Zavrieť

Porady

NOD 32 antivírus..stiahnuť z internetu

...originál...
Pred necelým mesiacom mi nainštalovali antivírusový system NOD32,stiahnutý z internetu a teraz o 4 dni mu uplynie 30dňová skúšobná doba..môžem ho odinštalovať a potom nainštalovať znova na 30dní?..predtým som mala Avast ale spomaľoval mi pc a zakúpiť v obchode NOD32 momentálne nemôžem..
poradí niekto?..ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

pepsikova Pozri príspevok
Pred necelým mesiacom mi nainštalovali antivírusový system NOD32,stiahnutý z internetu a teraz o 4 dni mu uplynie 30dňová skúšobná doba..môžem ho odinštalovať a potom nainštalovať znova na 30dní?..predtým som mala Avast ale spomaľoval mi pc a zakúpiť v obchode NOD32 momentálne nemôžem..
poradí niekto?..ďakujem
Hmm...

To by bolo veľmi jednoduché obchádzanie licencie plateného softvéru. Nebude ti to fungovať. Totižto NOD po nainštalovaní a odinštalovaní sa zapíše do registrov počítača, že už tam bol a ak si ho stiahneš a nainštaluješ znovu, tak si tú informáciu v registroch nájde a zahlási ti, že uplynula skúšobná lehota.

Musela by si preinštalovať celý OS, aby sa informácia o dátume inštalácie NODu odstránili. Ak to chceš, môžeš sa s tým popasovať.

Alebo si kúp licenciu NODu alebo si nainštaluj iný free antivírus.

Doplnenie a oprava:
Podľa skúseností iných užívateľov nižšie sa to tak dá do určitej verzie programu.
Naposledy upravil Chobot : 05.02.08 at 08:49
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ja mám NOD 32 každé dva roky zaplatím, mám bez problémov PC a pravidelne sa aktualizuje sám. Neni ten poplatok až taký neznesiteľný, aby sa oplatilo riskovať, denne mám desiatky nevyžiadaných e-mailov, spam-ov.

to by boli bezsenné noci, keby sa mi zrútilo všetko kvôli dvom tisíckam.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Chobot Pozri príspevok
Hmm...

To by bolo veľmi jednoduché obchádzanie licencie plateného softvéru. Nebude ti to fungovať. Totižto NOD po nainštalovaní a odinštalovaní sa zapíše do registrov počítača, že už tam bol a ak si ho stiahneš a nainštaluješ znovu, tak si tú informáciu v registroch nájde a zahlási ti, že uplynula skúšobná lehota.

Musela by si preinštalovať celý OS, aby sa informácia o dátume inštalácie NODu odstránili. Ak to chceš, môžeš sa s tým popasovať.

Alebo si kúp licenciu NODu alebo si nainštaluj iný free antivírus.
Zrejme sa ochrana NOD-u dá nejako obísť. Neprimerane šporovlivý kamarát totiž presne toto aplikuje dlhodobejšie. Sťahuje 30-dňovú trial verziu. Tvrdí , že nie je osekaná.

Chcel "požičať" moje prístupové login a heslo, že vraj to ESET nemá ošetrené. Mal by tak aj priebežnú obnovu virovej databázy. Jednak tomu neverím, jednak sa mi to proste nechcelo.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

STRELEC Pozri príspevok
Zrejme sa ochrana NOD-u dá nejako obísť. Neprimerane šporovlivý kamarát totiž presne toto aplikuje dlhodobejšie. Sťahuje 30-dňovú trial verziu. Tvrdí , že nie je osekaná.

Chcel "požičať" moje prístupové login a heslo, že vraj to ESET nemá ošetrené. Mal by tak aj priebežnú obnovu virovej databázy. Jednak tomu neverím, jednak sa mi to proste nechcelo.
Asi vie z registrov odstrániť tú info. Mne takto rozhasil komp Alcohol120%, keď som nainštaloval trial verziu, po skončení trial obdobia som ju odinštaloval a chcel nainštalovať znovu. Zamrzlo to, a nešlo ani dokončiť inštaláciu ani odinštalovať to, čo už bolo nainštalované. Jedine tvrdým vymazaním adresára, ale už som viac neskúšal inštalovať. Medzitým som už reinštaloval OS, ale požívam radšej iný napašovací soft.

Skús a opýtať kamaráta, ako to obchádza, ak to nie je jeho How-Know.
0 0
Jurho Jurho

Jurho je offline (nepripojený) Jurho

Chobot Pozri príspevok
Hmm...

To by bolo veľmi jednoduché obchádzanie licencie plateného softvéru. Nebude ti to fungovať. Totižto NOD po nainštalovaní a odinštalovaní sa zapíše do registrov počítača, že už tam bol a ak si ho stiahneš a nainštaluješ znovu, tak si tú informáciu v registroch nájde a zahlási ti, že uplynula skúšobná lehota.

Musela by si preinštalovať celý OS, aby sa informácia o dátume inštalácie NODu odstránili. Ak to chceš, môžeš sa s tým popasovať.

Alebo si kúp licenciu NODu alebo si nainštaluj iný free antivírus.
Samozrejme, že to funguje......
OS sys.nemusiš odinstalovat...
jednoducho po 30 dnoch das Start/Ovl.panely/Pridat-ubrat programy - odinstaluješ NOD, (vycisti aj registre) /resetne sa komp/ a stiahneš novú inštalačku, resp.ho jednoducho nainštaluješ - a funguje normálne - aj s aktualizáciami databází, upozorňovaní....
0 0
GABO GABO

GABO je offline (nepripojený) GABO

Takúto skúsenosť ako kolega vyššie mám aj ja (aj keď NOD32 zakúpený máme). Neviem ako to je pri nových verziach resp. kompletne celom balíku (NOD32 Anti., Firewall a Spyware), tam to odskúšané nemám. Každopádne autorovi threadu odporúčam vyskúšať si sám...pôvodnú inštaláciu odstráň cez ovládací panel / pridaj a odstráň programy, PC reštartni a skús novú inštaláciu...uvidíš potom výsledok .
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Je mi veľmi ľúto ale ono to v registroch ozaj zostane a 30 dňová verzia nefunguje znova(aspoň u mňa to nešlo),ale na stránkach Eset majú veľmi zaujímavú možnosť v čase núdze si dať otestovať antivirákom PC aj bez zakúpenia programu ale domnievam sa,že je tiež dočasná,lebo licenciu na NOD mám a mienim prejsť na ich novší produkt,už to má svokor ESET Smart Security a je to super vymakané
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

a ozaj Eset má novú verziu od novembra 2007 namiesto NOD 32 2.7 má verziu NOD 32 3.0 a ak máš kúpenú licenciu v čase jej platnosti, je stiahnutie tohto Upgrade zdarma a má lepšie nastavené rozhrania a zaplátaných viacej dier
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Ja mám skúšobnú verziu stiahnutú už cca rok a vždy po 30 dňoch ma upozorňuje, že používam verziu už napr 6 dní po limite. Mám verziu odinštalovať alebo zakúpiť. Samozrejme, že odinštalujem. Mám ale stiahnutú tú pôvodnú, teda prvý krát stiahnutú neaktualizovanú, túto potom spustím znova nainštalovať a hlási mi to, že asi nie je aktualizovaná. Ale to nevadí, ono keď budeš pripojená na internet, tak sa pochvíli bude aktualiziovať na najnovšiu verzii. Šlape mi to takto už dlho a pekne sa zakaždým aktualizuje sama automaticky.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

MAISI Pozri príspevok
Ja mám skúšobnú verziu stiahnutú už cca rok a vždy po 30 dňoch ma upozorňuje, že používam verziu už napr 6 dní po limite. Mám verziu odinštalovať alebo zakúpiť. Samozrejme, že odinštalujem. Mám ale stiahnutú tú pôvodnú, teda prvý krát stiahnutú neaktualizovanú, túto potom spustím znova nainštalovať a hlási mi to, že asi nie je aktualizovaná. Ale to nevadí, ono keď budeš pripojená na internet, tak sa pochvíli bude aktualiziovať na najnovšiu verzii. Šlape mi to takto už dlho a pekne sa zakaždým aktualizuje sama automaticky.
A máš skutočne vždy aktualizovanú verziu databázy vírusov?

Len pre overenie - pozri sa prosím ťa na číslo verzie vírusových databáz u teba a porovnáme to s mojou, ktorá je kúpená verzia.
Naposledy upravil Chobot : 29.01.08 at 20:21
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Dovoľujem si poznamenať, že Eset NOD32 Antivirus 3.0 sa dá jednoducho zakúpiť cez internet, pričom jeho cena je 1.490,- Sk za rok ..... teda menej, ako jedny normálne topánky ..... alebo inak povedané, stojí 125,- Sk mesačne.

Stojí Vám to za tú robotu spojenú s inštalovaním a odinštalovaním každý mesiac ?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som zaplatila 2235 Sk na dva roky, to je 93 korun na mesiac. Nerobila by som experimenty so stahovanim na cierno.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

lepka Pozri príspevok
a ozaj Eset má novú verziu od novembra 2007 namiesto NOD 32 2.7 má verziu NOD 32 3.0 a ak máš kúpenú licenciu v čase jej platnosti, je stiahnutie tohto Upgrade zdarma a má lepšie nastavené rozhrania a zaplátaných viacej dier
Na základe Tvojho príspevku (vďaka za info!!) som sa bol samozrejme pozrieť na stránku ESET-u. Už si tú novú variantu stiahol??
0 0
kolicok kolicok

kolicok je offline (nepripojený) kolicok

Samozrejme, že sa to tak robí.Po 30 dňoch sa odinštaluje a znova sa stiahne z internetu a znova nainštaluje 30 dňová verzia.Tak to funguje.
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Chobot, veruže mám vždy aktualizovanú verziu, veď každý krát ako sa aktualizuje, potom napíše- Vaša verzia bola aktualizovaná na číslo ..... A by ste sa čudovali, že tiež mi nežiaduce hádže do nevyžiadaných e-mailov a spam-ov. Teraz medzi sviatkami toho bolo akurát dosť - toho nevyžiadaného. Ale záleží na každom, ako sa rozhodne. Fakt to tak funguje.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
kolicok Pozri príspevok
Samozrejme, že sa to tak robí.Po 30 dňoch sa odinštaluje a znova sa stiahne z internetu a znova nainštaluje 30 dňová verzia.Tak to funguje.
Áno, robí sa to tak. Ale to ešte neznamená, že je to v súlade s licenčnými podmienkami danými firmou Eset:

"Pred zakúpením antivírusového systému NOD32 si môžete nekomerčne vyskúšať testovaciu verziu programu na dobu 30 dní od inštalácie. Po tejto dobe si môžete program zakúpiť alebo ho musíte odinštalovať."

Kto si toto vykladá tak, že môže roky neobmedzene inštalovať a odinštalovať daný produkt, prosím, je to jeho vec.

Ale to, že to vôbec funguje, pokladám skôr za veľkorysosť firmy ESET. A to aj tým, že odinštalátor korektne a úplne (teda včítane zápisov do registra) odinštaluje predchádzajúcu verziu, a nezanecháva zbytkové "svinstvo" na našom počítači....
0 0
Praktik Market Praktik Market

Praktik Market je offline (nepripojený) Praktik Market

Z mojich skúseností je najlepší Norton antivírus a kvôli ochrane počítača sa oplatí investovať každý rok do toho. Licencia je na rok.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

"Stiahla"!!! a vyzerá to na pohľad trochu ináč,zdá sa mi že sa to častejšie updatuje a našlo mi to už nejaké svinstvo,o ktorom zatiaľ nikto nevie čo to robí, diagnostikovať to diagnostikuje iba ESET ale nelieči,mne to poškodilo FAT tabulku disku,samé sa to modifikuje a replikuje všade,tak že keď si dáta stiahnem na kľúč stiahnem aj vírus.Takže musím si dať preformátovať disk a tým pádom Zbohom moje dáta.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

a mimochodom som tiež strelec a určite nie váhavý 2.12.
0 0
Jaguár Jaguár

Jaguár je offline (nepripojený) Jaguár

Avast ti určite nemohol spomaľovať tvoj systém, pretože NOD32 by ti ho musel spomaľovať ešte viac, keďže je to robustnejší program a zaberá aj viac oper. pamäte ako Avast.
Možno, že si mala vtedy príliš veľkú fragmentáciu harddisku, príp. máš málo operačnej pamäte.
Čo sa týka samotného programu NOD32, môžem ti potvrdiť, že opätovne preinštalovať môžeš verziu 2.70, pri novších je výsledok dosť neistý, keďže autori programu nechcú len tak zadarmo poskytovať aktualizácie databáz.
Preto ti odporúčam, ak chceš mať istotu, že ti budú aktualizácie fungovať nainštaluj si spomínanú 2.70.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať