potravinoveho kodexu som sa moc nedozvedela, to sa vacsinou zameriava na vyrobu potravin...ja by som potrebovala take rady typu ako napr. ta vyska stropu a tak...
0 0
marianna bušova marianna bušova

marianna bušova je offline (nepripojený) marianna bušova

lenkak aj ja dakujem niečo som si od vas stiahla trapim sa kôli hccp už dlho ďakujem za prispevky cmuk maja
0 0
marianna bušova marianna bušova

marianna bušova je offline (nepripojený) marianna bušova

lenka ak môžeš poradiť :potrebujem hccp na pekáreň ak môžeš pomôcť tak nejaky vzor ja si to už spracujem inak super hlavička inteligentná to sa málo počuje ďakujem maja cmuk
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
na pekáreň som nerobila, ale treba presný postup výroby popísať, a teda aj nejaké popisy čo sa týka piec, či splňujú všetky požiadavky hygieny, normy EU, takisto ich údržba, manipulácia, výrobcu piec popísať...
0 0
marianna bušova marianna bušova

marianna bušova je offline (nepripojený) marianna bušova

lenkak a vieš poradie ako ma byť hccp napísané?niečo viem ale musím sa potrápiť s postupmi pri výrobe riadna haluz .ak mi môžeš ešte niečo poradiť budem ti vďačná cmuk maja........
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
už som to tu niekde dávala, prikladám teda ešte raz:

Systém HACCP sa skladá z týchto častí:
1. Analýza nebezpečia a posúdenie jeho závažnosti a rizika.
2. Identifikácia kritických kontrolných bodov CCP
3. Špecifikácia kritérií k ochrane zdravotnej a hygienickej bezchybnosti na každom CCP.
4. Určenie kontrolných metód na sledovanie kritérií na každom CCP - monitoring
5. Bezprostredné vykonanie nápravných opatrení - intervencíí, pokiaľ sa monitoringom zistí, že kritéria nie sú splnené
6. Vypracovanie záznamov a vedenie dokumentácie
7. Overenie funkcie systému

A doplň si ešte popis výrobku, spomínala si hot-dog. Ak ešte niečo iné predávaš, popíš aj to.

HOT-DOG sa pripravuje z čerstvého rožku, rožky sa kupujú v .................... Prekrojí sa špička a dá sa ohriaťdo hot-dogového stroja. Medzi tým sa v hot-dogovači uvarí párka, kupuje sa v ....................... Na špic stroja sa potisne rožok, spraví sa tam medzera, kde sa pridá horčica, a potom sa vloží do medzery párok.

Pre všetky výrobky platí:
1. Výber surovín - CCP1
Nebezpečie:
Všetky potraviny musia byť zdravotne neškodné, kvalitné a nesmú sa používať po dobe spotreby. Pri nesprávnom výbere surovín hrozí nebezpečie nákazy:
- Salmonellou spesies (enteritidis)
- Toxikogénnymi plesňami
Kritéria:
suroviny musia byť bez zjavných zmyslových zmien (zmena chuti, vône, farby, konzistencie).
Monitoring:
kontrola dokumentácie
Nápravné opaternia
- suroviny, ktoré zmenili svoje vlastnosti, prekročili dobu spotreby a nezodpovedajú hygienickým požiadavkam, nesmú byť použité.
2. Skladovanie - CCP2 - máš v prílohe
3. Váženie - CCP2 - toto asi na Hot-dog nebudeš potrebovať, ale pre istotu Ti to píšem, neviem čo všetko budeš predávať
Nebezpečie:
môže dôjsť ku kontaminácii surovín pri používaní znečistených váh a odmerných nádob
Kritéria:
na váženie surovín musia byť vyčlenené jedny čisté váhy a odmerné nádoby
Monitoring:
kontrola záznamu čistenia a dezinfekcie
vizuálna kontrola
Nápravné opatrenia:
- opakované čistenie váh a odmerných nádob po aj pred každým použitím
- poučenie zamestnancov o dodržiavaní čistoty a osobnej hygieny
4. Uchovávanie hotového výrobku - CCP1
Nebezpečie:
skladovanie pri nevhodnej teplote umožňuje kazenie
Kritéria:
skladovanie v zásobníkoch pri teplote -8°C po dobu max. 24hod. od zmrazenia (mrazené výrobky)
Monitoring:
- meranie teploty
- kontroly
5. Predaj hotového výrobku - CCP2
Nebezpečie:
krížová kontaminácia mikroflórou prostredia
Kritéria:
správne skladovanie
Monitoring:
- meranie teploty
- kontrola doby
- dodržiavanie osobnej hygieny obsluhujúceho personálu
Nápravné opatrenie:
- poučenie zamestnancov
- čistota a dezinfekcia prostredia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať