Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

    Reprografia
    aj ja pripájam nejaké recepty. Mám rada také recepty, pri ktorých je postup aj znázornený. Zo súboru recetptyIII mám vyskúšanú nebeskú máňu a je naozaj nebeská...

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    No tie recepty vyzerajú naozaj dobre, určite nejaké z nich vyskúšam mňam.

    Mimka7 je offline (nepripojený) Mimka7

    Mimka7
    mmb = mimibazár.sk, .cz
    je ok dávať cudzie recepty ako medzi svoje vlastné? myslím, že na ne stačí dať len link, veď je to pracná robota dotyčnej osoby kým to nafotí.... bez urážky

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Dnes je akehosi Valentina. Pretoze mam svoju carodejnicu rad, co sa da uklohnit z tychto surovin, ked pride vecer hladna ako tiger?: zemiaky s paprikou od vcera, chlieb sa pecie, trocha syra ala alabut, acidko, jogurt, bezne muky, vlocky, sol a cukor mam tiez, korenie a paprika sa najde.

    S pozdravom.

    baniz je offline (nepripojený) baniz

    baniz
    Pridávam jednu dobrotu, ktorú som dnes piekla a už je z nej len polovica plechu.

    GRÓFKIN JABLKOVÝ KOLÁČ

    cesto
    40 DKG polohrubá múka
    15 DKG práškový cukor
    1/2 balíček prášok do pečiva
    1 vanilínový cukor
    5 vajec

    Cesto zamiesime s 5 žĺtkami ( bielka vyšľaháme na tuhý sneh s 1 ďalším vanilkovým cukrom a trochou kryštáľového cukru ). Zo zamieseného cesta oddelíme 1/3 a dáme do mrazáka.
    2/3 cesta vyváľkáme a preložíme na vymastený a múkou vysypaný plech. Nevadí ak sa potrhá, dá sa dobre podokladať.
    Na plnku:
    1kg jabĺk ostrúhame, narajbeme, pridáme ďalší vanilkový cukor a trochu kr. cukru ( podľa chuti). Jablká preložíme na cesto, vyžmýkame prebytočnú šťavu. Na jablká natrieme sneh z bielkou. Vyberieme zvyšné cesto z mraziaka a na sneh ho narajbeme na rajbáku rovnomerne. Upečieme - vrch musí byť do zlatova.

    A potom už len mňam.

    baniz je offline (nepripojený) baniz

    baniz
    A ešte jeden čo budem variť zajtra na obed.

    Potrebujeme:
    mäso - ľubovoľné ale musia sa dať nakrájať plátky
    konzervu šampiňónov ( môžu byť aj čerstvé )
    šunku, alebo šunkovú salámu
    tvrdý syr
    1 šľahačkovú smotanu

    PRÍPRAVA: mäso nakrájame na plátky vyklepeme, osolíme, okoreníme. Poukladáme vedľa seba na vymastený pekáč, môžme aj riadne natesno. Na každý plátok dáme pár šampiňónov, prikryjeme šunkou a navrch plátok tvrdého syru. Toto všetko zalejeme smotanou a dáme do rúry zapiecť na 35 - 45 minút.
    Podávame s ryžou a hranolkami( opekanými zemiakmi ) trochu kapustového šalátu. Zaručený koncert chuti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.