Zavrieť

Porady

Narok na nemocenske davky

Vie mi niekto povedat ci podla noveho zakona o soc.poisteni od 1.1.08 je narok na na nemocenske davky z dobrovolneho poistenia aj ked som dobrovolne nem poisteny len 100 dni ale predtym som bol aj stale som povinne nemoc.poisteny v zamestnani.Hovorilo sa ze sa zapocita do tych 270
dni aj poistenie z akehokolvek nemocens.poistenia.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    SP má výklad zákona, v ktorom sa k trvajúcemu DNP prirátajú len dni ukončeného NP (teda nie dni NP z terajšieho zamestnania) v posledných dvoch rokoch. Ak ste v období dvoch rokov menil zamestnanie, tak dni NP z predchádzajúceho PP by sa mali prirátať, ak spadajú do dvoch rokov pred uplatnením nároku na nemoc.dávku.

    Luboso je offline (nepripojený) Luboso

    Luboso
    DNP som si uzavrel v septembri 2007,v robote kde som robil 5 rokov som skoncil ku koncu oktobra 2007 a nastupil som do noveho zamestnania,cize ak by som teraz isiel na PN malo by mi to uz platit ?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Malo. Spočítajú sa ti dni NP z DNP a z ukončeného NP(zamestnanie) v 10/2007. Chcela som výklad SP ešte raz pozrieť na ich stránke, ale teraz sa nedá otvoriť. Pozri neskôr.

    Luboso je offline (nepripojený) Luboso

    Luboso
    Ako je to teda plati to tak ako si mi napisala,lebo v soc.poistovni
    mi jedna pracovnicka povedala ze asi mi to platit nebude kedze mam teraz uz nove zdravotne poistenie v novom zamestnani.

    Narok na nemocenske davky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.