Zavrieť

Porady

Plná a čiastočná invalidka a materská dovolenka

Dobrý deň!

Viem, že ohľadne materskej sa už popísalo veľa ale prosím skúste mi poradiť.

Od 09/1997 som zamestnaná stále v jednej organizácii, kde moja mzda v hrubom sa pohybuje cca 16000,-Sk v priemere.
Od 06.09.2007 - kedy mi bol priznaný plný invalidný dôchodok by sa mi nemali platiť odvody do SP ale mzdová účtovníčka tak neurobila a neprestala mi ich odvádzať ani od 6.9.2OO7.
Od 15.112007 som prihlásená ako dobrovoľný platiteľ na nemocenské poistenie z vymeriavacieho základu 81OO,-Sk.

Mám nárok na materské a ak áno v akej výške asi alebo ako si ho môžem vyrátať?
Termín pôrodu mám určený na 18.9.2008 ale je pravdepodobnosť, že lekár na vypíše už 8 týždňov skôr.

Prosím i o radu ako získať čo najvyššie materské...

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Budeš mať nárok na materské z oboch poistení. Zo zamestnania sa použije pri výpočte príjem, ktorý dosiahneš od začiatku tohto roku do konca mesiaca predchádzajúceho nástupu na materskú. Pri DNP sa použije DVZ z minuloročného VZ. Pri príjme cca 16000 zo zamestnania + VZ 8100 z DNP bude materská zhruba vo výške 13200 Sk.

    Poistné, ktoré odviedla mzdárka je poistné zaplatené bez právneho dôvodu, nemá žiaden vplyv na Tvoj nárok na materské.

    Plná a čiastočná invalidka a materská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.